(ویدئو) ایتالیا از قتل وحشیانه یک مهاجر آفریقایی شوکه شد

پلیس ایتالیا یک شهروند این کشور را در ارتباط با قتل یک فروشنده مهاجر نیجریه ای که پس از ضرب و شتم جان خود را از دست داد، دستگیر کرد.

به گزارش یورونیوز، کلیپ کتک زدن این مهاجر آفریقایی توسط یک مرد ایتالیایی در یکی از خیابان های شلوغ شهر ساحلی سیویتانو مارکه با واکنش های بسیاری روبرو شده است.

ویدئویی از این حمله که توسط عابران گرفته شده بود، بلافاصله در سایت های خبری و شبکه های اجتماعی ایتالیا منتشر شد.

این حادثه که همزمان با ورود ایتالیا به مبارزات انتخاباتی پارلمانی رخ داد، خشم عمومی را برانگیخت که ائتلاف احزاب راستگرای ایتالیا موضوع مهاجرت را در مبارزات انتخاباتی خود برجسته کرده است.

انریکو لتا، نخست وزیر سابق و رهبر حزب دموکراتیک چپ، روز شنبه در توییتی نوشت و فروشنده نیجریه ای که روز جمعه درگذشت، اظهار داشت: “قتل آلیکا اوگورچوکوو وحشتناک و ناامید کننده است.”

وی سپس با استفاده از عباراتی مانند “وحشیگری بی سابقه” و “بی تفاوتی فزاینده و رایج” تاکید کرد که این اقدام هیچ توجیهی ندارد.

این حادثه به قدری مشمئز کننده بود که حتی ماتئو سالوینی، رهبر جنبش راست‌گرا که امنیت را محور کارزار انتخاباتی خود قرار داده بود، خشم خود را از مرگ این مهاجر آفریقایی ابراز کرد و گفت: «امنیت رنگی ندارد و … .. … واقعاً باید باشد.»

به گفته پلیس، آلیکا اوگورچوکو، یک مهاجر نیجریه ای 39 ساله، جمعه گذشته در حالی که در خیابان اصلی شهر کوچک چیوتانوا مارک در منطقه ماچراتا مشغول فروش کالا بود مورد حمله قرار گرفت.

تصاویر ویدیویی نشان می دهد که مهاجم ابتدا چوب فروشنده را از زیر دستش بیرون می کشد و سپس او را می زند و می زند.

متئو لوسونی، بازپرس پلیس در یک کنفرانس خبری گفت: مهاجم به قربانی نزدیک شد، چوب را کشید و او را به زمین کوبید، سپس کار را با ضربات مهلکی به پایان رساند و فروشنده را کشت.

او سپس به یک شبکه خبری تلویزیونی ایتالیا گفت که کالبد شکافی مشخص خواهد کرد که آیا مرگ ناشی از ضربات، خفگی یا علت دیگری بوده است.

پلیس با استفاده از دوربین های خیابانی حرکات مهاجم را ردیابی کرد و مرد 32 ساله ای به نام فیلیپو کلودیو جوزپه فرلازو را دستگیر کرد. وی به اتهام قتل و سرقت به دلیل گرفتن تلفن همراه مقتول دستگیر و بازداشت شد.

بازپرس پلیس همچنین گفت که ضارب پس از اصرار صاحب فروشگاه برای دریافت پول خرد، دچار مشکل شد. پلیس سپس تصاویر ضبط شده از شاهدان را بررسی کرد و گفت که مظنون هیچ اظهارنظری نکرده است.

دانیل آمانزا، مدیر انجمن حمایت از مهاجران مارکه، می گوید قربانی متاهل و دارای دو فرزند بود. او پس از تصادف رانندگی و از دست دادن شغل کارگری به دلیل جراحت، به فروش کالا در خیابان روی می آورد.

اما آمانزا در مورد قتل آلیکا اوگورچوکو، یک مهاجر نیجریه ای 39 ساله، روایت متفاوتی ارائه می دهد. به گفته وی، زمانی که فروشنده به همراهش گفت چقدر زیباست، مهاجم عصبانی و عصبانی شد.

او به آسوشیتدپرس گفت: «این هویت باعث مرگ او شد. مدیر جامعه Axem ادامه داد: حقیقت تلخ این است که افراد زیادی در این نزدیکی هستند؛ آنها فقط مشغول فیلمبرداری بودند اما هیچکس جرات نداشت دو طرف را از هم جدا کند و جلوی فاجعه را بگیرد.

مارک شهردار چیوتانوا سرانجام روز شنبه پس از برگزاری چندین تظاهرات و تظاهرات در این شهر کوچک با جامعه نیجریه دیدار کرد.

سپس در سخنان خود تاکید کرد که این جنایت نه تنها رخ داده، بلکه بی تفاوتی عابران و حاضران در زمان وقوع آن را نیز تقبیح کرد، جنایتی که شهروندان را بهت زده و به شدت محکوم کرد.

Claudia Larsen

پیشگام وب. خالق حرفه ای درونگرا. پزشک آبجو. شیطان متعصب تلویزیون.

تماس با ما