پاکستان 360 زندانی هندی را در ماه جاری با “حسن نیت” آزاد می کند.

اسلام آباد: پاکستان روز جمعه اعلام کرد که 360 زندانی هندی را که اکثراً ماهیگیر هستند، در چهار مرحله در ماه جاری در بحبوحه تنش‌های بین دو کشور پس از حمله تروریستی پولواما، در چهار مرحله آزاد می‌کند.

محمد فیصل سخنگوی وزارت امور خارجه گفت که روند آزادی ماهیگیران هندی از 8 آوریل آغاز می شود، زمانی که 100 زندانی آزاد می شوند. در مرحله دوم در 5 آوریل، 100 دستگاه دیگر راه اندازی می شود. در مرحله سوم در 22 آوریل، 100 زندانی دیگر و در مرحله چهارم و نهایی در 29 آوریل، 60 زندانی باقی مانده آزاد خواهند شد.

فیصل در نشست هفتگی خود با رسانه ها در اسلام آباد گفت: «ما این کار را به عنوان یک ژست حسن نیت انجام می دهیم و امیدواریم هند نیز متقابل باشد.

این سخنگو گفت در حال حاضر 347 زندانی پاکستانی در هند و 537 زندانی هندی در پاکستان هستند.

او گفت: «پاکستان 360 زندانی هندی از جمله 355 ماهیگیر و 5 غیرنظامی را آزاد خواهد کرد.

این ماهیگیران از کراچی به لاهور منتقل و در مرز واگه به ​​مقامات هندی تحویل داده خواهند شد.

انور کاظمی، سخنگوی موسسه خیریه ادی که به ماهیگیران آزاد شده با لباس و غذا کمک می کند، به PTI از کراچی گفت که روند آزادسازی ماهیگیران از روز یکشنبه آغاز می شود.

وی گفت: «در ابتدا یک گروه 100 ماهیگیر روز یکشنبه در بزرگراه علامه اقبال از کراچی به لاهور منتقل می شوند.

آنها احتمالا روز دوشنبه در واگه به ​​هند تحویل داده می شوند. آنها ماه ها و گاهی سال ها قبل از اینکه به خانه آورده شوند، سپری کردند.

پاکستان و هند مرتباً ماهیگیران را دستگیر می کنند زیرا مرزهای دریایی مشخصی در دریای عرب وجود ندارد و این ماهیگیران قایق های مجهز به فناوری برای اطلاع از مکان دقیق آنها ندارند.

به دلیل طولانی بودن و کند بودن رویه های اداری و قانونی، شکارچیان متخلف معمولاً ماه ها و گاهی سال ها در زندان می مانند.

اعلام پاکستان در مورد آزادی ماهیگیران در بحبوحه تشدید تنش ها بین هند و پاکستان پس از آن منتشر شد که یک بمب گذار انتحاری از گروه تروریستی جیش محمد مستقر در پاکستان 40 نفر از نیروهای ذخیره پلیس را در منطقه پولواما جامو و کشمیر در 14 فوریه کشت. .

هند عملیات ضد تروریستی را علیه اردوگاه آموزشی جیش محمد در بالاکوت در استان خیبر پختونخوا پاکستان آغاز کرد.

Patrick Hodges

کاوشگر دوستانه استاد موسیقی مغرور. درونگرای افراطی کارشناس سفر. نویسنده. متعصب غذای بی عذرخواهی

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما