پایان همه گیری کووید-19 نزدیک است: سازمان بهداشت جهانی

تدروس آدهانوم گبریسوس در کنفرانس مطبوعاتی هفتگی خود به خبرنگاران گفت: ما هرگز در موقعیت بهتری برای پایان دادن به همه گیری نبوده ایم.

اما مدیر کل آژانس بهداشت سازمان ملل متحد به صراحت گفت که جهان “هنوز آنجا نیست”.

خط پایان در چشم است

“یک دونده ماراتن وقتی خط پایان ظاهر می شود متوقف نمی شود. او با تمام انرژی خود سخت تر کار می کند. بنابراین ما باید. ما می توانیم خط پایان را ببینیم. ما در موقعیت برنده هستیم. اما اکنون بدترین زمان برای توقف دویدن استاو تایید کرد.

وی همچنین هشدار داد که اگر جهان اکنون از فرصت استفاده نکند، همچنان خطر متغیرها، مرگ و میر، اختلال و عدم اطمینان بیشتر وجود دارد.

وی با اعلام اینکه WHO شش خلاصه سیاست کوتاه را منتشر خواهد کرد که اقدامات کلیدی را که همه دولت‌ها باید اکنون برای “پایان دادن به مسابقه” انجام دهند، تاکید کرد: “بیایید از این فرصت استفاده کنیم.”


مردم در توکیو ژاپن از ماسک محافظ استفاده می کنند.

© ADB / Richard Atrero de Guzman

مردم در توکیو ژاپن از ماسک محافظ استفاده می کنند.

تماس فوری

خلاصه‌های خط‌مشی خلاصه‌ای است، بر اساس شواهد و تجربیات 32 ماه گذشته، و آنچه را که برای نجات جان انسان‌ها، محافظت از سیستم‌های بهداشتی و جلوگیری از اختلالات اجتماعی و اقتصادی بهترین است، تشریح می‌کند.

“[They] او درخواست فوری از دولت ها برای نگاه دقیق تر و تقویت سیاست های خود برای مقابله با COVID-19 و عوامل بیماری زا در آینده با پتانسیل یک بیماری همه گیر،” تدروس توضیح داد.

این اسناد، که به صورت آنلاین در دسترس هستند، شامل توصیه‌هایی در مورد واکسیناسیون گروه‌های پرخطر، آزمایش‌های مداوم و تعیین توالی SARS-CoV-2 و ادغام درمان مؤثر COVID-19 در سیستم‌های مراقبت بهداشتی اولیه است.

آنها همچنین از مقامات می‌خواهند تا برنامه‌هایی را برای افزایش‌های آتی، از جمله تامین تجهیزات، تجهیزات و کارکنان بهداشتی اضافی، انجام دهند.

خلاصه ها همچنین حاوی توصیه هایی در مورد ارتباطات، از جمله آموزش کارکنان بهداشتی برای شناسایی و رسیدگی به اطلاعات نادرست، و همچنین ایجاد مطالب اطلاعاتی با کیفیت بالا است.


یک دانشمند آزمایشگاهی که روی واکسن کووید-۱۹ Novavax کار می کند.

نواواکس / پاتریک سیبرت

یک دانشمند آزمایشگاهی که روی واکسن کووید-۱۹ Novavax کار می کند.

متعهد به آینده

تدروس تاکید کرد که سازمان بهداشت جهانی از شب سال نوی 2019 برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا تلاش کرده است و تا زمانی که “اپیدمی از قبل به پایان برسد” به این کار ادامه خواهد داد.

او گفت: «ما می‌توانیم با هم به این همه‌گیری پایان دهیم، اما تنها در صورتی که همه کشورها، تولیدکنندگان، جوامع و افراد گام بردارند و از این فرصت استفاده کنند.»

سناریوهای احتمالی

دکتر ماریا ون کرخوف، سرپرست فنی سازمان جهانی بهداشت در مورد کووید-19، تاکید کرد که این ویروس همچنان “به شدت” در سراسر جهان در حال گسترش است و آژانس معتقد است که تعداد موارد گزارش شده دست کم گرفته شده است.

او با تکرار هشدار قبلی خود مبنی بر اینکه هر چه ویروس بیشتر گسترش یابد، گفت: “ما انتظار داریم که امواج آتی عفونت، احتمالا در مقاطع زمانی مختلف در سراسر جهان به دلیل متغیرهای فرعی مختلف Omicron یا حتی متغیرهای مختلف نگرانی وجود داشته باشد.” شانس جهش

با این حال، او گفت که این امواج آینده نیازی به ترجمه به “امواج یا مرگ” ندارند زیرا اکنون ابزارهای موثری مانند واکسن ها و داروهای ضد ویروسی در نظر گرفته شده برای COVID-19 وجود دارد.

Makayla Massey

کاشف برنده جایزه کل معتاد زامبی. متعصب فرهنگ پاپ بی عذرخواهی. تواهولیک.

تماس با ما