پاکستان در حال تغییر است و نشان می دهد که ممکن است از F-16 برای حمله به هواپیماهای هندی استفاده شده باشد

اسلام آباد: پاکستان روز دوشنبه برای اولین بار اشاره کرد که ممکن است از F-16 برای حمله به جت های جنگنده هندی در جریان نبرد هوایی 27 فوریه استفاده شده باشد و گفت که اسلام آباد این حق را برای خود محفوظ می دارد که از “همه چیز و همه چیز” برای دفاع از خود استفاده کند.

سرلشکر آصف غفور، سخنگوی ارتش پاکستان با اشاره به ادعاهای مکرر هند در مورد سرنگونی یک فروند F-16 پاکستان توسط هند و استفاده از یک جنگنده F-16 در نبرد هوایی در 27 فوریه، بیانیه ای صادر کرد.

وی گفت: «در ارتباط با اقدام PAF برای انجام حملات در سراسر خط کنترل، این حمله توسط JF-17 از داخل حریم هوایی پاکستان انجام شد.

او مدعی شد که بعداً وقتی دو هواپیمای هندی از خط کنترل عبور کردند، توسط نیروی هوایی پاکستان سرنگون شدند.

او گفت: “چه دو فروند F-16 هندی را ساقط کنید یا یک JF-17، مهم نیست.”

وی در ادامه گفت: “حتی اگر از F-16 مانند آن زمان استفاده می شد، PAF از جمله F16 در هوا بود، اما واقعیت این است که PAF دو هواپیمای هندی را برای دفاع از خود سرنگون کرد.”
غفور گفت پاکستان حق دارد از هر چیزی برای دفاع از خود استفاده کند.

او گفت: “هند می تواند هر نوع انتخاب خود را حتی F-16 را تحمل کند. پاکستان این حق را برای خود محفوظ می دارد که از هر چیزی برای دفاع مشروع خود استفاده کند.”

وی همچنین رد کرد که نیروی هوایی هند هر گونه اف-16 را در جنگ منهدم کرده است.

وی گفت: “رویداد 27 فوریه اکنون بخشی از تاریخ است. نیروی هوایی هند هیچ جنگنده F-16 پاکستان را هدف قرار نداده است.”

ماه گذشته، غفور گفت که فقط جف 17 در 27 فوریه علیه هند مورد استفاده قرار گرفت.

تنش بین هند و پاکستان پس از حمله 14 فوریه توسط جیش محمد مستقر در پاکستان در پلواما که منجر به کشته شدن 40 سرباز CRPF شد، تشدید شد.

در بحبوحه خشم فزاینده، نیروی هوایی هند یک عملیات ضد تروریستی را انجام داد و در 26 فوریه به اردوگاه آموزشی جنرال موتورز در بالاکوت، در عمق پاکستان، حمله کرد. روز بعد، نیروی هوایی پاکستان تلافی کرد و میگ 21 را در نبرد هوایی سرنگون کرد و یک خلبان هندی را که بعداً به هند تحویل داده شد، دستگیر کرد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم