واکنش علیرضا دبیر به اتفاقات اخیر ایران و حمله به کشتی گیران

امروز مراسم تجلیل از مدال آوران تیم های ملی کشتی فرنگی در مسابقات جهانی بزرگسالان و زیر 23 سال به همت شرکت همراه اول حامی مالی فدراسیون کشتی در هتل همای تهران برگزار شد. حضور تیم کشتی گیران، اعضای کادر فنی و رئیس فدراسیون.

علی رضا دبیر در این مراسم گفت: ابتدا از اسپانسر تشکر می کنم چون وقتی به اتحادیه آمدم اسپانسر قبلی رابطه بسیار یک طرفه با اتحادیه داشت و همه چیز را مجانی به آنها می دادند. این فرم خوبی برای ما نبود. روزی که کشتی چیزی نداشت، رفیق اول پای کار ما ایستاد و توانستیم روزهای خوبی را برای کشتی رقم بزنیم.

روزی که چیزی نداشتیم با ما کار می کردند نه روزی که در هر رده 7 یا 8 مدال گرفتیم. روزگاری تیم امید ما سوم جهان بود و همه غرغر می کردند اما دیروز در جلسه کمیته انضباطی سرمربی تیم ملی و مدیر تیم متحد شدند که چرا تیم دوم شد. این نشان می دهد که کشتی در مسیر درستی قرار دارد.

وی در ادامه گفت: کشتی در ایران چیزی فراتر از یک ورزش است و بخشی از فرهنگ ماست. ما می توانیم در هر زمینه ای موثر باشیم. حتی اقتصادی و سیاسی. من ظالمم، چون بچه های ما نباید با هیچ مادربزرگ معاشرت داشته باشند، گردن آدم های بی خیال را می شکنم. من در کنار فرزندانم هستم و این خبر ناراحتم می کند. از هر کسی بخواهید کاری را که باید انجام دهد انجام دهد. کار رحمان عموزاد پسر عموی کیستی است نه تحلیل فرهنگی. ما در هر زمینه ای متخصص نیستیم، همه فکر می کنند در فوتبال و سیاست متخصص هستند. چند روز پیش یکی از جراحان فرودگاه به من گفت که من کشتی را بهتر از تو درک می کنم، گفتم دروغ می گویی. همانطور که گفتم من جراحی را بهتر می فهمم!

رئیس فدراسیون کشتی درباره اتفاقات اخیر کشور و هجمه به کشتی گیران گفت: بچه های ما در هر رشته ای گیر بیفتند یعنی چه؟ یک جوان 25 ساله در چه زمینه ای صحبت کند؟ این یک مشکل مشروع است. منظورت چیه بیا حرف بزن؟ کشتی گیران باید در مورد کشتی، مبارزه یا رئیس فدراسیون صحبت کنند. تا روز کشتی فقط به کشتی فکر کنید. زندگی، مادر و پدرت باید یک کشتی باشند تا موفق شوند. گلادیاتور تا سرباز شود و بگوید چشم دارد مدال می گیرد اما اگر نقش ژنرال را بپوشد مدال نمی گیرد. گفتم 86 کیلوگرم را برای تیم دین نگیرید، چون حق او نیست، بنده را به ناحق بردند. آنها کاوه و درسکار را فراموش کرده اند، اما من این تکنیک را بلدم و بیشتر وارد خواهم شد.

و منشی اضافه کرد: ردا اطری باید در مورد ماشین بحث کند یا کشتی؟ فرزندان ما از سیاست چه می دانند؟ من با این سابقه شورا جرات تحلیل سیاسی ندارم و الان کشتی کشور دست ماست و باید به آن برسیم. شما اکنون نماینده مردم کشور ما هستید و باید افتخار کنید. تشویق مردم مرا خوشحال نمی کند و نفرین هایشان ناراحتم می کند. بیا اینجا و کاری را انجام بده که خدا دوست دارد. کشتی برای مردم ایران است نه یک قشر سیاسی خاص. اولویت باید در هر منطقه ای با فاصله کشتی باشد. این موبایل شیطان است، فریب نخورید. همه کسانی که از تلفن عبور کردند موفق شدند. رحمان عموزاد در 20 سالگی مدالش را گرفت و چون از موبایل گذشت ازدواج کرد پس بگذارید الگوی شما باشد. بگذارید بچه ها کشتی بگیرند و بچه ها کارشان را بکنند.

منبع: رکنا

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

تماس با ما