واکنش وزیر ورزش به اسلحه عاریه ای بانوی المپیکی

حمید سجادی در حاشیه افتتاحیه شورای حل اختلاف ورزشی گفت: آخرین روز هفته تربیت بدنی را سپری می کنیم. باز هم این هفته و روز تربیت بدنی را تبریک می گویم. جا دارد از همه عزیزانی که امروز با افتتاح این دو شعبه در تهران و گسترش آن در سایر استان ها باعث افتخار ما شدند و به چشم جامعه ورزش وارد شدند تشکر کنم. در افتتاحیه گیلان حضور داشتم و راه اندازی شد.

وی افزود: ویژگی های تسریع و تسهیل در برخورد با این نوع اختلاف در ورزش بسیار متنوع و دارای ماهیت متنوع است. بخشی از آن هیجان و ریسک است. قطعا نیاز به تسهیل و فضای تخصصی دارد. به نوعی باید آسان و در دسترس باشد. جامعه ورزش باید این اطمینان را داشته باشد که موضوعات ذکر شده به صورت تخصصی قابل درک و شنیدن دقیق است و این تعامل در حال انجام است. اگر منجر به مصالحه و رای گیری شود بهتر است مورد تایید خانواده ورزش قرار گیرد.

سجادی بیان کرد: الحمدلله در جمهوری اسلامی ایران شاهد موفقیت هایی در ورزش کشور در این زمینه قانونی نیز هستیم انشاالله. مبانی قانونی ورزش در جهان امروز یکی از ارکان اصلی ورزش محسوب می شود. زیرا از نظر اقتصادی شخصیت های عجیب و غریب و غربی در دهه های اخیر در جهان وجود دارند.

وزیر ورزش تصریح کرد: یک مرجع ذی صلاح باید در زمان بروز اختلاف به آن رسیدگی کند چرا که نمی توانند به راحتی از این حق بگذرند. در داخل، ما همان اشلی را در مقیاس کوچکتر داریم، اما قطعا شروع خوبی است. انشاالله در سطح ملی شروع کنیم و منطقه ای را ادامه دهیم و به لطف خدا بتوانیم نقش مرجع بین المللی را ایفا کنیم.

وی در مورد اینکه هانیه رستمی در اولین کلاس المپیکی ایران در پاریس قهرمان شد اما اسلحه او به امانت گرفته شد و از وزارت ورزش کمک خواست گفت: ما وظیفه داریم از او حمایت کنیم. ما قطعا و با کمال میل این کار را خواهیم کرد.

ابتدا به رستمیان و جامعه تیراندازی تبریک می گویم. یادش بخیر ما یک خانم قهرمان تیراندازی با کمان داشتیم که در المپیک 2012 لندن نماد حجاب بود خانم مه لاگا جام بزرگ که با حضور در دهکده المپیک 2012 لندن مورد توجه کشورهای دیگر قرار گرفت و تا امروز هانیه رستمیان این را ثبت کرد. افتخار به نام ایران

وی افزود: تامین مایحتاج فدراسیون ها بر عهده وزارت ورزش است و باید همواره از آن حمایت کنیم. در مورد نیاز رستمیان به سلاح هنوز فدراسیون تیراندازی به ما دستوری نداده است و با توجه به اینکه 21 ماه بیشتر به المپیک نمانده است رستمیان باید از امروز تمرینات خود را برای تکرار مدال طلای تیراندازی المپیک پاریس آغاز کند. . بنابراین اگر انجمن تیراندازی نیاز به تجهیزات را اعلام کند سریعا اقدامات لازم را انجام می دهیم.

Noe Gilbert

علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. طرفدار الکل علاقه مند به فرهنگ پاپ مادام العمر. یک آدم فداکار قهوه

تماس با ما