پاکستان: طرح اضطراری 160 میلیون دلاری سازمان ملل با ادامه «باران موسمی بر استروئیدها» آغاز شد

ینس لرکه، سخنگوی دفتر سازمان ملل متحد در این باره گفت: تخمین زده می شود که 33 میلیون نفر تحت تاثیر “بدترین سیل در دهه های اخیر” قرار گرفته اند و بیش از 1000 نفر، اکثرا کودکان، از اواسط ژوئن که باران های سیل آسا در کشور شروع شد جان خود را از دست داده اند. هماهنگی امور بشردوستانه، OCHA Humanity، روز سه شنبه.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی ویدیویی برای آغاز یک فراخوان شش ماهه در اسلام آباد و ژنو گفت: «پاکستان در رنج است.

فاجعه آب و هوایی بی سابقه

دفتر سخنگوی سازمان ملل در یادداشتی به خبرنگاران که بعد از ظهر سه‌شنبه در نیویورک منتشر شد، گفت که با توجه به “وضعیت غم انگیزی که میلیون‌ها نفر در سراسر کشور با آن روبرو هستند”، دبیرکل سازمان ملل برای یک دیدار همبستگی که روز جمعه وارد اسلام‌آباد می‌شود، به پاکستان سفر خواهد کرد.

پس از آن، او به مناطقی خواهد رفت که بیشترین آسیب را از این فاجعه بی‌سابقه اقلیمی متحمل شده است.

آقای گوترش در پیام ویدیویی قبلی خود گفت:مردم پاکستان با بادهای موسمی بر روی استروئیدها مواجه می شوند – اثر بی امان میزان زیاد باران و سیل. “

به گفته آقای Laerke، 500000 نفر در اثر سیل آواره شده اند، پناهگاه در کمپ های امدادی… نزدیک به یک میلیون خانه آسیب دیده است. بیش از 700000 راس دام تلف شد.

وضعیت انسانی نیز با تأثیرات شدید بر زیرساخت ها تشدید شده است. نزدیک به 3500 کیلومتر جاده و 150 پل آسیب دیده است او گفت که این امر توانایی مردم را برای فرار به مناطق امن تر با مشکل مواجه کرده و مانع از ارسال کمک ها به میلیون ها نیازمند شده است.

سه هدف اصلی

به گفته سخنگوی دفتر هماهنگی امور بشردوستانه (OCHA)، این طرح بر سه هدف اصلی تمرکز دارد: «اول، ارائه کمک های زندگی و معیشتیخدمات بهداشتی، غذا، آب تمیز و سرپناه.

“دوم، به جلوگیری از گسترش بیماری های عفونی در مقیاس وسیع مانند وبا و کمک به تغذیه کودکان خردسال و مادرانشان.»

هدف سوم است اطمینان حاصل کنید که «مردم به کمک و حفاظت دسترسی دارند به شیوه ای ایمن و محترمانه، از جمله ردیابی خانواده.»

متیو سالتمارش، سخنگوی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان، به خبرنگاران در ژنو گفت که تاکنون، پاسخ کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل بر این موضوع متمرکز بوده است.مراجعه اضطراری به مناطق آسیب دیده و تامین مواد امدادی اضطراری. اینها عمدتاً شامل مواد سرپناه، اما همچنین “اجاق های پخت و پز، پتو، و لامپ های خورشیدی” هستند.

“تا به حال، ما 1.5 میلیون دلار کمک کردیمآقای سالتمارش گفت، اما در هفته‌های آینده و همچنین در میان‌مدت به کمک‌های توسعه‌ای بیشتر نیاز خواهد بود.

اثر ویرانگر

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در بیانیه ای اعلام کرد که پاکستان از ژوئن گذشته بارندگی های شدید موسمی را تجربه کرده است و تنها در آن ماه میزان بارندگی 67 درصد بالاتر از حد نرمال بوده است. تا 7 مرداد ماه بارندگی در کشور معادل بود 2.9 برابر میانگین 30 ساله کشور.

دولت تا کنون 72 ولسوالی در سراسر پاکستان را “فاجعه بار” اعلام کرده است. در میان بارندگی‌های بی‌وقفه، انتظار می‌رود تعداد مناطق اعلام‌شده فاجعه افزایش یابد.

کریستین لیندمایر، سخنگوی سازمان بهداشت جهانی گفت: «وقتی صدای سیل را می شنویم، اغلب به غرق شدن مردم فکر می کنیم، اما این خیلی بیشتر از این است. “تو داری آسیب های ناشی از زباله های شناور در آب را خرد کنید. برق گرفتی از سیم.. کمبود آب آشامیدنی داری“، که “نه تنها برای حالت فوری، بلکه برای حالت متوسط ​​نیز مشکل دارد.”

سخنگوی سازمان بهداشت جهانی همچنین هشدار داد که “حداقل 888 مرکز بهداشتی به شدت آسیب دیدند… 180 تای آنها در این نقطه کاملاً آسیب دیده اند.»

“آونگ نوسان می کند”

بر اساس شاخص جهانی خطر آب و هوا در سال 2021 و دیده بان آب و هوا، پاکستان با وجود انتشار کربن بسیار کم، یکی از ده کشوری است که بیشتر تحت تأثیر رویدادهای آب و هوایی شدید قرار گرفته است.

به گفته کلر نولیس، سخنگوی سازمان جهانی هواشناسی (WMO)، سیل های مرگبار « تاثیر تغییرات آب و هوا هر چه شدیدتر می شوداو هشدار داد که در ماه مارس و آوریل، پاکستان “در چنگال این موج گرما و خشکسالی ویرانگر بود” و اکنون “آونگ در حال نوسان است”.

Gabriel Osborne

شیطان متعصب توییتر. حشره پرشور اینترنت. مبشر وب. ماون آبجو. پیشگام موسیقی.

تماس با ما