(ویدئو) آخرین بازمانده قبیله از بین رفته

مردان و زنان سودانی اسکارهای سنتی صورت خود را نشان می دهند، روشی باستانی که زمانی در میان قبایل آفریقایی رایج بود اما در طول سال ها به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

خلود مسد از قبیله هادری در سودان روزی را که صورتش با تیغه تیز بریده شد را به خوبی به یاد می آورد، یک عمل باستانی که زمانی رایج بود.

او اکنون در دهه 80 زندگی خود، سه خط زخم روی هر گونه دارد که به مرور زمان تیره می شود.

یکی از دستیاران به خبرگزاری فرانسه در روستای ام مقداد در 66 کیلومتری جنوب خارطوم گفت: «آنها مرا نزد مردی بردند که به این کار معروف بود. او این کار را با یک چاقوی کوچک انجام داد.

وی افزود: هفت ساله بودم و گریه کردم. به من گفتند باید این ردها را روی صورتم بگذارم چون این علامت زیبایی است.

کلاله قبیله ای، یک عمل باستانی رایج در سودان، شامل علامت گذاری روی پوست، در درجه اول برای شناسایی وابستگی قبیله ای یا به عنوان نمادی از جذابیت است.

این عمل در طول سال ها به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و اکنون بسیاری آن را ناسالم، قدیمی و قدیمی می دانند.

مسعد گفت: مردم برای او آواز خواندند. در گذشته ارزش زیادی داشت.

او برای مدت طولانی تلاش کرد تا با زخم خود کنار بیاید و اکنون خوشحال است که عمل به پایان رسیده است.

این پیرزن سودانی گفت: روی هیچ یک از فرزندانم علامتی نگرفتم. اکنون زمان دیگری است. فقط افراد مسن هنوز این علائم را دارند نه نسل های جوان.

مانند دستیار، فاطمه احمد از قبیله جیلین خطوطی مشابه روی صورت خود دارد. گفت: درد هفته ها ادامه داشت و برای تسکین درد از مرهم های دارویی فراوان استفاده می کرد.

جوامع در مناطق دورافتاده روستایی سودان به دلیل امکانات و زیرساخت‌های ضعیف مدت‌هاست که برای دریافت مراقبت‌های بهداشتی مناسب تلاش می‌کنند. بسیاری از مردان نیز مادام العمر علامت گذاری شدند.

به گفته محمد از قبیله ماها، این علائم برای مردان اغلب از خطوط کوچک عمودی یا افقی روی گونه ها تا اشکالی مانند “T” یا “H” متفاوت است. این مرد 72 ساله گفت که در آن زمان یک گزینه نبود. اجتناب ناپذیر بود.

او گفت: «مردم بچه‌ها را نزد شخصی می‌بردند که چهره‌ها را تشخیص می‌داد و به نام طایفه‌اش روی صورتش علامت می‌زدند».

محمد گفت که او همچنین از ترساندن چهره فرزندانش خودداری کرده است. او می گوید من احتمالاً از آخرین نسلی هستم که چهره اش در سودان شناخته شده بود.

ادریس موسی عبدالرحمن، که از قبیله جلایین است، امیدوار است که دیگر چنین نشود. می گوید تحریف است و بی جهت به مردم آسیب می رساند.

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

Tiana Fitzpatrick

دوست حیوانات در همه جا. متخصص موسیقی برنده جایزه. کافه قهوه. ارتباط دهنده. کاوشگر. متعصب الکل

تماس با ما