وزیر ارشاد: ​​به دنبال تحمیل نوع خاصی از پوشش نیستیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ما به همه تنوع اجتماعی در مد و لباس احترام می گذاریم و به دنبال تحمیل نوع خاصی از پوشش و پوشش نیستیم. ما همه تفاوت ها را درک می کنیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، محمدمهدی اسماعیلی که در مراسم اختتامیه جشنواره بین المللی مد و لباس فجر سخنرانی می کرد، گفت: ما به همه تنوع اجتماعی در مد و لباس احترام می گذاریم و به دنبال تحمیل نوع خاصی از مد نیستیم. و لباس ما همه تفاوت ها را درک می کنیم.

وی با ابراز نگرانی از نحوه فروش لباس در کشور گفت: می دانیم که برخی از فروشگاه های ما فاقد لباس مناسب هستند و گاهی خانم های عفیف ما ابراز نگرانی می کنند که لباس مناسب پیدا نمی کنند، این مشکل باید به این موضوع مربوط شود. سیاست ما

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: ما به موضوع مد و لباس و مسائل مربوط به آن به عنوان یکی از موضوعات مهم کاری در حوزه فرهنگ عمومی نگاه می کنیم و به همین دلیل کارگروه مد و لباس را در حوزه مد و لباس تشکیل دادیم. دبیرخانه. شورای فرهنگ عمومی و فلسفه انتشار این کارگروه در شورای فرهنگ عمومی به دلیل اعتبار اجتماعی، فرهنگی و هنری این حوزه است.

اسماعیلی افزود: سابقه فرهنگ و هنر در عرصه پوشاک بسیار درخشان و غنی است. ویژگی فرهنگی هزاران ساله ما در تمدن ایرانی مبتنی بر عفاف است و پس از آمیختن با اسلام به عنوان یک هویت ایرانی-اسلامی متبلور شد. ایرانیان همواره پوشش های هنری را انتخاب کرده اند و این هنر در برابر فرهنگ و تمدن ایرانی و اسلامی حفظ شده است. این در حالی است که برخی از تمدن ها لقب برهنگی را یدک می کشند و این با فرهنگ ایرانی-اسلامی ما فاصله زیادی دارد. پوشش همیشه بخشی از هویت تاریخی مردم سرزمین ماست. در تمام آثار تاریخی ایرانی که در موزه ها و بناهای تاریخی به چشم می خورد، قبل از ورود اسلام به ایران، جوهره عفاف و پوشش می درخشد. پوشش بخشی از هویت تاریخی ماست و به آن افتخار می کنیم.

وزیر ارشاد تصریح کرد: جهان اسلام در دویست سال گذشته همواره با هجمه های لغو فرهنگی غرب مواجه بوده است. به همین دلیل است که ما با هویت غرب در تضاد هستیم زیرا آنها به دنبال سلب هویت ما هستند. برخی تلاش می کنند نشان دهند که بین عفت و پوشش و موفقیت و فعالیت در جامعه برای زنان تعارض وجود دارد. آنها سعی دارند با تقسیم بندی به زنان و دختران ایرانی نشان دهند که اگر حجاب دارند به معنای عدم حضور در مناسبات جامعه و دین است. اما زن ایرانی در همه عرصه ها سرآمد بوده و ما این راه را با قدرت ادامه خواهیم داد.

وی گفت: تلاش تیم مد و لباس با برگزاری این جشنواره این است که این ایده ها و کارهای خلاقانه در حد ایده باقی نماند و به بازار بیاید. در دوره‌های قبل، این اثر محدود و محدود به جشنواره می‌ماند، اما این دوره با کمک صندوق کارآفرینی امید و وام‌ها و تسهیلات ۴ درصدی ارزان‌قیمت، این ایده‌ها در دسترس عموم قرار گرفت.

اسماعیلی در خاتمه درباره علاقه مندی هنرمندان شهرهای مختلف گفت: اهمیت این جشنواره توجه به تمام مناطق کشور است. بیشتر حاضران در یازدهمین جشنواره مد و لباس فجر از شهرهای دیگر ایران بودند و این مایه مباهات است. ما نباید به این مسائل به عنوان یک مقوله مرکزی و تهران نگاه کنیم.

Reece Bryant

ایجاد کننده. شیطون عاشق تلویزیون حل کننده مشکلات مادام العمر نویسنده. تحلیلگر. نینجا فرهنگ پاپ. عاشق اینترنت معتبر. کاوشگر کل کارآفرین لاعلاج

تماس با ما