(ویدئو) مرا از مورچه خوار نگه دار. حیوان ناز و گران قیمت متهم به انتشار کرونا!

ویدئویی از پانگولین یا مورچه خوار فلس دار که علاقه زیادی به شنا در آب دارد منتشر شد. این ویدئوی جالب از حمام کردن یک مورچه خوار در طبیعت در Manyuni آفریقای جنوبی گرفته شده است.

به گفته فرارو، فلس های پانگولین در تجارت غیرقانونی حیات وحش تقاضای زیادی دارند. آنها را قاچاق شده ترین پستاندار جهان نامیده اند! سالانه 2.7 میلیون پانگولین از طبیعت گرفته می شود. این موجودات شگفت انگیز تارهای صوتی ندارند و تنها دفاع آنها این است که در یک توپ جمع شوند و بی حرکت بمانند.

این پانگولین شنا دیتسی نام دارد که در منطقه حفاظت شده مانیونی در حال بازسازی است. وی طی عملیاتی توسط ماموران از تجارت غیرقانونی حیات وحش نجات یافت. خوشبختانه در مانیونی، او به خوبی در حال نقاهت است و از یک شنای شاداب بعد از ظهر لذت می برد.

در حالی که به دست شکارچیان غیرقانونی، پانگولین ها به دلیل استرس، خشکسالی و کمبود غذا می میرند، به لطف تلاش های مقامات حیات وحش آفریقای جنوبی، به این حیوانات فرصتی برای زندگی داده می شود.

وقتی پانگولین وارد می شود، یک تیم اختصاصی پرستار پانگولین زخمی و بیمار را به سلامت باز می گرداند. هنگامی که آنها به اندازه کافی قوی شدند، پانگولین به یک ذخیره مناسب منتقل می شود که در آن فرآیند آزادسازی نرم آغاز می شود. در اینجا به آنها فرصت بازگشت به طبیعت داده می شود.

دیتسی در حال حاضر تحت توانبخشی است. هنگامی که در طبیعت رها می شود، توسط تیم نظارت می شود. این به آنها کمک می کند تا درک بهتری از رفتار آن پیدا کنند، که به تلاش های حفاظتی آینده کمک خواهد کرد. تمام کارهای اداری توسط گروه ضربت پانگولین آفریقایی انجام می شود.

پانگولین ها حیوانات بسیار جذابی هستند و می توانند سالانه 70 میلیون حشره را بخورند. طول زبان چسبنده آنها به 71 سانتی متر می رسد. تمام پانگولین ها با فلس های ساخته شده از کراتین پوشیده شده اند، همان ماده ای که در ناخن های انسان یافت می شود. زره سخت آنها از آنها در برابر شکارچیان محافظت می کند، حتی شیرها قادر به گاز گرفتن از فلس های سخت نیستند.

پانگولین ها بسیار گران هستند. در آسیا از فلس های این حیوان در طب سنتی چینی استفاده می شود و تقاضای زیادی دارد. در عین حال گوشت آن نیز در برخی کشورها مصرف می شود. با وجود قوانین حفاظتی، سطح بالای شکار غیرقانونی پانگولین ها این گونه را در معرض خطر انقراض قرار داده است.

شیوع ویروس کرونا باعث شد تا نام این حیوان کمتر شناخته شده و کمتر شنیده شود. برخی معتقدند که ویروس کرونا از خفاش ها به مورچه های فلس دار یا پانگولین ها و در نهایت به انسان منتقل شده است.

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

تماس با ما