پاسخ سؤالات دریافت شده

مصرف همزمان این داروها با فلوکستین منجر به بروز عکس العمل های کشنده ای می شود. سؤالی که داشتم این است که آیا عوارض این داروها با هم مشکلی خاصی ایجاد میکند؟ حالا کار به جایی رسیده که شاید خیلی از غیرمتخصصان لاغری و کاهش وزن هم این داروها، خصوصا فلوکستین را برای کاهش وزن تجویز کنند. ممکن است ترس، اضطراب، افکار ناخواسته و تعداد حملات پانیک را کاهش دهد. در مورد سایر اختلالاتی که پرسیدهاید، همراهی آنها با وسواس شایع و هریک از آنها نیازمند درمان است. با توجه به مقاومت بسیاری از موارد افسردگی سایکوتیک به درمان دارویی اولیه یا پاسخ دیرهنگام آن به این درمان، برخی از روانپزشکان در همان ابتدای درمان، از الکتروشوک استفاده میکنند. مدیریت: در صورت امکان از استفاده از آگونیست های آلفا – بتا در بیمارانی که داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای دریافت می کنند خودداری کنید. مواد اپیوئیدی سروتونرژیک (با خطر بالا) ممکن است اثر سروتونرژیک داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای را افزایش دهند. آیا میشود وقتی که ضربان قلبم بالا رفت از قرص پروپرانولول استفاده کنم.

ساعات مصرف قرص فلوکستین

لیست داروها به این شرح است: آمپول فلوانکسول ماهی یکبار، قرص ریسپریدون ۶ میلیگرم در روز، قرص هالوپریدول ۵ میلیگرم در روز، قرص لیتیوم ۹۰۰ میلیگرم در روز، قرص لاموتریژین ۱۰۰ میلیگرم در روز، قرص بوپروپیون ۱۵۰ میلیگرم در روز، قرص سرترالین ۲۰۰ میلیگرم در روز، قرص پروپرانولول ۴۰ میلیگرم در روز، و نیز قرص بیپریدن. ۲- میگرن درمانهای دیگری هم برای جلوگیری از عود حملات دارد؛ از جمله والپروات سدیم، توپیرامات و پروپرانولول. افکار منفی کاملاً از بین رفتهاند و عصبانیت هم تا حدود زیادی برطرف شده. در مورد عوارضی که پیش از مصرف دوز دوم دارو در هر روز بروز میکند، راه حل بهتر استفاده از شکل طولانیاثر ریتالین است (که ممکن است در بازار دارویی ایران یافت نشود) و راه دیگر کم کردن فاصله مصرف دوزهای مختلف داروست؛ به عبارتی میتوان با تقسیم کردن دوز روزانه دارو در سه وعده (به شرطی که وعده سوم به شب نزدیک نباشد تا باعث بیخوابی نشود) عوارض بین وعدههای دارو را برطرف کرد.

اثراتش تا یک هفته بعد باقی بود ولی بعد رفع شد (۴ روز بیخوابی و سه چهار روز ضربان قلب شدید). در مجموع، تنها پزشک معالج است که با در نظر داشتن عوامل مختلف و البته پس از درمیان گذاشتن آنها با بیمار، قادر به بهترین تصمیمگیری خواهد شد. پیش از تصمیمگیری در مورد مدت ضروری ادامه مصرف دارو، لازم است تشخیصی که منجر به تجویز فلوکستین شده روشن باشد و البته عوامل مختلف دیگری نیز در این تصمیمگیری مؤثرند. برای مصرف همزمان این دو دارو ممکن است به تنظیم دوز یا آزمایشات ویژه نیاز داشته باشید که توسط پزشک نوشته می شود. فلوکستین یک داروی تجویزی است که برای درمان افسردگی، حملات پانیک، اختلال وسواس فکری-اجباری، بولیمیا و نوع شدید سندرم پیش از قاعدگی استفاده می شود. کارشناس مسئول سلامت روان مرکز بهداشت استان مرکزی با بیان اینکه هماکنون بیشترین شیوع بین اختلالات روانی در استان متعلق به افسردگی است و زنان دو برابر مردان به این اختلال دچار هستند گفت: یکی از برنامههایی که در حوزه سلامت روان دنبال میشود مهارت مقابله با خلق منفی است که با هدف پیشگیری از ابتلا افراد به افسردگی برگزار میشود.

عوارض فلوکستین در دراز مدت

من کارشناس … هستم و بنا به دلایلی امکان ادامه تحصیل نداشتم. میگفت من هیچ مشکلی ندارم. خیلی افسرده است و صحبت نمیکند و به عنوان یک مرد هیچ قدرت و اختیاری ندارد. موادي به عنوان نشاط آور محسوب ميشوند كه فرد پس از مصرف آن سريعا احساس نشاط كند يا اعلام كند احساس خوبي دارد. بنابراین اینکه فکر کنید پزشک برای هرکس که اشتهای زیاد دارد فلوکستین تجویز میکند غلط است. کلردیازپوکساید به عنوان یک ضعیف کننده سیستم عصبی مرکزی عمل می کند و برای همه سطوح افسردگی کاربرد دارد، از این دارو به عنوان آرام بخش خفیف تا هیپنوتیزم و یا بیهوشی را بسته به دوز تولید می کند. اصولاً کمبود نمک لیتیوم به عنوان عامل بیماری شناسایی نشده و میزان معمول آن در خون انسان بسیار اندک است. پاسخ پرسش شما به عوامل مختلفی بستگی دارد و اصولاً خیلی دقیق قابل پیشبینی نیست. مصرف ریتالین برای شب امتحان مورد تأیید نیست و این دارو اصولاً به جز مواردی که توسط پزشک و برای درمان اختلالات خاصی از قبیل اختلال بیشفعالی- نقص توجه (ADHD) و نارکولپسی تجویز میشود، توصیه نمیشود. میدانیم که برخی از بیماریهای روانپزشکی (مانند اختلال افسردگی اساسی و اختلال دوقطبی) ممکن است در دوران بارداری یا پس از آن تشدید شوند یا عود کنند و همچنین اختلالات مزمن یا طول کشیده نیاز به درمان نگهدارنده طولانی مدت دارند.

کپسول فلوکستین ۲۰

رژیم غذایی خاصی برای درمان اختلال دوقطبی وجود ندارد. ب- گاهی در سیر بیماری اسکیزوفرنیا، دورههای افسردگی شدید و/یا مانیا (شیدایی) به مدت قابل توجهی تظاهر میکند که اگر دلیل مشخصی برای آنها یافت نشود، تشخیص از اسکیزوفرنیا به اختلال اسکیزوافکتیو تبدیل میشود. اگر در بررسی و معاینه ایشان دلیل دیگری برای تاری دید یافت نشود، درمیان سه داروی نامبرده، ابتدا دوکسپین و پرفنازین و با احتمال خیلی کمتر سیتالوپرام (که یکی از نامهای تجاری آن را نوشتهاید) ممکن است عامل این عارضه باشد. همچنین استفاده همزمان از سایر داروها برای کاهش طپش قلب یا لرزش ممکن است کمک کننده باشد. به هر حال، لازم است دوباره با پزشک معالج ایشان در مورد چگونگی ادامه داروها مشورت نمایید. در صورت بروز تب و ضعف، علائم شبیه به آنفولانزا و بروز زخم های دهانی فوراً به پزشک مراجعه نمایید . ۷- از مصرف همزمان نوشابههای حاوی الکل با این دارو خودداری نمایید. اگر علایم افسردگی با وجود مصرف داروی ضدافسردگی وجود داشته باشد، افزودن داروی مکمل ضدافسردگی کمک کننده خواهد بود.

در صورت عدم پاسخ به دو یا سه داروی مختلف با دوز کافی که در مدت کافی (۴ تا ۸ هفته) مصرف شده باشد، تجویز داروی آنتیسایکوتیک دیگری به نام کلوزاپین (لپونکس) و یا استفاده از الکتروشوک (ECT) قابل اجراست (البته هر روشی محدودیتها و ممنوعیتهایی دارد که باید در نظر گرفته شود). در صورتی که این عارضه در فرد جدی باشد، به صورتی که برای انجام امور یومیه دچار مشکل شود باید حتما با پزشک متخصص خود مشورت نماید. باید چه کار کنم؟ هر از گاهی استرس شدید میگیرم و در این حالت مغزم درست کار نمیکند. کلردیازپوکساید برای درمان کوتاه مدت (2 تا 4 هفته) اضطرابی که شدید است و فرد را برای انجام امور روزمره ناتوان می کند یا در معرض پریشانی حاد قبولی قرار می دهد تاثیر مورد استفاده قرار می گیرد. این سوءمصرف یا وابستگی ممکن است به شکل پیشروندهای مخل کارکرد فرد در زندگی روزمره شود.

همچنین ممکن است انجام وسواسگونه و مکرر کارهای روزانه مانند شستن دستها، شمارش و بررسی کردن چیزها را که باعث اختلال در زندگی روزمره میشود کاهش دهد.فلوکستین میتواند علائم پیش از قاعدگی مانند زودرنجی، افزایش اشتها و افسردگی را کنترل کند. قرص ریتالین (متیلفنیدیت، استیمدیت) جزو داروهای دسته محرک و برای درمان اختلالاتی از قبیل اختلال بیشفعالی- نقص توجه (ADHD) است. به نظر شما چه کار کند که مصرف مداوم نورتریپتیلین و کلونازپام کمترین عوارض را برای ایشان داشته باشد. شاید بهتر باشد برای چند روز اول درمان، رانندگی و دوچرخه سواری را متوقف کرده تا بدن شما با این دارو به سازگاری برسد. به علاوه، ریتالین کاربردی برای کاهش «اضطراب امتحان» ندارد (و حتی ممکن است اضطراب را افزایش دهد) و درمان چنین اضطرابی راهکارهای دیگری میطلبد. یکی از عوارض جانبی فلوکستین خواب آلودگی و کاهش قدرت تمرکز است .مصرف الکل نیز می تواند باعث خواب آلودگی و کاهش قدرت تمرکز شود که تداخل عوارض این دو می تواند خطرناک باشد مخصوصا اگر شب و قبل از خواب مصرف شود.علاوه براین مصرف الکل می تواند باعث افزایش علائم افسردگی شده و تاثیرات داروی فلوکستین را کاهش دهد . نگران هستیم، خیلی طول کشید تا راضی شدم سراغ دارودرمانی و روانپزشک بروم، دستودلم میلرزد که داروی دیگری به جز این قرص مصرف کنم.

قرص فلوکستین ۲۰

به همین خاطر بعدش و تا حالا دچار مشکلات زیادی شدم. این مطلب را بخوانید تا پاسخ تمام سوالات خود را بیابید. در افراد زود انزال اولیه در مقایسه با بیماران مبتلا به زود انزالی ثانوی پاسخ درمانی کمتر است. بنابراین کم کردن دوز دارو و افزایش دوباره آن با سرعتی کمتر از افزایش دوز اولیه ممکن است به کنترل آنها بیانجامد. در حال حاضر نُه داروی مختلف مصرف میکند که هفتتای آنها برای شیزوفرنی، افسردگی و بیماری دوقطبی است و دوتای دیگر برای تنظیم قلب و کاهش پارکینسونیسم ناشی از داروهاست. با این حال در مورد «مصرف کمکی» امگا۳ برای درمان افسردگی دوقطبی شواهدی موجود است؛ البته میزان مصرف این مکمل در درمان افسردگی باید در حد مورد قبول برای درمان باشد و نه صرفاً مصرف روزانه هر نوعی از کپسول امگا۳. پزشک شما باید در ویزیتهای منظم، تاثیر دارو بر شما را بررسی کند. نگرانی در مورد تداخل داروهای متنوع به جاست و باید به آن رسیدگی کرد، ولی این رسیدگی باید توسط پزشک معالج با در نظر گرفتن و احاطه به همه داروهای مصرفی شما با توجه به معاینات و آزمایشات لازم انجام شود. فلوکستین و لاغری : برخلاف تصور ایجاد شده در جامعه که فلوکستین در کاهش وزن و لاغری و درمان هرگونه چاقی موثر است، باید بگوییم که اینگونه نیست.این دارو تنها برای درمان چاقی ناشی از پرخوری های عصبی کاربرد دارد لذا مصرف خودسرانه ی آن بدون تجویز پزشک توصیه نمی شود.

از آنجا که در میان این سه مورد، بیماری افسردگی (و البته علایم اضطرابی که نوشتهاید) قابلیت درمان مؤثرتری دارند، تمرکز درمان بر این مورد اولویت دارد و در صورت پیگیری درمان شانس بهبودی سریعتری وجود خواهد داشت. دیگر موارد مصرف این دارو برای درمان اختلالات وسواسی. ممکن است دوز تجویز شده هالوپریدول بیشتر از آن بوده که آرتان بتواند از عوارض آن جلوگیری کند و البته به هرحال برخی از افراد برای ابتلا به عوارض داروها حساسترند. آیا استفاده از این داروها عوارض جانبی دارد؟ البته این دارو تنها برای درمان چاقی ناشی از پرخوری های عصبی کاربرد دارد لذا مصرف خودسرانه ی آن بدون تجویز پزشک توصیه نمی شود. برای جزئیات بیشتر با پزشک مشورت کنید. همچنین تقریباً همه داروها از راه کبد، کلیهها یا هر دو دفع میشوند و همچنین بر ارگانهای مختلف بدن اثر میگذارند، اما این هم الزاماً به معنای بیشتر بودن ضرر داروها نسبت به منافع آنها نیست. طی درمان، پزشک معالج باید به کمک معاینات و آزمایشات لازم به ارزیابی وضعیت ارگانهای بدن که ممکن است تحت تأثیر داروها باشند بپردازد؛ در این صورت با ملاحظه نرمال بودن نتیجه بررسیها و از سویی مؤثر بودن داروها در درمان، پزشک و بیمار از درستی مسیری که میپیمایند تا حدود زیادی مطمئن میشوند.

قرص فلوکستین برای چیست

ت- در طول درمان بیمار، به ویژه هنگام تجویز همزمان چند دارو، لازم است به شکل دورهای لزوم ادامه هر یک از داروها و دوز آنها مورد بازبینی قرار گیرد. فلوکستین Fluoxetine مستقیما روی مغز و مواد شیمایی مغز تاثیر می گذارد و برای درمان افسردگی ، اضطراب ، ترس و وسواس مورد استفاده قرار می گیرد . باید اذعان کرد که اطلاعاتی که روی تعدادی از وبسایتهای فارسی در مورد درمانهای غذایی اختلالات روانپزشکی آمده، حاوی نوعی بزرگنمایی در مورد اثربخشی نوع تغذیه در درمان این اختلالات و مطالبی غیرعلمی است. تعلل در انجام کارها میتواند به عنوان یک ویژگیشخصیتی (از قبیل کمالگرایی، وابستگی به دیگران، و غیره) و یا در زمینه اختلالاتی چون وسواس، سابقه اختلال بیشفعالی-نقص توجه در کودکی، افسردگی، نگرانی از قضاوت دیگران و هراس اجتماعی، همچنین به دلیل خستگی حاصل از مشکلات ذهنی یا جسمی روی دهد. از آن جا که عدم درمان مشکلات روحی و روانی (از جمله افسردگی، حملات هراس، اختلال وسواس اجباری) می تواند به یک مشکل جدی تبدیل شود در دوران بارداری از قطع این دارو بدون مشورت با پزشک خودداری کرده و در صورتی که قصد بارداری داشته یا مشکوک به بارداری هستید به پزشک اطلاع دهید.

ممکن است بهبودی 4 تا 5 هفته طول بکشد.

اگر بعد از شروع درمان دچار تشنج شدید، به آنها بگویید. شایان ذکر است که اثرات مصرف فلوکستین بعد از 14 روز مشخص می شود . مصرف بیش از حد دارو فلوکستین ، خطر اوردوز و یا از دست دادت جدی هوشیاری را در پیش دارد. با توجه به موقعیت شغلیام که مدیریتی است، راهی برای بهبود این وضعیت وجود دارد؟ قرار گرفتن دارو در دسته C به آن معناست که مطالعات و اطلاعات فعلی برای نتیجهگیری قطعی کافی نیست و پزشک ممکن است این دارو را با توجه به چربش احتمالی فواید آن به مضراتش برای بیمار باردار تجویز کند. ممکن است بهبودی 4 تا 5 هفته طول بکشد. نوزادان متولد شده از مادرانی که در طول 3 ماه آخر بارداری از این دارو استفاده کرده اند ، ممکن است به ندرت دچار علائمی مانند مشکلات تغذیه / تنفس ، تشنج ، سفتی عضلات یا گریه مداوم شوند. اگر فردی بیش از اندازه از داروی فلوکستین – موس را روی سند بعدی کلیک کنید استفاده کرده بود و دچار علائمی مانند بیهوش شدن یا مشکل در تنفس شد با مرکز فوریتهای پزشکی تماس بگیرید.

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

تماس با ما