پاسخ به سوالات شما در مورد جام جهانی

قرعه کشی جام جهانی ورزشگاه را مشخص کرد و پس از سه بازی بین پلی آف، فهرست فراخوان مسابقات امسال در قطر تکمیل شد. با این حال، حتی زمانی که تیم‌ها اکنون می‌دانند چه کسی و چه زمانی بازی خواهند کرد، هنوز سوالات زیادی در مورد اینکه اوضاع در اولین جام جهانی فوتبال زمستانی چگونه پیش خواهد رفت وجود دارد. در اینجا مقدمه ای از بزرگترین صحنه ورزشی جهان است.

پس از تغییر، مسابقات با بازی قطر و اکوادور در 20 نوامبر آغاز می شود که شروعی آرام را برای دو هفته شلوغ و با چهار مسابقه در اکثر روزها فراهم می کند. در طول ماه بعد، همه بازی‌ها در دایره‌ای فشرده از هشت استادیوم در دوحه، پایتخت قطر و اطراف آن برگزار می‌شود که این جام جهانی فشرده‌ترین جام جهانی در تاریخ خواهد بود.

فینال 18 دسامبر – یک هفته قبل از کریسمس است.

برزیل، فرانسه، انگلیس و اسپانیا چهار گزینه برتر برای شانس سازان هستند و پس از آن گروه دیگری: آرژانتین، آلمان، بلژیک و هلند قرار دارند.

به هر حال، فقط هشت کشور جام جهانی را برده اند و هفت کشور دوباره در میدان. (متاسفم، ایتالیا. دفعه بعد می بینمت. شاید.)

آمریکایی ها پس از غیبت در جام جهانی 2018 روسیه بار دیگر به این رقابت ها راه یافتند. آنها در یک گروه هیجان انگیز شامل انگلیس، ایران و ولز قرار گرفتند که در ماه ژوئن در پلی آف هیجان انگیز مقابل اوکراین پیروز شدند.

ایالات متحده تجربه اخیر جام جهانی را مقابل دو حریف خود دارد. انگلیس در سال 2010 در آفریقای جنوبی در راه قهرمانی در گروه خود در دور اول به تساوی رسید، اما در سال 1998 در یک مسابقه پر از دسیسه های سیاسی مغلوب ایران شد. ولز تنها یک بار در سال 1958 در فینال شرکت کرده است. ایالات متحده آن را از دست داد.

آنها نیز به زمین خواهند رسید: ایالات متحده در 21 نوامبر به مصاف ولز خواهد رفت و چهار روز بعد، در جمعه سیاه، با انگلیس بازی خواهد کرد. بازی با ایران در 29 نوامبر مرحله گروهی را به پایان خواهد رساند.

بعدش چی شد؟ آمریکایی‌ها در مرحله یک هشتم نهایی با تیم‌هایی که از گروه A – دسته‌ای که شامل قطر، اکوادور، سنگال و هلند است، دیدار خواهند کرد.

آنها همیشه داشتند، تا زمانی که قطر آنها را بدست آورد.

قطر، مانند سایر مناقصه گران، در ابتدا پیشنهاد کرد که مسابقات در پنجره معمولی تابستانی خود برگزار شود، بدون توجه به هر گونه پیشنهادی مبنی بر اینکه نمی تواند این کار را با کمک فناوری خنک کننده ای که در آن زمان وجود نداشت، انجام دهد. همانطور که تایمز در روز رای گیری در سال 2010 نوشت:

تلاش قطر بر نگرانی ها در مورد گرمای این کشور غلبه کرده است که می تواند در تابستان به 120 درجه برسد. مقامات می گویند که استادیوم هایی با تهویه مطبوع می سازند، 4 میلیارد دلار برای ارتقاء سه ورزشگاه هزینه می کنند و 9 استادیوم جدید را در یک منطقه فشرده که با سیستم مترو متصل می شود، می سازند.

بیش از چهار سال طول کشید، اما در سال 2015 فیفا، نهاد جهانی فوتبال، سرانجام به این نتیجه رسید که یک جام جهانی تابستانی در دمای 120 درجه می‌تواند مشکلات غیرضروری (مثلاً هواداران و بازیکنان در حال مرگ) به همراه داشته باشد و موافقت کرد که حرکت کند. این مسابقات تا ماه های نسبتا سردتر نوامبر و دسامبر.

اوه، لیگ ها غر می زنند. خیلی اما آنها باختند.

روی آوردن به زمستان نه تنها رقابت های لیگ در اروپا و جاهای دیگر را مختل می کند، بلکه لیگ قهرمانان اروپا را نیز مختل می کند و مستلزم شروع زودهنگام، پایان فصل های بعدی یا هر دو خواهد بود.

جام جهانی زمستانی همچنین آن دسته از حرفه‌ای‌هایی را که به قطر نمی‌روند – کمتر از 800 بازیکن جهان در آن شرکت می‌کنند – با یک وقفه در میانه‌فصل که می‌تواند تا دو ماه طول بکشد، یک بار قبل از اردو، بازی‌های دوستانه و یک دوره بعد از جام حذفی خواهد داشت. استراحت در نظر گرفته شده است. .

Fox Sports که صدها میلیون دلار برای حقوق پخش در ایالات متحده پرداخت کرده است، باید یک ماه از بازی های فوتبال را با یکی دیگر از ورزش های پاییزی که تمایل دارد در آن زمان از سال مورد توجه قرار گیرد، بگذراند. شاید نام NFL را شنیده باشید؟

در مجموع 32. آنها به هشت گروه چهار تایی در هر لات تقسیم شدند، که به طور خاص شامل چیزی که به نظر می رسید یک مجموعه مرگ سنتی باشد، نمی شد. دو نفر برتر هر گروه به مرحله یک هشتم نهایی صعود می کنند. پس از آن، جام جهانی مسابقات حذفی مستقیم است.

قطر به طور خودکار به عنوان کشور میزبان راه یافت و پس از سال ها صعود – چند ماه دیگر به لطف ویروس کرونا – تاکنون 31 تیم دیگر به آنها ملحق شده اند. اینها شامل بزرگترین تیم های اروپا و آمریکای جنوبی می شوند: انگلیس، آلمان، برزیل، آرژانتین، فرانسه و اسپانیا.

کانادا در. ایالات متحده و مکزیک در. اوکراین به سختی فرصتی را برای رفتن از دست داد. به روسیه گفته شد که او استقبال نمی کند.

او در ماه ژوئن در دو مرحله پلی آف بین قاره ای به دو مرحله آخر رسید: کاستاریکا نیوزلند را شکست داد، اقیانوسیه بازمانده، و استرالیا در ضربات پنالتی پرو را شکست داد.

بله و بله.

آرژانتین و مسی در ماه نوامبر جواز حضور یافتند. اما پرتغال و رونالدو پس از قطع راه تضمینی خود به فینال در مرحله گروهی به بازی پلی آف در اروپا نیاز داشتند.

برای مثال ارلینگ هالند. (نروژ واجد شرایط نبود) محمد صلاح. (مصر برای دومین بار در یک ماه گذشته در ضربات پنالتی مغلوب سنگال شد).

اوه، و ایتالیا. اما این برای آنها تازگی ندارد. ایتالیایی ها هم سال 2018 را از دست دادند.

قطر در منطقه زمانی مسکو قرار دارد. بنابراین هر استراتژی که برای زود بیدار شدن (یا تا دیر وقت بیدار ماندن) در بازی در سال 2018 استفاده کردید، این بار نیز کارساز خواهد بود. اما این بدان معناست که برخی از بازی‌ها قبل از طلوع صبح در ساحل شرقی ایالات متحده آغاز می‌شوند و از اواسط بعد از ظهر ساعت 10 شب در قطر آغاز می‌شوند.

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

تماس با ما