ویتامین هایی که از سرطان پوست پیشگیری می کنند

شیوع سرطان پوست در سال های اخیر به طور قابل توجهی افزایش یافته است. بنابراین اقدامات پیشگیرانه مانند استفاده از کرم ضد آفتاب، مراجعه منظم به پزشک و مصرف مکمل های غذایی ایده خوبی در این زمینه است.

آیا به دنبال راهی برای محافظت از پوست خود در برابر سرطان هستید؟ شاید شما پوست بسیار حساسی دارید یا یکی از اقوام شما از این بیماری رنج می برد. در واقع موارد سرطان پوست به تدریج در حال افزایش است و این بدان معناست که باید اقدامات پیشگیرانه انجام شود.

در این مقاله 5 عادت را فهرست می کنیم که به شما کمک می کند از پوست خود در برابر سرطان محافظت کنید. آگاهی از این مشکل جدی و آگاهی از عوامل خطر و اقدامات پیشگیرانه موثر ضروری است.

1. از کرم ضد آفتاب استفاده کنید

اول از همه، ضد آفتاب برای محافظت از پوست در برابر اشعه های خورشید ساخته شده است. استفاده از آن مانعی در برابر اشعه ماوراء بنفش ایجاد می کند. به همین دلیل در دهه های اخیر استفاده از آن توسط متخصصان بهداشت بسیار توصیه شده است.

با این حال، بروز سرطان پوست با درجه بالا در حال افزایش است. بنابراین علاوه بر ضد آفتاب، اقدامات پیشگیرانه دیگری نیز باید انجام شود.

2. مرطوب کننده ها و آنتی اکسیدان ها

بر اساس مطالعه ای که توسط مرکز پزشکی دانشگاه دوک منتشر شده است، ضد آفتاب ها در محافظت از پوست موثر هستند، اما کامل نیستند. در این مطالعه دلیل این امر این است که افراد از آنها به درستی استفاده نمی کنند، طیف آنها ناقص است و می توانند اثرات سمی داشته باشند.

در عوض، آنها استفاده موضعی از آنتی اکسیدان ها را به عنوان مکمل ضد آفتاب توصیه می کنند. این متخصصان تاکید می کنند که آنها به طور دیگری مستند هستند و به محافظت از پوست در برابر سرطان کمک می کنند.

اینجا اند:

ویتامین سی

ویتامین E

سلنیوم

فلز روی

سیلیمارین

ایزوفلاون های سویا

پلی فنول های چای

3. بررسی روزانه

باید در نظر بگیرید که آیا باید به طور منظم به پزشک مراجعه کنید یا خیر. برخی از گروه های خطر که به اقدامات پیشگیرانه و غربالگری بیشتری نیاز دارند عبارتند از:

افرادی که سابقه خانوادگی سرطان پوست دارند

سابقه خانوادگی سرطان پوست

قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید

اختلالات ژنتیکی با افزایش خطر سرطان پوست

سیگاری ها

4. مراقب این داروها باشید

همچنین باید برخی از عوامل ناشناخته را در نظر داشته باشید. برخی داروها حساسیت به نور را افزایش می دهند و در نتیجه توانایی بدن برای محافظت از پوست در برابر سرطان کاهش می یابد.

برخی از این داروها عبارتند از:

تتراسایکلین ها (به ویژه داکسی سایکلین)

دیورتیک تیازیدی

سولفونامیدها

فلوروکینولون ها

داروهای ضد انعقاد غیر استروئیدی

رتینوئید

اگر هر یک از این داروها را مصرف می کنید، همیشه بهتر است با پزشک خود مشورت کنید. اگر نمی توانید درمان خود را تغییر دهید، باید اقدامات احتیاطی بیشتری انجام دهید زیرا آسیب پذیری شما در مواجهه با نور خورشید افزایش می یابد.
5. مکمل غذایی موثر برای محافظت از پوست

قبلا در مورد آنتی اکسیدان های موضعی صحبت کردیم. با این حال، غذا همیشه نقش اساسی در سلامتی دارد. به همین دلیل، می‌توانید با استفاده از مکمل‌های تغذیه‌ای معروف، از پوست خود در برابر سرطان محافظت کنید.

با این حال، نباید مکمل را به عنوان یک اقدام مستقل برای محافظت در برابر اثرات مضر خورشید در نظر بگیرید. مکمل باید به عنوان بخشی از همه این نکات پیشگیری موثر باشد. همچنین توصیه می کنیم همیشه قبل از مصرف مکمل ها با پزشک خود مشورت کنید.

مفیدترین و موثرترین مکمل ها در زیر فهرست شده اند. علاوه بر این، در اینجا برخی از غذاهای غنی از این مواد مغذی آورده شده است:

ویتامین A: جگر، هویج، اسفناج، لبنیات، کدو تنبل، تخم مرغ.

ویتامین C: مرکبات، توت فرنگی و کیوی.

ویتامین E: روغن زیتون، تخمه آفتابگردان، بادام، آجیل برزیلی، زردآلو خشک، اسفناج.

سلنیوم: آجیل، ماهی تن، صدف، کنجد، تخم مرغ.

اسیدهای چرب ضروری: ماهی چرب، روغن بذر کتان، روغن پامچال، آووکادو.

سایر عوامل محافظت از پوست

در نهایت تاکید می شود که قرار گرفتن در معرض نور خورشید تنها عامل سرطان پوست نیست. همچنین برنزه شدن و قرار گرفتن در معرض عوامل شیمیایی در مکان ها یا مشاغل خاص خطرات آن را افزایش می دهد.

بنابراین، تمام این اقدامات احتیاطی باید رعایت شود. اگر معمولا بیرون هستید، همیشه لباس مناسب بپوشید تا از پوست خود در برابر اشعه خورشید محافظت کنید و همچنین از عینک آفتابی و ضد آفتاب استفاده کنید.

همچنین اهمیت ترک عادت های سمی مانند سیگار کشیدن و پیروی از یک رژیم غذایی کامل و متعادل را به خاطر بسپارید.

Howard Gaines

مزاحم عمومی کافه قهوه. موسیقی نینجا. طرفدار فرهنگ پاپ

تماس با ما