(ویدئو) انجام کارهای پیچیده با ربات های گوگل

بعدی-این روزها ربات ها در مکان های زیادی قرار گرفته اند و وظایف انسانی زیادی را بر عهده گرفته اند. با این حال، آنها معمولاً می توانند دستورالعمل های خاصی را دنبال کنند و روی انجام کارهای ساده و از پیش برنامه ریزی شده تمرکز کنند.

به گزارش فردا؛ اما ربات های گوگل به نظر متفاوت از سایر ربات ها هستند. آنها می توانند دستورات ساده را دریافت کنند و کارهای پیچیده تری را انجام دهند.

ربات های گوگل بیشتر شبیه انسان هستند. محققان آزمایشگاه گوگل به تازگی مهارت های جدیدی را از ربات خود نشان داده اند. در این آزمایش، یک ربات گوگل توانست با استفاده از مواد پلاستیکی اسباب بازی، برگر بسازد. این ربات فرآیند پخت و پز را درک می کند و می داند چگونه سس گوجه فرنگی را بعد از گوشت و قبل از کاهو اضافه کند. با این حال، او فکر می کند راه صحیح این است که کل بطری را در یک همبرگر قرار دهیم. اگرچه یک ربات گوگل به این زودی یک سرآشپز باهوش نخواهد بود، گوگل ادعا می کند که دانستن نحوه انجام این کار گام بزرگی به جلو است.

محققان گوگل با استفاده از نرم افزار هوش مصنوعی جدید توسعه یافته توانسته اند روبات هایی طراحی کنند که می توانند در انجام کارهای روزمره به انسان کمک کنند. این روبات ها به جای پیروی از تعدادی دستورالعمل جداگانه برای انجام یک عمل، اکنون می توانند به تعداد انسان ها به دستورات پاسخ دهند.

در طول ارائه هفته گذشته، محققان گوگل به ربات گفتند: “من گرسنه هستم. می توانید یک میان وعده برای من بیاورید؟” ربات با شنیدن این موضوع شروع به جستجو در کافه تریا کرد، کشو را باز کرد، چیپس ها را پیدا کرد و به مشتریانش داد. مدیران و محققان گوگل می گویند این اولین بار است که یک مدل زبان با یک ربات ترکیب می شود. ربات‌های موجود در بازار امروزه معمولاً می‌توانند بر روی یک یا دو کار تمرکز کنند، مانند جابجایی محصول در خط مونتاژ یا جوش دادن دو قطعه فلز به یکدیگر.

توسعه ربات هایی که می توانند طیف وسیعی از وظایف روزمره را انجام دهند و کارهای جدید را یاد بگیرند بسیار پیچیده است. سال هاست که شرکت های بزرگ و کوچک فناوری در تلاش برای ساخت چنین روبات هایی هستند.

منبع: JIZCHINA

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

تماس با ما