وکیل ترامپ به وزارت دادگستری گفت که مطالب طبقه بندی شده بازگردانده شده است

حداقل یک وکیل رئیس جمهور سابق دونالد جی. ترامپ در ماه ژوئن بیانیه ای کتبی را امضا کرد که در آن تأیید می کرد که تمام اقلامی که به عنوان طبقه بندی شده و در جعبه هایی در انباری در محل اقامت و باشگاه آقای ترامپ در مار-آ-لاگو نگهداری می شدند به دولت بازگردانده شده اند. گفت: چهار نفر آشنا با سند.

این اطلاعیه کتبی پس از دیدار جی اِی پرات، یک مقام ضد جاسوسی در بخش امنیت ملی وزارت دادگستری، در 3 ژوئن منتشر شد.

وجود آگهی امضا شده که قبلاً گزارش نشده است، نشانه احتمالی این است که آقای ترامپ یا تیمش به طور کامل به بازرسان فدرال در مورد مطالب پاسخ نداده اند. و این می تواند توضیح دهد که چرا نقض احتمالی یک قانون جنایی مرتبط با مانع تراشی توسط این وزارتخانه به عنوان مبنای درخواست حکم مورد استفاده برای انجام بازرسی روز دوشنبه برای خانه رئیس جمهور سابق ذکر شده است، اقدامی غیرعادی که موج های سیاسی را به دنبال داشت.

همچنین به روشن شدن توالی وقایعی کمک می‌کند که پس از ماه‌ها تلاش برای حل این موضوع از طریق گفتگو با آقای ترامپ و تیمش، تصمیم وزارت دادگستری را برای انجام تحقیقات انجام داد.

فهرستی از مواد گرفته شده از خانه آقای ترامپ که روز جمعه منتشر شد، نشان داد که ماموران FBI در جریان بازرسی 11 مجموعه اسناد را با نوعی علامت طبقه بندی شده یا طبقه بندی شده روی آنها، از جمله برخی از “طبقه بندی/TS/SCI” – مخفف کلمه کشف کردند. اطلاعات حساس/بسیار محرمانه تکه تکه شده. اطلاعات طبقه بندی شده به این صورت فقط برای مشاهده در یک مرکز دولتی امن است.

جست و جو نه تنها شامل محل نگهداری جعبه های اقلام شناخته شده توسط وزارت دادگستری، بلکه دفتر و محل اقامت آقای ترامپ نیز می شود. دستور جستجو و موجودی که روز جمعه فاش شد، مشخص نکرد که اسناد طبقه بندی شده در مجتمع مار-آ-لاگو کجا پیدا شده اند.

آقای ترامپ روز جمعه گفت که تمام موادی را که در اختیار داشت در زمانی که هنوز در سمت خود بود از حالت طبقه بندی خارج کرد. او هیچ مدرکی مبنی بر انجام این کار ارائه نکرد.

جان سولومون، نویسنده دست راستی، که آقای ترامپ او را به عنوان یکی از نمایندگان خود برای تعامل با آرشیو ملی منصوب کرده است، در یک حضور در شبکه فاکس نیوز جمعه شب، بیانیه دفتر رئیس جمهور سابق را خواند که در آن ادعا شده بود آقای ترامپ یک “فرمان دائمی” است. با بیان اینکه اسنادی که از دفتر بیضی شکل گرفته شده و به مقر کاخ سفید آورده شده است “به محض حذف از طبقه بندی خارج می شوند.”

تیلور بودویچ، سخنگوی رئیس جمهور سابق، شنبه گفت: «درست مانند هر شکار جادوگران ساختگی توسط دموکرات ها، آب های این حمله بی سابقه و غیرضروری توسط رسانه هایی که مایل به مقابله با درزهای احتمالی، منابع ناشناس و حقایق سخت هستند، به جریان افتاده است.

در حکم بازرسی آمده است که ماموران FBI در حال جستجو برای یافتن شواهدی مبنی بر نقض احتمالی قانون انسداد و همچنین قانون جاسوسی و قانون منع توقیف یا تخریب غیرقانونی سوابق یا اسناد دولتی هستند. هیچ کس در این پرونده متهم نشده است و حکم بازرسی به خودی خود به این معنی نیست که کسی متهم خواهد شد.

سال گذشته، مقامات آرشیو ملی متوجه شدند که آقای ترامپ هنگام خروج از کاخ سفید در پایان دوره پرتلاطم خود در ژانویه 2021، تعداد زیادی اسناد و سایر مواد دولتی را با خود برده است. قرار بود این مطالب ارسال شده باشد. به آرشیو تحت مفاد قانون سوابق ریاست جمهوری.

آقای ترامپ در ژانویه سال جاری 15 جعبه اقلام را پس داد. بایگانی‌ها وقتی مطالب را بررسی کردند، چندین صفحه از اسناد طبقه‌بندی‌شده را پیدا کردند و موضوع را به وزارت دادگستری ارجاع دادند که تحقیقات را آغاز کرد و هیئت منصفه بزرگ را تشکیل داد.

در بهار، وزارتخانه احضاریه ای از آقای ترامپ صادر کرد تا اسناد بیشتری را به دست آورد که معتقد بود ممکن است در اختیار او باشد. مشاوران بارها از رئیس جمهور سابق خواستند تا آنچه را که باقی مانده بود، علیرغم آنچه آنها تمایل وی به حفظ برخی اسناد توصیف کردند، بازگرداند.آنچه ما قبل از استفاده از منابع ناشناس در نظر می گیریم.
منابع چگونه اطلاعات را می دانند؟ انگیزه آنها از گفتن ما چیست؟ آیا در گذشته قابل اعتماد بودن آن ثابت شده است؟ آیا می توانیم اطلاعات را تایید کنیم؟ حتی با وجود این پرسش‌ها، تایمز از منابع ناشناس به عنوان آخرین راه‌حل استفاده می‌کند. گزارشگر و حداقل یک سردبیر هویت منبع را می دانند.

در تلاش برای حل این مناقشه، آقای پرت و دیگر مقامات در اوایل ژوئن از مار-آ-لاگو در پالم بیچ فلوریدا بازدید کردند و در آنجا با آقای ترامپ در آنجا ملاقات کوتاهی کردند. دو تن از وکلای آقای ترامپ، م.

مردم گفتند که آقای کورکوران و خانم پوپ جعبه‌هایی را به آقای پرت و تیمش نشان دادند که حاوی اقلامی بود که آقای ترامپ از کاخ سفید برداشته بود و در یک انبار نگهداری می‌شد.

طبق گفته دو نفری که در جریان این بازدید قرار گرفتند، آقای پرات و تیمش با مواد طبقه بندی شده اضافی ترک کردند و تقریباً در آن زمان از وکیل ترامپ نیز مجوز کتبی دریافت کردند که تأیید می کرد همه مواد مشخص شده در جعبه ها تحویل داده شده است.

مدت کوتاهی پس از جلسه، به گفته افرادی که در این مورد مطلع شده اند، پرت به کورکوران ایمیل زد و به او دستور داد که قفل امن تری برای اتاق تهیه کند. تیم آقای ترامپ رعایت کردند.

وزارت دادگستری همچنین فیلم های نظارتی از مار-آ-لاگو، از جمله نماهایی از بیرون اتاق انبار را به یاد آورد. به گفته یک فرد مطلع، این فیلم باعث نگرانی بازرسان در مورد رسیدگی به این مواد شده است. مشخص نیست این فیلم مربوط به چه دوره زمانی است.

دو نفر که در ماه‌های اخیر در مورد این روش‌ها مطلع شده‌اند، گفتند که بازرسان با تقریباً شش دستیار فعلی ترامپ که از نحوه رسیدگی به اسناد اطلاعاتی دارند، در تماس بوده‌اند. به گفته یکی از افراد آشنا به تحقیقات، حداقل یکی از شاهدان اطلاعاتی را به بازرسان ارائه کرده است که باعث افزایش فشار بر آقای ترامپ برای به دست آوردن این مواد شده است.

نگرانی در مورد برخورد قاطعانه آقای ترامپ با اطلاعات طبقه بندی شده به روزهای اولیه دولت او برمی گردد. زمانی که آقای ترامپ قدرت را ترک کرد، پرزیدنت بایدن به سرعت اقدام غیرمعمولی را انجام داد و او را از دریافت اطلاعاتی که به طور سنتی در اختیار روسای جمهور قبلی قرار می‌دادند ممانعت کرد و گفت که آقای ترامپ به دلیل “رفتار نامنظم” قابل اعتماد نیست.

امنیت اطلاعات طبقه بندی شده در مار-آ-لاگو نیز حتی در زمانی که آقای ترامپ بر سر کار بود برای مقامات دولتی نگران کننده بوده است. در دوران ریاست جمهوری او، دولت چیزی که به عنوان SCIF شناخته می شود – یک مرکز اطلاعاتی حساس و بخش بندی شده – برای استفاده آقای ترامپ در زمانی که او در باشگاه بود، ساخت.

رهبران دو کمیته مجلس نمایندگان روز شنبه با ابراز نگرانی در مورد اسناد کشف شده از مار-آلاگو، D. توضیح کنگره در مورد آسیب احتمالی به امنیت ملی.

نمایندگان کارولین بی، رهبران کمیته گفت: رفتار رئیس جمهور سابق ترامپ می تواند امنیت ملی ما را به طور جدی به خطر بیندازد. مالونی، دموکرات نیویورک و رئیس کمیته نظارت، و آدام بی. شیف، دی-کالیفرنیا و رئیس کمیته اطلاعات، به خانم هینز.

روز پنجشنبه، مریک بی. گارلند، دادستان کل آمریکا بیانیه‌ای علنی ارائه کرد و گفت که او شخصاً اجازه داده است تا برای اموال آقای ترامپ حکم بازرسی را صادر کند و نشان داد که وزارت دادگستری تنها پس از تلاش برای اقدامات کمتر تهاجمی چنین اقدامی را انجام می‌داد. .

اندکی قبل از اعلام آقای گارلند، یکی از نزدیکان آقای ترامپ با یکی از مقامات وزارت دادگستری تماس گرفت تا نامه رئیس جمهور سابق را به دادستان کل منتقل کند. آقای ترامپ می‌خواست آقای گارلند بداند که مردم را در سراسر کشور چک می‌کند و آنها را از جست‌وجو عصبانی می‌کند.

به گفته یکی از افراد آشنا به این مبادله، پیامی که آقای ترامپ می خواست منتقل کند این بود: “کشور در حال سوختن است، برای کاهش گرما چه کنم؟”

روز بعد، زمانی که قاضی حکم بازداشت را صادر کرد و اقلامی را که FBI گرفته بود بررسی کرد، آقای ترامپ متناوباً مدعی شد که هیچ اشتباهی مرتکب نشده است و همچنین اظهارات بی‌اساسی کرد مبنی بر اینکه مقامات ممکن است در طول بازرسی در اموال او شواهدی جاسازی کرده باشند.

کیتی بنر و برادواتر را نگاه کن در تهیه گزارش ها مشارکت کنید.

John Warren

طرفدار پرشور وب. خالق تایید شده مبشر اینترنتی آزاد. برگزارکننده برنده جایزه گیمر. زامبی مادام العمر.

تماس با ما