(ویدئو) یک سگ ربات بهتر از دروازه بان های لیگ برتر انگلیس عمل می کند!

دانشمندان یک ربات دروازه بان چهار پا را آموزش دادند که عملکرد بهتری از دروازه بان های لیگ برتری دارد!

به گزارش فرارو، این ربات دروازه بان توسط دانشمندان آزمایشگاه رباتیک هیبریدی در دانشگاه کالیفرنیا، برکلی آموزش دیده است. به گفته کارشناسان، این ربات می نشیند، می پرد، به گوشه ها حرکت می کند و برای گرفتن توپ به هوا شیرجه می زند و پس از مسدود شدن توپ به جای خود باز می گردد.

یک ربات می تواند 87.5 درصد شوت ها را مهار کند، در حالی که یک دروازه بان انسانی می تواند 69 درصد شوت ها را دریافت کند. به عنوان مثال، از تمام رقابت های لیگ برتر امسال، میزان دفع توپ جردن پیکفورد 69.4 درصد بود.

این سگ رباتیک با استفاده از یادگیری تقویتی، زیرمجموعه ای از یادگیری ماشینی که به هوش مصنوعی اجازه می دهد چیزهایی را از طریق آزمون و خطا یاد بگیرد، آموزش داده شده است.

ما یک روش یادگیری تقویتی را معرفی کرده‌ایم که به ربات‌های چهار پا اجازه می‌دهد دروازه‌بانی را در شرایط واقعی یاد بگیرند.

دروازه بانی با ربات چهار پا کار دشواری است که به ترکیبی از حرکات پویا بالا و دریافت دقیق و سریع توپ نیاز دارد. ربات باید در کمتر از یک ثانیه به سرعت به توپ واکنش نشان دهد.

این ربات که Mini Cheetah نام دارد توسط آزمایشگاه بیومتریک رباتیک MIT ساخته شده است و 20 پوند وزن دارد و می تواند بپرد، راه برود، لگد بزند و بدود.

به گفته محققان MIT، مینی یوزپلنگ اولین ربات چهار پا است که قادر به چرخش در هوا است و می تواند در محیط های خشن با سرعتی دو برابر سرعت یک فرد معمولی حرکت کند.

مینی چیتا موفق شد از دروازه ای به ابعاد 1.5 در 0.9 متر دفاع کند. ربات خود دوربین ندارد، بنابراین موقعیت توپ با یک دوربین خارجی اضافی و یک الگوریتم یادگیری که از یک شبکه عصبی برای ردیابی اشیا در زمان واقعی استفاده می‌کند، ردیابی می‌شود.

به گفته محققان، ساخت روبات هایی که روزی بتوانند با انسان ها در فوتبال رقابت کنند، هدف بلندمدت جامعه روباتیک بوده است.

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما