(ویدئو) یک زرافه لگدکوب که توسط 8 شیر زن احاطه شده است

در دنیای انسان‌ها، می‌توانیم بگوییم “اندازه‌ای را انتخاب کنید که برای شما مناسب باشد”، اما در دنیای حیوانات، این یک بازی منصفانه است. اگر یک شکارچی موفق شود یک حیوان عظیم الجثه را پایین بیاورد، بدون در نظر گرفتن اندازه آن، او را می کشد.

به گفته فرارو، این دقیقاً زمانی است که یک گله شیر سعی می کند یک زرافه بزرگ را از بین ببرد. با این حال زرافه بدون مبارزه تسلیم نمی شود و برای دفاع از خود شیرها را لگد می زند!

توکوزانی فکاتی از پارک ملی کروگر در آفریقای جنوبی بازدید کرد و عکس هایی از این لحظه ثبت کرد. او می گوید هرگز فکر نمی کرد چنین چیزی را با چشمان خود ببیند.

او گفت که در H4-2 به سمت جنوب راه می رفتیم، او گفت، در راه بازگشت از پل کمپ کروکودیل، زرافه ای را دیدیم که توسط گله ای از شیرهای 8 شیر زن احاطه شده بود. توقف کردیم تا ببینیم شکار چگونه پیش می رود. چندین بار سعی کردند زرافه را پایین بیاورند، اما زرافه همچنان لگدهای سنگین خود را پرتاب می کرد.

شیرها بسیار مراقب بودند و نمی خواستند صدمه ببینند یا بمیرند. به خصوص که همه آنها ماده بودند و این که معمولاً شیرها بودند که غذا را تهیه می کردند. این آنها را به یک دارایی ارزشمند برای گله تبدیل می کند. ظاهراً بخشی از استراتژی آنها خلاص شدن از شر زرافه و پایان دادن به آن پس از تاریک شدن هوا بود.

شیرها به نوبت زرافه را برای چند دقیقه آزار دادند، ترساندند و خسته کردند. نوبت هر شیر که می رسید، مدتی دراز می کشید و نفس نفس می زد و سپس از نو شروع می کرد. این فرآیند تضمین می‌کرد که زرافه‌ها هیچ راه فراری ندارند زیرا در دیواره‌های جامد اطراف قرار داشتند. ما فقط می توانستیم تا 8 شیر را بشماریم زیرا آنها در اطراف و بین بوته پراکنده بودند.

متأسفانه به دلیل محدودیت زمانی مجبور شدیم صحنه شگفت انگیز را رها کنیم و نتوانستیم نتیجه نهایی را ببینیم. جالب بود که ببینیم شیرها چگونه استراتژی خود را برای ترساندن، ناامید کردن و سنگین کردن شکار خود هماهنگ می کنند. من معمولاً چنین رویدادهایی را در نشنال جئوگرافیک می بینم، اما هرگز فکر نمی کردم که چنین اتفاقی را با چشم غیر مسلح ببینم.

این مناظر فراموش نشدنی مانند اینها است که پارک ملی کروگر را به مکانی خاص و مقصد نهایی ماجراجویی سافاری در آفریقای جنوبی تبدیل می کند!

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

Howard Gaines

مزاحم عمومی کافه قهوه. موسیقی نینجا. طرفدار فرهنگ پاپ

تماس با ما