وقتی معماری به کمال نزدیک می شود. 30 تصویر جذاب از ساختمان – زومیت

[ad_1]

خیلی چیزها می توانند یک شهر را شکل دهند. فرهنگ، تاریخ، زندگی اجتماعی یا حتی غذا. اما شاید بارزترین ویژگی این شهر معماری آن باشد. برخی از ساختمان ها می توانند با طراحی چشمگیر و زیبایی شناسی ناب خود افراد را مجذوب خود کنند. با درک دقیق برنامه ریزی شهری و پیشینه فرهنگی، طراحی شهر می تواند شما را به سفری در زمان ببرد. در این قسمت از شاتر، چند تصویر معماری جالب و تعدادی از چشمگیرترین تصاویر ساختمان هایی که تا به حال دیده اید را گردآوری کرده ایم. برای دیدن این تصاویر با زومیت همراه باشید.


شاهکار معماری

معابد خورشید و ماه در گویلین، چین


شاهکار معماری

خیابان چمبلز در نیویورک


گاهی اوقات به نظر می رسد که ساختمان ها می توانند با شما صحبت کنند. ویژگی‌های معماری، منحنی‌ها و سبک کلی ساختمان نشان‌دهنده تاریخ آن است. این ساختمان می تواند نشان دهد که سنت ها، جشنواره ها و ایده ها یا ایده های رایج در آن زمان چه بوده است.

بر کسی پوشیده نیست که زیبایی نسبی است. اگر طرحی برای شما عجیب به نظر می رسد، به این معنی نیست که سلیقه سازنده ضعیف است. مطابق با “رون آرادمعماران، طراحان و هنرمندان، آنچه ما به آن معماری زیبا می گوییم، ترکیبی است متشکل از فرهنگ، زمینه، تاریخ شخصی، ذوق جذب شده و مهمتر از همه، تخیل. وقتی یک مشکل معماری با یک ایده حل می شود، آن ایده همیشه در ساختمان ظاهر می شود. این ایده یک جلوه بصری دارد که زیباست.


شاهکار معماری

مونت سن میشل، فرانسه


شاهکار معماری

فورت اوزاکا، ژاپن


چرخه زیبایی به این صورت پیش می‌رود: فشار، پذیرش، سپس جریان اصلی قبل از اینکه به چیزی شبیه شورش علیه آن تبدیل شود. سام جیکوب معمار دیگری است که می گوید:

وقتی مردم از کلمه زیبایی در طراحی استفاده می کنند، به تمام مشکلات، تردیدها، ترس ها و چالش های زندگی مدرن پناه می برند.

این ویژگی ساختمان های بزرگ نیست. منبع اصلی اطلاعات در مورد فرهنگ های باستانی ساختار است. از طریق سازه ها می توان وضعیت سازندگان و سایر افراد ساکن آنجا را بررسی کرد. تمدن مصر باستان را در نظر بگیرید. ما اهرام، معابد و مجسمه های ابوالهول را می بینیم و بلافاصله می توانیم ببینیم که حاکمان و مذهب آنها در آن زمان چگونه بوده است.


شاهکار معماری

کیوتو، ژاپن


شاهکار معماری

مجسمه 50 فوتی یک زن بومی آمریکا در داکوتای جنوبی با عنوان “کرامت” نامگذاری شده است.


همچنین رویدادهای مهم تاریخی مانند انقلاب صنعتی بر بسیاری از جنبه های زندگی تأثیر گذاشته است. تولد تولید انبوه آهن و فولاد روند ساخت و ساز را تغییر داد و با ایجاد امکان طراحی سازه های بزرگ و سبک، راه را برای نوسازی هموار کرد. همه انقلاب ها و تغییرات تاریخی بر نحوه نگاه و تفکر ما در مورد طراحی تاثیر می گذارد.


شاهکار معماری

فرودگاه جوئل چانگی، سنگاپور


شاهکار معماری

کلبه 24 ساله ویستریا، این کلبه زیبا در ایرلند است.


شاهکار معماری

دو خانه نیمه‌چوبی قرن هفدهمی در کودلینبورگ، آلمان، یکی از بهترین شهرهای قرون وسطایی و رنسانس در اروپا که از آسیب‌های بزرگ جنگ جهانی دوم محافظت شده است.


اگر مفاهیم طراحی چیزهای زیادی در مورد فرهنگ و محیط گذشته شما می گوید، در مورد سبک زندگی فعلی شما چطور؟ در حال حاضر استفاده بهینه از منابع و دوام ساختمان مهمترین موضوع است

مقالات مرتبط:

است. ایالات متحده اداره اطلاعات انرژی تخمین می زند که ساختمان ها 40 درصد از انتشار سالانه CO2 در جهان را منتشر می کنند. انتظار می رود مساحت مورد استفاده برای ساخت و ساز تا سال 2060 دو برابر شود.

با افزایش جمعیت و سطح دریا، معماران باید خود را با شرایط وفق دهند. معماری راه حل فقر، ازدحام و فرسایش زمین است.

امروزه از معماران خواسته می شود که استفاده بهینه از منابع، ردپای کربن، هزینه و نوآوری را در ساختمان های خود در نظر بگیرند. چوب یکی از مصالح ساختمانی محبوب است. هزاران سال است که از چوب در ساختمان ها استفاده می شود. ساختمان های مربوط به 6000 سال قبل از میلاد هنوز پابرجا هستند. چوب یک ماده ارزان، سبک وزن و آسان برای ساخت است.

آینده معماری هر ساله با راه حل های سازگار با محیط زیست و پایدار نزدیک می شود. چوب با ذخیره کربن به سیاره ما کمک می کند.


شاهکار معماری

ساختمان شماره 11 پارلمان مجارستان، بوداپست


شاهکار معماری

خانه درختی، سنگاپور


شاهکار معماری

کاسا باتلو، بارسلونا، اسپانیا


شاهکار معماری

پل ها در چین


شاهکار معماری

نمای عصر در برمن، آلمان


شاهکار معماری

قلعه ای در آلمان


شاهکار معماری

پناهگاه لاس لاکزاس، کلمبیا


شاهکار معماری

خانه قورباغه در بیلسکو-بیا، لهستان

شاهکار معماری

Tolbout Pub، ادینبورگ


شاهکار معماری

خانه های چوبی در برگن، نروژ


شاهکار معماری

شهری در سواحل دیدنی دریاچه کومو در شمال ایتالیا


شاهکار معماری

Cotton Manor English Garden، یک خانه روستایی قرن هفدهمی که در سال 1920 گسترش یافت. کاتن، همپتونشایر شمالی، انگلستان


شاهکار معماری

قلعه والزین در سواحل رودخانه لس. این قلعه در قرن سیزدهم ساخته شد و از آن زمان تاکنون چندین بار بازسازی شده است. نامور، والونیا، بلژیک


شاهکار معماری

دروازه قدیمی در ایرلند شمالی


شاهکار معماری

مسابقات معماری در منطقه تاریخی کلینتون هیل در شهر نیویورک، متشکل از 1063 ساختمان عمدتاً مسکونی که بین سال‌های 1840 و 1930 با سبک‌های معاصر و بازسازی‌های رایج آن دوره ساخته شده‌اند.


شاهکار معماری

خانه های سنگی در شهر کوچک تسینگتون، دربی شایر، انگلستان


شاهکار معماری

کلیسای کاتولیک در سن کارلو ال کواترو فونتانه، رم، ایتالیا


شاهکار معماری

زیارت امام رضا، مشهد، ایران


شاهکار معماری

1929 ترمینال بزرگ مرکزی نیویورک. متأسفانه در اطراف این بنا ساختمان های بلندی ساخته شده است، بنابراین به اندازه خورشید امروزی نیست.


امروزه به دلیل رشد سریع جمعیت و تغییر سبک زندگی، تقاضا برای خانه های کوچک بسیار بیشتر از قبل شده است. آینده معماری در سازه های کوچک و قابل حمل نهفته است.

به گفته شورای جهانی ساختمان سبز:

ساختمان سبز ساختمانی است که اثرات منفی طراحی، ساخت یا بهره برداری را به حداقل می رساند یا از بین می برد و می تواند تأثیر مثبتی بر اقلیم و محیط طبیعی شما داشته باشد.

امید است که در آینده، معماری از مواد فشرده و قابل استفاده مجدد، زندگی فشرده تر، سبزتر و متحرک تر استفاده کند.


شاهکار معماری

کلیسای سنت چپل در پاریس


شاهکار معماری

عصر برفی در دانشگاه آکسفورد

***

امیدواریم این قسمت از شاتر برای شما جالب باشد. نظر شما در مورد این تصاویر چیست؟ کدام معماری را بیشتر دوست دارید؟ نظرات خود را با ما و کاربران زومیت در میان بگذارید.

[ad_2]

Cole Rasmussen

متخصص ترم بیکن عاشق معمولی قهوه. علاقه مند به مسافرت هاردکور ماون اینترنتی جذاب و ظریف. دانشجو.

تماس با ما