(ویدئو) فرار عجیب یک شاه کبرا

فرار عجیب یک شاه کبری

شاه مار کبری معروف به آقای زرد، شنبه گذشته، تنها چند روز پس از ورود به باغ وحش اسکانسن در استکهلم، از طریق یکی از چراغ های قفس خود فرار کرد.

به گفته فرارو، مسئولان باغ وحش پس از فرار آقای زرد، بخش خزندگان را بستند. کارکنان با دقت سمپاشی کردند و تله های چسبنده قرار دادند. آنها همچنین از دوربین های مخصوصی که توسط مقامات گمرکی تهیه شده بود برای بازرسی مناطق دورافتاده خود استفاده کردند.

در روز جمعه، به نظر می رسد که جستجو پس از مشاهده مار در داخل دیوار به نتیجه ای خوشایند رسیده است، اما گمرک سوئد در بیانیه ای در شبکه های اجتماعی گفت: “شاه کبرا شناسایی شده است، اما دوباره زنده مانده است.”

بر اساس بیانیه Gamekirk سوئد، با تلاش مسئولان باغ وحش، آقای زرد سرانجام در دیواره داخلی نزدیک قفس خزنده پیدا شد، اما روز جمعه دوباره موفق به فرار شد.

مدیریت باغ وحش گفت که آقای زرد در فرار خود کمک زیادی به ما کرد، زیرا او از کارکنان باغ وحش خواسته بود لامپ‌های بالای قفس خزندگان را که بسیار انرژی‌زا نیز بودند، با لامپ‌های مناسب که انرژی کمتری می‌سوزاند، تعویض کنند.

شاه کبرا یک مار سمی بومی جنگل های جنوب و جنوب شرقی آسیا است. تنها عضوی از جنس Ophiophagus است که می توان آن را از سایر مارهای کبری با اندازه متمایز و الگوهای گردن متمایز کرد.

کبرا با طول متوسط ​​بین 3.18 تا 4 متر و حداکثر رشد 5.85 متر طولانی ترین مار سمی جهان است.

رنگ پوست آن در بین زیستگاه ها متفاوت است، از سیاه با نوارهای سفید تا قهوه ای و خاکستری. این مار عمدتاً از سایر مارها از جمله گونه خود تغذیه می کند و برخلاف سایر مارها به ندرت سایر مهره داران مانند جوندگان و مارمولک ها را شکار می کند.

شاه کبرا علیرغم شهرت وحشتناکش، تا آنجا که ممکن است از تماس انسانی اجتناب می کند.

اما در صورت تحریک، قادر به اصابت به هدف از راه دور و روی زمین است. اغلب در حین حمله، برخلاف سایر مارها، به جای نیش زدن و عقب نشینی، ممکن است به نیش زدن و تزریق مقدار زیادی سم ادامه دهد که نیاز به درمان فوری پزشکی دارد.

Cassie Wells

حل کننده مشکل به طرز خشمگینانه ای فروتن. ماون فرهنگ پاپ استاد عمومی موسیقی. متعصب وب هیپستر پسند. ارتباط دهنده.

تماس با ما