(ویدئو) لهستان; بهشت کبوتر

[ad_1]

لهستان بیشترین جمعیت پرورش دهندگان کبوتر اهلی را در اروپا دارد، اما در پرورش پرندگان شجره دار با ارزش بالا از سایر کشورها عقب است.

میخائیل ترویک با باز کردن یکی از قفس های کبوتر خود، با افتخار پرواز بیش از 70 کبوتر را بر فراز مزارع پوشیده از برف در شرق لهستان تماشا می کند.

این کبوترباز 42 ساله که اشتیاق خود به پرورش پرنده را از پدر و پدربزرگش به ارث برده است، گفت: پرندگان من ورزشکار هستند.

ترویچاک گفت که چند سال پیش، پس از بازنشستگی از ارتش، او و یکی از دوستانش یک کبوتر بلژیکی با شجره نامه صادقانه خریدند و هزاران یورو از جمله 11000 یورو (12400 دلار) فقط برای نسلی از پرندگان به نام پورشه 911 سرمایه گذاری کردند. .

کبوترخانه بخشی از چشم انداز لهستان است، به ویژه در منطقه معدن سیلزی، جایی که پرورش کبوتر ریشه های تاریخی دارد.

پس از استقلال لهستان در سال 1918، وزارت امور نظامی استفاده، پرورش و مسابقه کبوترها را به دلیل اهمیت استراتژیک توانایی ارتباط پرنده در اولویت قرار داد.

بلافاصله پس از ضمیمه کردن لهستان توسط نازی ها در سال 1939، پرورش کبوتر ممنوع شد و علاقه مندان پس از جنگ مجبور شدند همه چیز را از نو شروع کنند.

کریستوف کاولر، رئیس انجمن لهستانی پرورش دهندگان کبوتر گفت: “با بیش از 40000 عضو، ما بزرگترین سازمان در نوع خود در اروپا هستیم که بیش از 100 سال پیش تأسیس شده است.” فرانسه و بلژیک – جایی که کبوترها ریشه های عمیقی دارند – بر اساس انجمن هایشان به ترتیب 11000 و 13000 پرورش دهنده دارند.

کاوالر گفت: ما بیشترین جوایز را در مسابقات بین المللی می بریم.

برخلاف ورزشکاران جهان در المپیک، کبوترها در مسابقات در یک مکان جمع نمی شوند. در عوض، هر کشور میزبان مسابقات محلی خود است که در آن کبوترها به حلقه های الکترونیکی برای ثبت زمان پرواز خود مجهز شده اند. نتایج در سراسر کشورها معمولاً با استفاده از ضرایبی محاسبه می شود که تعداد کبوترهای شرکت کننده را در نظر می گیرد.

زبیگنیو اولکسیاک، پرورش دهنده کهنه کار، می گوید بهترین کبوترها را می توان در بازار لهستان تا 6000 زلوتی (1300 یورو) فروخت. با این حال، در اروپای غربی، قیمت ها از حدود 200 یورو شروع می شود، اما کبوترهای بلژیکی می توانند به قله هایی مانند آرماندو برسند که در حراجی در سال 2019 به قیمت 1.25 میلیون فروخته شد.

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

[ad_2]

Felipe Holmes

گیک تلویزیون متخصص رسانه های اجتماعی ایجاد کننده. نویسنده پرشور. نینجا سفر افراطی. کل کارآفرین معتاد به اینترنت

تماس با ما