(ویدئو) خرس های قطبی شروع به خوردن زباله کردند!

خرس های قطبی گرسنه برای پر کردن شکم خود به محل های دفن زباله می روند زیرا زیستگاه یخی آنها ناپدید می شود.

تیمی از دانشمندان کانادایی و آمریکایی هشدار داده‌اند که زباله‌ها تهدیدی در حال ظهور برای جمعیت‌های آسیب‌پذیر خرس‌های قطبی است، زیرا حیوانات بیشتر به محل‌های دفن زباله در نزدیکی جوامع شمالی وابسته می‌شوند. گزارشی در مجله Oryx بیان کرد که این منجر به درگیری مرگبار با مردم می شود.

اندرو دروشر، زیست شناس دانشگاه آلبرتا و یکی از نویسندگان تحقیق، می گوید که رابطه بین خرس و بستر بد است. ما این را از منظر خرس قهوه ای و خرس سیاه به خوبی می دانیم و اکنون برای خرس های قطبی در حال تکامل است.

خرس های قطبی برای شکار فوک ها به یخ دریا متکی هستند. اما با گرم شدن قطب شمال چهار برابر سریعتر از سایر نقاط جهان، یخ های دریا در اوایل تابستان ذوب می شوند و در اواخر پاییز یخ می زنند. این امر خرس ها را مجبور می کند که زمان بیشتری را به دور از طعمه طبیعی خود در ساحل بگذرانند.

در این گزارش آمده است که برای پرواربندی، خرس‌های قطبی در گروه‌هایی در اطراف زباله‌های فضای باز در مناطق قطبی و زیر قطبی مانند بلوسیا جوبا روسیه و تپه‌های استخوان نهنگ که توسط عملیات‌های شکار اسکیموهای اینویت در نزدیکی Kaktovik، آلاسکا به جا مانده‌اند، جمع می‌شوند.

چنین رفتاری خطرناک است. مدیران محلی حیات وحش ممکن است خرس ها را به دلیل نگرانی برای امنیت عمومی بکشند. مصرف زباله می تواند خرس ها را بیمار کند.

جف یورک، یکی از نویسندگان مقاله و مدیر ارشد حفاظت در بین‌المللی خرس‌های قطبی، می‌گوید: «خرس‌ها همه چیزهای منفی ناشی از خوردن پلاستیک، بیماری‌ها و سمومی را که احتمالاً در محیط دفن زباله با آن‌ها مواجه می‌شوند، نمی‌دانند».

به گفته دانشمندان، وضعیت احتمالا بدتر می شود. جمعیت قطب شمال در حال افزایش است. انتظار می رود جمعیت کانادایی نوناووت – محل زندگی هزاران خرس قطبی – تا سال 2043 حدود 40 درصد افزایش یابد.

بهبود مدیریت زباله همچنان یک چالش برای جوامع دور افتاده است. زمین اغلب یخ می زند که دفن زباله را دشوار می کند. حمل و نقل آن گران است. دانشمندان می گویند برای رفع این مشکل به بودجه فدرال نیاز است.

درشر گفت: «ما قبلاً چندین تلفات انسانی در شرق قطب شمال کانادا داشته ایم. با کمال تعجب، تعدادی از مکان‌ها که قبلاً مشکل خرس قطبی نداشتند، اکنون با مشکلاتی روبه‌رو هستند.

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

Cole Rasmussen

متخصص ترم بیکن عاشق معمولی قهوه. علاقه مند به مسافرت هاردکور ماون اینترنتی جذاب و ظریف. دانشجو.

تماس با ما