وبلاگ هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد “هائیتی ها برای مقابله با بحران وبا جمع می شوند”

من از چندین مرکز درمانی وبا در محله های پرتأثیر در پورتو پرنس بازدید کرده ام و شاهد صحنه های دلخراشی بوده ام. کودکانی که دچار سوءتغذیه بودند، فرو بردن قطره در بازوها یا پاهای آنها دشوار بود. بزرگسالانی که به وضوح بسیار بیمار هستند.

چیزی که بلافاصله مرا تحت تأثیر قرار داد بوی شدید ماده ضدعفونی کننده کلر بود که برای ضدعفونی کردن محیط نزدیک استفاده می شود، که نشانه واضحی از مدیریت این مرکز توسط متخصصان بهداشتی است که می دانند چگونه از بیماری پیشگیری و درمان کنند. من کارکنان را دیدم که دائماً کف و سطوح را تمیز می کردند تا مطمئن شوند که باکتری وبا نمی تواند بیشتر پخش شود.

اولریکا ریچاردسون (مرکز)، مقیم و هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در هائیتی، از یک مرکز درمان وبا در پورتو پرنس بازدید می کند.

دفتر سازمان ملل متحد برای هماهنگی امور بشردوستانه / کریستین کریکبام

اولریکا ریچاردسون (مرکز)، مقیم و هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در هائیتی، از یک مرکز درمان وبا در پورتو پرنس بازدید می کند.

من عمیقا تحت تاثیر تعهد و فداکاری کارکنان بهداشت قرار گرفتم. من افراد الهام‌بخش بسیاری را ملاقات کردم که نمونه‌ای از این حرفه‌گرایی بودند و همچنین انسانیت و شفقت زیادی را برای بیماران تحت درمان نشان دادند. بسیاری به من گفته اند که هائیتی ها گرد هم می آیند تا از این دوران سخت عبور کنند.

افزایش شدید موارد

تا چند روز پیش، افزایش موارد وبا تدریجی بود، اما اکنون شاهد افزایش شدید نگران‌کننده‌ای هستیم، بنابراین شرایط سخت‌تر می‌شود.

یادآوری این نکته مهم است که اگرچه وبا می تواند کشنده باشد، اما قابل پیشگیری و درمان است. سرعت برای جلوگیری از شیوع و نجات جان افراد ضروری است. من معتقدم که واکنش بهداشت عمومی مقامات هائیتی و سازمان‌های غیر دولتی محلی و بین‌المللی، با حمایت سازمان ملل، فوری و قاطع بوده است، علی‌رغم فقدان آب تمیز، سوخت مورد نیاز برای تامین برق امکانات بهداشتی و امکان دسترسی کارکنان. برای کار.

مراکز درمانی وبا به سرعت برای مراقبت از بیماران راه اندازی شد. مردم هائیتی قبلاً به وبا مبتلا بوده‌اند، بنابراین اگر بخواهیم از کنترل خارج شدن این بیماری جلوگیری کنیم، دانش و تجربه بسیار ارزشمندی است.

ناتوانی مردم در رفت و آمد آزادانه، به ویژه در پورتو پرنس، پایتخت، به دلیل شرایط امنیتی حاکم و کمبود سوخت نیز ممکن است در مهار شیوع این بیماری نقش داشته باشد، اگرچه این ناامنی وبا را نیز پیچیده کرده است. واکنش.

پاسخ به رهبری هائیتی

کارکنان PAHO به کارکنان بهداشتی جامعه در زمینه شناخت و پیشگیری از وبا آموزش می دهند.

کارکنان PAHO به کارکنان بهداشتی جامعه در زمینه شناخت و پیشگیری از وبا آموزش می دهند.

از روز اول شیوع این بیماری، سازمان ملل متحد در هائیتی، با شرکای ملی و بین المللی خود، در کنار وزارت بهداشت کار کرده است. پیام‌های بهداشت عمومی وزارت بهداشت، از طریق رادیو و پیام‌های متنی با حمایت سازمان ملل متحد، بر اهمیت اقدامات پیشگیرانه مانند شستن دست‌ها و ضدعفونی‌سازی تاکید کرد.

سازمان بهداشت پان آمریکن سازمان ملل متحد (PAHO) از شرکای ما برای افتتاح 13 مرکز درمان وبا حمایت کرده است. همچنین نقاط آبرسانی دهانی، به ویژه در جوامع صعب العبور، برای درمان موارد خفیف تر و ارجاع سایرین به مراکز بستری ایجاد می شود، در حالی که برای آموزش 300 کارمند بهداشت جامعه کمک هایی ارائه شده است. این کارگران مهم هستند، زیرا بسیاری از جوامع به دلیل خشونت باندهای مسلح منزوی شده اند.

یونیسف و سازمان بین المللی مهاجرت سازمان ملل از مقامات هائیتی و سازمان های شریک با کلر، قرص های تصفیه آب، کیت های بهداشتی و لوازم پزشکی مانند نمک های آبرسانی خوراکی حمایت می کنند. یونیسف، از طریق شرکای خود، همچنین در حال استقرار کلینیک های سلامت سیار در سیته سولیل، آسیب دیده ترین محله در پایتخت است.

وضعیت بشردوستانه در هائیتی برای بسیاری ناامیدکننده است و وبا تنها یکی از چالش های مبرم است. گرسنگی فزاینده ای که بسیاری از هائیتی ها با آن مواجه هستند نگرانی عمده دیگری است که باید به آن توجه شود. برنامه جهانی غذا توزیع غذا را در سیته سولیل از سر گرفته است و از اواسط اکتبر به بیش از 5500 نفر آسیب پذیر رسیده است.

هماهنگ کننده و رفع اشکال

به عنوان مقیم و هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در هائیتی، نقش من این است که واکنش سازمان ملل را به گونه ای تسهیل کنم که تأثیر ما را به حداکثر برساند و اطمینان حاصل شود که دانش و تجربه ما به طور مؤثر از استراتژی پیشگیری و درمان وبا وزارت بهداشت حمایت می کند.

این به معنای ایجاد پیوند، هم در هائیتی با نهادهای ملی و هم با مناطق مختلف سازمان ملل است، به طوری که تلاش مشترک ما بیشتر از مجموع اجزای آن باشد.

در واقع، نه تنها از بسیج سریع آژانس ها و همکاران در محل، بلکه از علاقه و کار رهبران ارشد در سراسر سازمان ملل متحد نیز تحت تأثیر قرار گرفته ام.

نگرش به آنچه که می توان انجام داد ضروری است. هنگامی که تنگناهایی وجود دارد، به عنوان مثال کمبود سوخت برای مراکز درمانی، برای کمک به عیب یابی این مشکل از من دعوت می شود.

در نهایت، هدف مشترک ما تلاش برای هائیتی عاری از وبا است و از زمان شیوع اخیر، من به طور مستقیم شاهد تعهد سازمان ملل به مردم هائیتی بوده‌ام.

سازمان ملل متحد و هائیتی از زمان آغاز به کار، پیوند محکمی با یکدیگر دارند. اکنون زمان آن فرا رسیده است که سازمان ملل متحد و مردم هائیتی برای رسیدگی به این بحران گرد هم آیند تا هائیتی و مردم آن بتوانند با ادامه مسیر ثبات، برابری و رفاه، قوی تر و متحدتر ظاهر شوند.

  • هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل
  • هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل که گاهی هماهنگ کننده مقیم نیز نامیده می شود، عالی ترین نماینده نظام توسعه سازمان ملل متحد در سطح کشور است.
  • در این مجموعه فرعی، UN News از هماهنگ‌کنندگان مقیم دعوت می‌کند تا درباره موضوعات مهم برای سازمان ملل متحد و کشوری که در آن خدمت می‌کنند، وبلاگ‌نویسی کنند.
  • درباره کار سازمان ملل متحد در هائیتی بیشتر بدانید.

Aron Trujillo

نرد اینترنتی. ارتباط دوستانه مبشر قهوه. متخصص موسیقی بسیار متواضعانه. مدافع تلویزیون آماتور

تماس با ما