(ویدئو) طوطی ها به هر حال سطل زباله را باز می کنند!

در حالی که ساکنان جنوب سیدنی استرالیا از روش‌های خلاقانه‌ای مانند قرار دادن آجر روی درب سطل‌های زباله استفاده می‌کنند، کاکادوها یاد گرفته‌اند که به هر حال آنها را باز کنند.

به گفته فرارو، محققان مؤسسه ماکس پلانک برای رفتار حیوانات در یک مطالعه جدید جزئیات این تکنیک ها را شرح می دهند. دکتر باربارا کلیمب می‌گوید: «وقتی برای اولین بار ویدیوی باز کردن سطل‌های کاکادو را دیدم، فکر کردم که این یک رفتار بسیار جالب و منحصربه‌فرد است و می‌دانستیم که باید آن را بررسی کنیم.

به گفته دکتر کلمپ، کاکادوها یاد گرفته اند که ضایعات غذا در جعبه ها وجود دارد و برای رسیدن به آن هر کاری که لازم باشد انجام خواهند داد. او گفت: «آنها واقعاً نان را دوست دارند.

او افزود: «وقتی یک سطل را باز می‌کنید، همه طوطی‌ها می‌آیند و سعی می‌کنند چیز خوبی برای خوردن بیاورند. پرندگان تمایل دارند قبل از مانور دادن روی لبه و باز کردن درب، از منقار خود برای باز کردن درب سطل استفاده کنند.

به گفته دکتر کلمپ، ما در واقع می توانیم نشان دهیم که این یک ویژگی فرهنگی است. کاکادوها این رفتار را از مشاهده سایر کاکادوها یاد می گیرند و هر گروه سبک خاص خود را دارد، بنابراین در یک محدوده جغرافیایی گسترده، تکنیک ها متنوع تر است.

در حالی که ممکن است فکر کنید که ساکنان می توانند به سادگی درب سطل های خود را محکم بسته نگه دارند تا کاکادوها را دور نگه دارند، متأسفانه این کار مانع از تخلیه کامیون زباله می شود.

به گفته محققان، رفتار آموخته شده نه تنها در کاکادوها دیده می شود، بلکه در جمعیت نیز رایج است. دکتر کلیمب توضیح داد: «مردم راه‌های جدیدی را برای حفظ محیط زیست ابداع می‌کنند، اما بسیاری از مردم قبلاً آنها را از همسایگان یا دیگران یاد می‌گیرند، بنابراین از شخص دیگری الهام می‌گیرند».

در حالی که برنده این رقابت خاص هنوز مشخص نیست، محققان می گویند انتظار دارند در آینده شاهد بیشتری از این نوع تعاملات انسان و حیات وحش باشند.

دکتر کلیمب در پایان گفت: با گسترش شهرها، تعاملات بیشتری با حیات وحش خواهیم داشت. امیدوارم درک بهتر و تحمل بیشتری نسبت به حیواناتی که زندگی خود را با آنها شریک هستیم، وجود داشته باشد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم