ویتامین هایی که باید در کمد لباس هر خانمی باشد

بعدی- شاید فکر کنید که نوشیدن آب بهترین ورزش برای سلامتی شماست. در حالی که جنبه های بسیار دیگری برای سلامتی و تندرستی وجود دارد. دریافت بهترین ویتامین ها شروع خوبی است. در اینجا بهترین ویتامین هایی که باید در هر کمد وجود داشته باشد آورده شده است.

کلسیم

به گزارش فرارو به نقل از یاهو نیوز، حدود 1 درصد از وزن بدن یک زن کلسیم است که منطقی است زیرا برای بدن سالم مهم است. از آنجایی که زنان چهار برابر بیشتر از مردان در معرض ابتلا به پوکی استخوان هستند، دریافت کلسیم کافی بسیار مهم است. کلسیم همچنین در عملکرد قلب و عضلات، لخته شدن خون و عملکرد طبیعی سلول ها نقش دارد. اگر کمتر از 50 سال سن دارید، باید حداقل 500 میلی گرم کلسیم در روز مصرف کنید. زنان بالای 50 سال باید روی 800-1000 میلی گرم در روز تمرکز کنند.

روغن ماهی

برخی از ماهی ها (مانند ماهی خال مخالی، قزل آلا و شاه ماهی) سرشار از چربی های امگا 3 هستند که ما در بدن به آن نیاز داریم. متأسفانه، این چربی ها در بدن ما ساخته نمی شوند و به نظر می رسد زنان به طور طبیعی به اندازه کافی از این مواد مغذی دریافت نمی کنند. اینجاست که مکمل های روغن ماهی وارد می شوند! امگا 3 برای سلامت قلب و عروق و همچنین برای کاهش خطر بیماری قلبی مهم است. امگا 3 همچنین التهاب را کاهش می دهد، از سلامت مفاصل حمایت می کند و عملکرد مغز را بهبود می بخشد.

هنگام انتخاب مکمل امگا 3، توجه به این نکته مهم است که آنها با مقدار EPA (ایکوزاپنتانوئیک اسید، نوعی چربی) و DHA (دوکوزاهگزانوئیک اسید، نوع دیگری از چربی) که در هر کپسول وجود دارد، اندازه گیری می شوند. یک گرم روزانه ایکوزاپنتانوئیک اسید و دوکوزاهگزانوئیک اسید به اکثر خانم ها کمک می کند و شما فقط باید از مکمل های روغن ماهی استفاده کنید که حاوی سطوح پایینی از آلاینده ها و فلزات سنگین هستند.

ویتامین سی

برای مدت طولانی، ویتامین C به عنوان جام مقدس سیستم ایمنی معرفی شده است. ما پیشنهاد نمی کنیم تمام تخم مرغ های ایمنی بدن خود را در یک سبد ویتامین C قرار دهید. با این حال، قطعا مزایایی وجود دارد! ویتامین C برای حمایت از سیستم ایمنی و تولید کلاژن ضروری است. همچنین ویتامین C دارای خواصی است که می تواند به بسیاری از بیماری ها در بدن کمک کند، مانند کاهش خطر بیماری های مزمن، مدیریت فشار خون بالا، کاهش خطر بیماری های قلبی و غیره.

اگرچه اکثر افرادی که رژیم غذایی متعادلی دارند، مقادیر کافی ویتامین C دریافت می کنند، اما مقدار توصیه شده برای زنان بزرگسالی که باردار نیستند یا شیرده نیستند، 75 میلی گرم است. مصرف بیش از حد ویتامین C می تواند عوارضی مانند حالت تهوع، سوزش سر دل، گرفتگی معده یا نفخ و همچنین التهاب پوست داشته باشد.

منیزیم

هر سلول بدن شما حاوی منیزیم است. هر سلولی برای عملکرد به منیزیم نیاز دارد. سطوح پایین منیزیم با شرایطی مانند گرفتگی عضلات، بی قراری و بی قراری همراه است. توجه به این نکته ضروری است که زنانی که از داروهای ضد بارداری استفاده می کنند در معرض خطر کمبود منیزیم هستند. مقدار توصیه شده روزانه منیزیم برای زنان بالغ بالای 30 سال حدود 320 میلی گرم است.

پروبیوتیک ها

پروبیوتیک ها نه تنها برای سلامت کلی شما شگفت انگیز هستند، بلکه برای سلامت واژن شما نیز شگفت انگیز هستند! مطالعات نشان می دهد که پروبیوتیک ها می توانند به تعادل سطح pH در واژن کمک کنند. علاوه بر این، اثرات ضد التهابی پروبیوتیک ها می تواند رشد سلول های سرطان سینه را متوقف کند.

Nick Webster

مزاحم عمومی فن غذا. حلال مشکل بدون عذرخواهی کارآفرین. خواننده.

تماس با ما