(ویدئو) شاهکار قطری در دل کویر

آیندهورزشگاه البیت که طراحی آن برگرفته از چادر صحرای عربی است، یکی از هشت استادیوم میزبان جام جهانی خواهد بود و برخی مسابقات نیز در این ورزشگاه برگزار می شود. این ورزشگاه به تازگی توسط مهندسان مجرب ساخته شده و موقعیت آن در نزدیکی شهر الخور قطر است.

بر اساس این گزارشورزشگاه آل بیت یکی از مدرن ترین ورزشگاه های ساخته شده در قطر است که با ظرفیت 60 هزار تماشاگر ساخته شده است و بر این اساس 60 هزار تماشاگر می توانند به راحتی در این ورزشگاه فوتبال تماشا کنند. اما بنا به دلایلی تصمیم بر این شد که در پایان جام جهانی ظرفیت آن به 32000 نفر کاهش یابد و صندلی های اضافی ایجاد شده پس از آن به کشورهای کمتر توسعه یافته یا کشورهای نیازمند اهدا شود. لازم به ذکر است برای رفاه حال تماشاگران و بازدیدکنندگان از این ورزشگاه پارکینگی با ظرفیت 6000 خودرو و 350 اتوبوس ایجاد شده است و مردم برای پارک خودروهای خود مشکلی ندارند. همچنین بیش از 150 اتوبوس و 1000 تاکسی به تماشاگران اطراف ورزشگاه خدمات رسانی می کنند و آنها را به هر نقطه از شهر می برند.

طبق برنامه ریزی های انجام شده توسط مسئولان قطری حدود 9 بازی در ورزشگاه آل بیت برگزار می شود. از این 9 دیدار، یکی از آن ها افتتاحیه، 7 دیدار دیگر در مرحله گروهی و یک بازی دیگر در مرحله نیمه نهایی اول برگزار می شود. قابل ذکر است که هیچ یک از دیدارهای تیم ملی ایران در این ورزشگاه برگزار نخواهد شد.

چندین امکانات و خدمات ویژه برای این ورزشگاه در نظر گرفته شده است. به این ترتیب فضاهای سبزی در اطراف ورزشگاه ساخته شده است که برای مسابقات دوچرخه سواری، اسب دوانی و شترسواری بسیار مناسب و البته برای این منظور ایجاد شده است. همچنین در این ورزشگاه، رستوران ها و فروشگاه های زنجیره ای زیادی ایجاد شده است که در صورت نیاز می توانید به این فروشگاه ها مراجعه کرده و نیازهای خود را تامین کنید. گزارش شده است که پس از پایان جام جهانی 2022، مقامات قطری تصمیم به ساخت یک هتل پنج ستاره در بالای سالن گرفتند و از مهمترین امکانات آن می توان به سالن ورزشی چند منظوره و سالن غذاخوری اشاره کرد. سالن، مرکز خرید و شعبه کلینیک تخصصی آسپتر. همچنین طراحی این استادیوم به گونه ای است که سقف آن در مدت 20 دقیقه بسته می شود و به راحتی می توان از فضای داخلی ورزشگاه برای فعالیت های غیر ورزشی استفاده کرد.

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

تماس با ما