(ویدئو) مارها و عقرب ها زندگی را پس از سیل تهدید می کنند

محققان سودانی پس از فصل بارانی امسال متوجه افزایش تعداد مارها و عقرب‌ها شده‌اند که زندگی مردمی را که در کرانه‌های رود نیل زندگی می‌کنند، تهدید می‌کند.

به گفته فرارو، سیل ناشی از باران های شدید در ماه اوت، خانه ها و ساختمان ها را در بسیاری از مناطق سودان ویران کرد و خطرات مرتبط با آن تشدید شد.

به گفته محققان دانشکده علوم دانشگاه خارطوم، در نتیجه این حوادث، مارهای بزرگتری مانند مار کبری مشاهده شد که منجر به مرگ حداقل یک نفر شد.

منال سیام، یکی از اعضای مرکز تحقیقات، دلیل اصلی این افزایش را تغییر اقلیم دانست که باعث افزایش سیل و باران های سیل آسا در پاییز و افزایش دما در تابستان می شود.

وی افزود: به طور تصادفی استخراج، کاوش و جمع آوری عقرب ها باعث می شود که آنها رفتار متفاوتی داشته باشند زیرا احساس خطر می کنند.

وی تصریح کرد: افزایش تراکم عقرب ها به سه دلیل اصلی است که مهمترین آنها تغییرات آب و هوایی مانند سیل و باران های سیل آسا در پاییز و دمای بالا در تابستان است. در برخی از مناطق مانند رود نیل و ایالت های شمالی استخراج معادن انجام می شود زیرا عقرب ها همیشه در مناطق شنی کوهستانی حضور دارند و استخراج و اکتشاف آنها را به سمت مکان های امن سوق می دهد و دلیل سوم افزایش شدت تجمع تصادفی است. عقرب ها زمانی که احساس خطر می کنند، یا کاملاً منقرض شده اند یا بهره وری خود را افزایش می دهند، رفتاری از خود نشان می دهند که بهره وری آنها را افزایش می دهد.

این مرکز تحقیقاتی در پاسخ به درخواست کمک شهروندان، به ویژه در مناطقی که مارهای کبری دیده شده، سفرهای صحرایی برای جمع آوری مارها برگزار می کند، اما مشکلات لجستیکی و مالی مانع از این امر می شود.

رانیا محمد، مدیر مرکز تحقیقات ارگانیسم های سمی دانشکده علوم می گوید: «در حال حاضر به عنوان مرکز مشکلات مالی داریم، تجهیزات ما تماماً تجهیزات شخصی است و هیچ مسئولی برای ما خرید نکرده است، حتی تجهیزات حفاظتی نیز ناقص است. دانشگاه خارطوم

چالش دیگر عدم وجود و دسترسی به واکسن مناسب است. به گفته مانال سیام، واکسن های موجود از هند وارد می شود و بنابراین با سم مار و عقرب محلی سودانی سازگاری ندارد.

وی تصریح کرد: واکسن هایی که ما وارد می کنیم از طریق وزارت بهداشت و تجهیزات پزشکی می آید و در شرکت های هندی برای عقرب هایی که زادگاه آنها هند است نه سودان تولید می شود و بنابراین محیط متفاوت است و سم متفاوت است و بنابراین واکسن ها متفاوت است. موثر هستند.” برای درمان موارد مناسب نیست. اکثر مواردی که در حال حاضر به عقرب گزیدگی آلوده هستند زنده نمی مانند.

سازمان ملل متحد اعلام کرده است که امسال بیش از 150 هزار نفر در سودان تحت تاثیر سیل قرار گرفته اند که این رقم در مقایسه با فصل مشابه سال گذشته دو برابر است. ساکنان مناطق آسیب دیده سیل را بدترین سیل در یک دهه گذشته توصیف کردند.

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما