واکنش هتک حرمت به مجسمه مهاتما گاندی در معبد هندو در کانادا و هند

دهلی نو: به گفته پلیس محلی، مجسمه مهاتما گاندی در معبد هندو در کانادا روز چهارشنبه (13 ژوئیه 2022) هتک حرمت شد و به عنوان جنایت نفرت در حال تحقیق است. مجسمه پنج متری مهاتما گاندی در معبد ویشنو در ریچموند هیل، شهری در استان انتاریو تخریب شده است. بر اساس گزارش رسانه ها، این فرد با “کلمات تصویری” که در میان آنها “متجاوز به عنف” و “خالستان” بود، مجسمه را تخریب کرد. گفته می شود که مجسمه مهاتما گاندی بیش از سه دهه است که در مکان فعلی خود، باغ صلح قرار دارد.

در همین حال، هند گفت که این “عمل جنایتکارانه نفرت انگیز” وندالیسم به شدت به احساسات جامعه هندی در کانادا آسیب رسانده است.

“ما از هتک حرمت مجسمه مهاتما گاندی در معبد ویشنو در ریچموند هیل ناراحت هستیم. این اقدام جنایتکارانه شنیع به شدت به احساسات جامعه هندی در کانادا آسیب رسانده است. ما برای بررسی این موضوع با مقامات کانادا در تماس هستیم. جنایت نفرت،» سرکنسولگری هند در تورنتو توییت کرد.

کمیسیون عالی هند در اتاوا به این حادثه واکنش نشان داد و گفت که از این جنایت نفرت که به دنبال “ترور” جامعه هندی است “عمیقا نگران” است.

ما عمیقاً نگران این جنایت نفرت هستیم که به دنبال ایجاد وحشت در جامعه هندی است. این جنایت منجر به افزایش اضطراب و ناامنی در جامعه هندی شده است. ما با دولت کانادا تماس گرفته‌ایم تا بررسی کنیم و اطمینان حاصل کنیم که عاملان آن به سرعت به دست عدالت سپرده می‌شوند. ” او در توییتی گفت.

Damion Young

تحلیلگر. متخصص تلویزیون به طرز خشمگینی فروتن. علاقه مندان به فرهنگ پاپ طرفدار معمولی توییتر

تماس با ما