وزیر بهداشت: ایران جزو ۶ کشور برتر دنیا در مبارزه با کرونا است

وزیر بهداشت بر اهمیت جامعه پزشکی در کشور تاکید کرد و گفت: ایران جزو 6 کشور برتر دنیا در کنترل ویروس کرونا است.

به گزارش مهر، بهرام عین الله شامگاه سه شنبه در مراسم روز پزشک در مرکز همایش های میلاد تهران افزود: پزشکی در اسلام بسیار مورد تاکید است و اگر پزشکان به وظایف انسانی خود عمل کنند، این شغل بسیار شریفی است.

وی با اشاره به اینکه قوی ترین نظام سلامت را در منطقه داریم، گفت: این را مدیون ادغام آموزش، درمان و بهداشت هستیم.

وزیر بهداشت با اشاره به بحران کرونا در سال گذشته افزود: در ابتدای کار دولت سیزدهم در شرایط بسیار ترسناکی توانستیم برنامه واکسیناسیون را تسریع کنیم.

عین الله گفت: از 1400 آذر تا امروز به دلیل سرعت واکسیناسیون تنها 11 هزار مورد ابتلا به کرونا داشتیم.

وی افزود: ایران جزو شش کشور اول جهان در کنترل ویروس کرونا بود و در حال حاضر 50 میلیون دوز واکسن اضافی داریم و آماده صادرات واکسن ایرانی هستیم.

وزیر بهداشت به بیمه جامع مردم اشاره کرد و گفت: امسال با حمایت شورای اسلامی با وام 6000 میلیارد تومانی 6 میلیون نفر را به صورت بلاعوض و حدود یک میلیون و 200 هزار نفر را تامین کرده ایم. افرادی که از کشور رفتند که سه ماه فرصت پیدا کردند و ما به آنها بیمه رایگان دادیم.

عین الله از تشکیل صندوق بیماران صعب العلاج خبر داد و افزود: با این اقدام امیدواریم شرایط حمایت از بیماران صعب العلاج بهبود یابد.

وزیر بهداشت به وضعیت جمعیت کشور اشاره کرد و گفت: کمپ جمعیتی جوانان وزارت بهداشت کار خود را انجام می دهد و پوشش بیمه ای درمان ناباروری مصوب شده و 90 درصد هزینه های بخش دولتی را پوشش می دهد. و 70 درصد در بخش خصوصی».

وی به طرح دارور اشاره کرد و افزود: متاسفانه تولید دارو به گونه ای نبود که بتوانیم نیاز دارویی خود را تولید کنیم.

عین الله به تضاد منافع در حوزه سلامت که ناشی از تفاوت ارز دولتی با ارز آزاد است اشاره کرد و گفت: با طرح دروار، مابه التفاوت ارز ترجیحی و آزاد را به بیمه ها دادیم تا مردم یارانه داده می شود.

وزیر بهداشت ادامه داد: با طرح دروار قیمت دارو هوشمند شده است.

Makayla Massey

کاشف برنده جایزه کل معتاد زامبی. متعصب فرهنگ پاپ بی عذرخواهی. تواهولیک.

تماس با ما