(ویدئو) حادثه بی سابقه در حیات وحش; اشتباه مرگبار ببر پیر در برابر 12 شیر!

رویداد بی سابقه در حیات وحش؛ اشتباه مرگبار ببر پیر در برابر 12 شیر!

گله شیر در حال شکار یک ببر پیر بالای درخت. ببر ترسیده از درخت در میان شیرها می پرد و مورد حمله شیرها قرار می گیرد!

به گزارش فرارو، مایکل پاتس 35 ساله این لحظه غم انگیز را دید و توضیحاتی در این باره داد. او می‌گوید: «ما در یک سافاری عصرانه بودیم و به 12 شیر پیوستیم. در راه، ببر نر را روی درخت مارولا، نزدیک جایی که شیرها بودند، پیدا کردیم.

در ابتدا نگران ببر بودم، اما هر دو گونه یکدیگر را دیدند و بی ضرر به نظر می رسیدند. شیرها حرکت کردند و در اطراف یک حوض آب مستقر شدند در حالی که ببر مراقب خود بود. اکثر اعضای گله شیر به جز یک ماده می خوابیدند. ببر بالاخره از درخت پایین آمد و اگر ساعت تنها نبود از دست 12 شیر سالم فرار می کرد.

ببر به سرعت متوجه اشتباه خود شد و به طور غریزی به سمت دومین درخت مارولا دوید و برای فرار از شیرها از آن بالا رفت. شیرها دور تنه درخت جمع شدند و ببر از بالا بر آنها غرش کرد. شیر جوانی از درخت بالا رفت و ببر ترسیده و به پایین پرید و متأسفانه با اینکه آسیبی ندید در محاصره شیرها قرار گرفت و پس از 30 دقیقه درگیری یکی از شیرها گردن ببر را گاز گرفت و در پایان ببر مرد گمشده

در 16 سال زندگی‌ام در بیابان، هرگز چنین چیزی ندیده‌ام، و با بسیاری از راهنماهایی که تمام زندگی خود را در سافاری بوده‌اند صحبت کرده‌ام و هیچ‌کدام از آنها هرگز چنین اتفاقی را ندیده‌اند. به عنوان راهنما، اغلب با بقایای پلنگ هایی مواجه می شویم که توسط شیرها و سایر شکارچیان مورد حمله قرار گرفته و کشته شده اند.

توصیه من به هر کسی که دید مشابهی دارد این است که مطمئن شود فضای کافی برای تعامل بدون دخالت وسایل نقلیه وجود دارد. صحنه فوق‌العاده چالش‌برانگیزی بود و به‌عنوان راهنما، همیشه باید به یاد داشته باشید که آرام بمانید. سعی کنید به بازدیدکنندگان توضیح دهید که متأسفانه شکارچیان بر سر قلمرو با یکدیگر رقابت می کنند. مهم این است که نقش ما به عنوان مربی به هیچ وجه تداخل نداشته باشد. این ببر مهم نیست ما آنجا باشیم میمیرد.

اگر ببر در اولین درخت باقی بماند، ممکن است زنده بماند. من مطمئن هستم که در 14 سال زندگی خود او بر بسیاری از شیرها غلبه کرد و جان سالم به در برد، اما افتادن در دام 12 شیر جوان که مشتاق اثبات خود بودند، اشتباه بزرگی بود.

اگرچه این یکی از بدترین صحنه هایی است که تا به حال دیده ام، اما من برای قدرت و اراده برای زنده ماندن هر دو نوع گربه بزرگ احترام و درک بیشتری قائل هستم.

(ویدئو)

(ویدئو)

تصویر جنگ ببر با شیر

عکس های حیات وحش

(ویدئو)

(ویدئو)

Roy Christensen

متخصص اینترنت دانشجو. نینجا فرهنگ پاپ. علاقه مندان پرشور توییتر.

تماس با ما