وزیر نیرو: کدورت آب های شهرکرد ادامه دارد

وزیر نیرو با اشاره به اجرای 4 سامانه برای جایگزینی چشمه آب کوهرنگ گفت: اجرای سامانه های اضطراری کاری زمان بر است اما با وجود آن همه امکانات بسیج شده و همه امکانات وزارت نیرو. اعزام شده اند. از مرکز و سایر استان ها تا استان های چهارمحال و بختیاری.

به گزارش تسنیم، علی اکبر محرابیان امروز در سفر به استان شرمحال و بختیاری در جمع خبرنگاران در شهرکرد اظهار داشت: پس از وقوع سیل اخیر در نزدیک به 20 استان کشور شاهد خسارات شدیدی به آب، برق و زیرساخت های کشور بودیم. به طور کلی از جمله این استان ها می توان به شرمحال و بختیاری اشاره کرد.

وی گفت: امید است با کمک دولت و اقدامات لازم نسبت به رفع و جبران خسارات، چشمه کوهرنگ از مناطق آسیب دیده در استان چهارحال و بختیاری اقدام شود.

وزیر نیرو گفت: از چشمه کوهرنگ بازدید شد که کدورت آن نسبت به روزهای گذشته کاهش یافت، اما امروز دوباره کدورت افزایش یافت، بنابراین با توجه به این وضعیت به دنبال جایگزینی سهم چشمه کوهرنگ هستیم تا میزان آبی که بیش از 50 درصد آب شهرکرد را تامین می کند با سیستم اضطراری خواهد بود.

وی تصریح کرد: این حجم آب بسیار زیاد است و اجرای سیستم های اضطراری نیز کاری است که زمان زیادی می برد، اما با وجود آن همه امکانات بسیج شده و تمامی امکانات وزارت نیرو از مرکز ارسال شده و سایر فرمانداری ها به استان های شرمحال و بختیاری و همزمان حدود 4 سامانه جایگزین آب چشمه کوهرنگ در حال اجراست.

وزیر نیرو با بیان اینکه تاکنون دو سامانه به بهره برداری رسیده است، تصریح کرد: دو سامانه دیگر نیز طی ساعات و روزهای آینده در معاونت تامین آب شرب قرار می گیرد و تا پایان این کار شهر از کار افتاده می شود. به طور کامل جبران می شود، در حال حاضر برخی از نقاط شهر وجود ندارد. آنها با مشکلات جدی آب مواجه هستند و در ساختمان های چند طبقه فقط در طبقه اول آب تامین می شود.

محرابیان در پایان از صبر و شکیبایی مردم استان تشکر کرد و خاطرنشان کرد: وضعیت نسبت به روز گذشته کمی بهتر شده و اصلا راضی کننده نبوده است. دستورات لازم صادر و اعتبارات به صورت نقدی پرداخت شده و پیش بینی می شود در یکی دو روز آینده وضعیت نسبتاً با ثبات باشد. ورود به شهر

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

تماس با ما