پاریس مبارزه خود با آبله میمون ها را با یک مرکز واکسن جدید تشدید می کند که بیشترین آسیب را ارائه می دهد

صادر شده در:

مقامات بهداشتی فرانسه روز سه شنبه اعلام کردند که تاکنون 2171 مورد ابتلا به آبله میمون در فرانسه تایید شده است که بیش از نیمی از آنها در منطقه پاریس هستند. برای مبارزه با این تعداد فزاینده، مقامات محلی اولین مرکز واکسیناسیون پایتخت را افتتاح کرده اند که به طور کامل برای دادن واکسن آبله – که نشان داده شده در برابر آبله میمون موثر است – به گروه های هدف اختصاص داده شده است.

واقع در 13 پاریس دایره (شهرستان)، مرکز واکسن آبله میمون در حال حاضر از یک اتاق انتظار واحد با یک واکسن کوچک مجاور در مرکز بهداشت اجتماعی ادیسون تشکیل شده است.

به محض ورود، بلافاصله به بیماران اطلاع داده می شود که فقط در صورتی می توانند واکسینه شوند که در Doctolib، یک وب سایت خصوصی که توسط بسیاری از ساکنان فرانسه برای رزرو نوبت پزشکی استفاده می شود، رزرو کنند. کارکنان میز پذیرش از بیمار می خواهند که پرسشنامه ای را پر کند و هویت خود را تأیید کند، اگرچه بیماران نیازی به داشتن نسخه برای واکسیناسیون ندارند.

دولت فرانسه هفته گذشته اعلام کرد که افراد بیشتری از جمله پزشکان، پرستاران و دانشجویان پزشکی را برای کمک به تزریق واکسن‌ها بسیج خواهد کرد. پس از واکسینه شدن بیماران، آنها برای نوبت دوم ظرف 28 روز رزرو خواهند شد، اگرچه مقامات بهداشتی گفته اند که محدودیت زمانی ممکن است تمدید شود.

اگر فردی با علائم آبله میمون به مرکز مراجعه کند، بلافاصله به خانه فرستاده می شود تا در طول مدت بیماری که معمولاً دو تا چهار هفته طول می کشد، خود را ایزوله کند. ساموئل اتین، دانشجوی پزشکی و داوطلب در مرکز، توصیه می‌کند که افراد در صورت مشاهده هر نوع راش متشکل از تاول‌های بزرگ و سفت همراه با چرک یا پوسته‌ای که در ناحیه اطراف دهان یا کف دست‌هایشان ایجاد می‌شود، به پزشک مراجعه کنند. جوش هایی که اغلب به یکباره ظاهر می شوند. درد دهان یا مقعد. این دانشجوی پزشکی می گوید: شایع ترین علائم عبارتند از: بثورات قرمز روی غشاهای مخاطی دهان یا مقعد، مجموعه ای از تاول ها، علائم شبیه آنفولانزا (تب، درد) و تورم غدد لنفاوی در گردن و زیر بغل. اتین گفت موارد تایید شده یا مشکوک باید در اسرع وقت جدا شوند.

سرویس دهی به گروه های در معرض خطر

حدود 95 درصد موارد ابتلا به آبله میمون فرانسوی در مردانی که با مردان رابطه جنسی دارند تشخیص داده می‌شود و نگاهی سریع به اتاق انتظار تأیید می‌کند که بیشتر کسانی که روز دوشنبه واکسینه شدند مرد بودند.

مرکز واکسن در حال حاضر جمعیت‌های پرخطر، از جمله مردان همجنس‌گرا و ترنس‌جندر، آن‌هایی که شرکای جنسی متعدد دارند، و کارگران جنسی، بدون برنامه‌ای فوری برای باز کردن واکسن‌ها برای عموم مردم در اولویت قرار دارد. در تلاشی برای تشویق کارگران جنسی به دریافت دوز پیشگیری کننده از آبله، این مرکز قصد دارد به کارگران جنسی اجازه دهد تا علاوه بر Doctolib از طریق انجمن های شخص ثالث قرار ملاقات بگذارند.

فردریک و هروی، دو مرد همجنس گرا که پذیرفته اند در گروه در معرض خطر قرار دارند، گفتند که واکسینه می شوند زیرا “بیماری در حال گسترش است و ما به تعطیلات به آفریقا می رویم بنابراین می خواهیم اقدامات احتیاطی را انجام دهیم.”

آنها هنگام خروج از مرکز گفتند: “این فقط یک بیماری مثل من نیست.” این بیانیه ای است که توسط دکتر یانیک سیمونین، ویروس شناس و مدرس متخصص در ویروس های نوظهور در دانشگاه مونپلیه تکرار شده است، که به روزنامه لوموند گفت: «هرکسی که تماس فیزیکی نزدیک با فرد دیگری که آبله میمون داشته باشد، بدون توجه به جنسیت. جهت گیری. به آبله میمون مربوط نمی شود. فقط این جامعه (همجنس گرا) است، اگرچه تعداد موارد در آن در حال حاضر بیش از حد است.”

رینود، 50 ساله، گفت که او واکسینه شده است زیرا او به عنوان یک مرد همجنس گرا با چندین شریک جنسی، “فردی در معرض خطر” در نظر گرفته می شود. او فقط به یک دوز نیاز داشت زیرا در جوانی علیه آبله واکسینه شد. در حالی که در ابتدا تأمین یک قرار ملاقات در Doctolib دشوار بود، او گفت که دولت به خوبی با شیوع این بیماری برخورد می کند.

آدریان، یک مرد همجنس‌باز دیگر، گفت که چندین شریک جنسی داشته و می‌خواهد واکسینه شود تا بتواند “بدون ترس زندگی عادی داشته باشد”. وی ابراز امیدواری کرد که این ویروس همچنان جدی گرفته شود زیرا احساس می کند که واکنش دولت به شیوع کووید-19 بسیار کند است.

آن سورس، معاون شهردار پاریس که مسئول بهداشت عمومی است، گفت که برنامه‌هایی برای گسترش مرکز واکسیناسیون «تا حد امکان» وجود دارد و افزود که در صورت وجود کارکنان کافی، مکان‌های دیگری نیز می‌توانند باز شوند. او امیدوار است با این اقدامات و سایر اقدامات، “این همه گیری تا پایان تابستان مهار شود، یا حداقل کند شود.”

اتین گفت که او همچنان “نگران” است.

وی گفت: در حال حاضر هر دو هفته یک بار تعداد مبتلایان دو برابر می شود و تاکنون مورد مشابهی از آبله میمون در اروپا مشاهده نشده است.

“واکسیناسیون ها به خوبی آغاز شده است و در طول تابستان و تا سپتامبر ادامه خواهد داشت و تشدید خواهد شد. اما آنچه کمبود دارد، کمپین های آگاهی عمومی و مراکز واکسیناسیون است که دسترسی را برای کسانی که منزوی هستند تسهیل می کند” یا کسانی که کمتر از خطرات مطلع هستند.

او گفت که مراکز واکسن به سرعت راه اندازی شدند، احتمالاً به دلیل تجربه قبلی با کووید.

با این حال، به گفته وی، واکسن ها به دلیل مخفی بودن آبله که می تواند یک سلاح بیولوژیکی قوی باشد، به یک شکل تجویز نمی شود. دولت فرانسه ذخایر واکسن را در صورت حمله بیولوژیکی نگه می دارد.

آملی وردیه، رئیس آژانس بهداشت منطقه ای در پاریس، روز دوشنبه به خبرگزاری فرانسه گفت که استقرار سریع واکسن همچنان به دلیل کمبود متخصصان آموزش دیده برای تجویز آن در مراکز در سرتاسر پایتخت با مشکل مواجه است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم