ورود بخش خصوصی در ضرب و واردات سکه بهر آزادی

رئیس کل بانک مرکزی گفت: با توجه به حباب موجود و درخواست فعالان بخش خصوصی از بانک مرکزی، مقرر شد طلای آب شده تهیه و سپس به سکه تبدیل و در بازار عرضه شود. از این رو به درخواست فعالان بخش خصوصی در این حوزه کارگروه ویژه ای در بانک مرکزی تشکیل شد و زیر نظر این بانک و توسط بخش خصوصی در حال اجراست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، علی صالح العبادی از صدور گواهی ارزی بانک مرکزی از هفته آینده خبر داد و گفت: این اوراق معاف از مالیات است و با سررسید شش ماهه در بورس منتشر می شود. قیمت تسویه ارزهای بحر آزادی، نرخ روز ارز و معاملات ثانویه آن در بورس امکان پذیر است؛ بنابراین، این اوراق ابزار جدیدی است که می تواند به اشخاص حقوقی فروخته شود و به تعادل بازار کمک کند.

رئیس کل بانک مرکزی تعادل را در بازار مهم ارز خواند و گفت: برای این منظور باید عرضه ارزهای مورد پسند بخش خصوصی که تقاضای بیشتری دارند و تقاضای موجود برای نیازهای واقعی ارز وجود داشته باشد. ادامه هید. افرادی که در سیستم نیما تأسیس شده اند

وی تاکید کرد: البته در حال حاضر در سامانه نیما عرضه بسیار بیشتر از تقاضا است. به عنوان مثال از ابتدای سال تا دیروز حدود 26.5 میلیارد دلار در سامانه نما معامله شد و نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 67 درصدی در عرضه و معاملات سامانه مذکور را داشتیم.

وی ادامه داد: مجموع عرضه ارز برای واردات کشور در مدت مذکور بالغ بر 38.5 میلیارد دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 22 درصد رشد داشته است. در حوزه اسکناس نیز حجم معاملات اسکناس به 1.5 میلیارد دلار رسید که نشان دهنده رشد 40 درصدی معاملات اسکناس نسبت به مدت مشابه سال گذشته است. بنابراین از نظر عرضه، جایگاه مطلوبی داریم و مشکل خاصی در حوزه عرضه ارز وجود ندارد.

صالح عبادی خاطرنشان کرد: در هر صورت فرض بر این است که ارزهای پرطرفدار و قابل استفاده به دلیل ذخایر بسیار خوب وارد بازار شوند.

بر اساس اعلام بانک مرکزی، رئیس بانک با بیان اینکه استقبال صادرکنندگان از بازار ارز نیز بسیار خوب است، تصریح کرد: در حال حاضر صادرکنندگان به صورت توافقی ارزهای زیادی را در بازار عرضه می کنند و مشکلی وجود ندارد. ارائه اسکناس و حواله.

به گفته صالح عبادی، بانک مرکزی بر سامانه نما و سامانه صرافی آنلاین نظارت کامل و نظارت دقیق دارد.

وی با بیان اینکه از هفته آینده سامانه بورس های آنلاین با هدف تسهیل در ارائه خدمات به متقاضیان راه اندازی می شود، تصریح کرد: علاقه مندان از طریق سامانه الکترونیکی ایجاد شده نسبت به خرید ارز اقدام کنند. بازدید حضوری از صرافی ها ، می توانند سفارشات خود را به صورت آنلاین به صرافی مورد نظر خود ارسال کنند و پس از احراز هویت، به صورت حضوری مراجعه و ارز خود را دریافت کنند، این دسترسی آسان که یکی از اهداف اصلی ماست نیز امکان پذیر خواهد بود.

پیش نویس قانون مالیات بر سود سپرده اشخاص حقوقی ارائه شد

وی همچنین به موضوع مالیات بر سود سپرده اشخاص حقوقی در بانک ها اشاره کرد و گفت: در جلسه روز گذشته با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه. مرجع تقلید مقرر شد با توجه به تاثیر این تصمیم بر افزایش هزینه های پردازش منابع و سود سپرده ها در شبکه بانکی، طرحی پیگیری شود. قانون پیشنهادی دولت برای اصلاح این قانون با همکاری مجلس شورای اسلامی به ویژه نمایندگان

صالح عبادی در خصوص جزییات لایحه مذکور و آثار آن گفت: با توجه به اینکه لایحه مذکور به شورای اسلامی شهر ارسال شده است، مقرر شد این موضوع با جدیت پیگیری شود و با مساعدت شورا مالیات وضع شد. در مورد سپرده های اشخاص حقوقی از بودجه سال 1401 حذف می شود زیرا این قانون تاکنون هیچ تاثیری بر درآمد دولت نداشته است و از این طریق نگرانی فعالان حوزه حقوقی مرتفع خواهد شد.

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

تماس با ما