پرستار: پیرمرد قصد حمله دارد. در غذایش غلات ریختم!

پرستار خانه که با دادن این قرص باعث مرگ پیرمرد بیمار شده بود، با اثبات اینکه کارش قصدی نداشته، توانست از قصاص فرار کند.

به گزارش ایران، رسیدگی به این پرونده از تیرماه ۱۳۹۸ با شکایت پیرزنی که مدعی شده بود برادر بیمارش توسط پرستار منزلش به طرز مشکوکی فوت کرده است، آغاز شد.

وی در تشریح ماجرا برای ماموران دهم پلیس آگاهی گفت: برادرم هاشم به دلیل بیماری نیاز به مراقبت زیادی داشت و برای این کار خانمی 35 ساله به نام مریم را از طریق یک شرکت خدماتی استخدام کردم و او. حدود یک ماه در خانه برادرم حضور داشت و آن روز با ما تماس گرفت و خبر فوت برادرم را به ما داد و بعد از آن دیگر چیزی از او نمی دانیم.

وقتی در حال بازرسی از منزل برادرم بودم متوجه سرقت مقداری پول، مدارک و مدارک هویتی برادرم شدم و به حضور مریم در این رابطه مشکوک شدیم.

ماموران با طرح شکایت موفق به دستگیری مریم شدند. وی در بازجویی های اولیه به مصرف 30 عدد قرص خواب آور برای بیمار مسن اعتراف کرد و با صدور کیفرخواست و تکمیل تحقیقات پیش از این نیز پرونده به شعبه دوم دادگاه کیفری یکی از استان های تهران ارجاع شد. به عنوان گزارش پزشکی قانونی

در ابتدای جلسه اولیای دم خواستار قصاص شدند سپس متهم برای دفاع از خود پشت تریبون رفت و گفت: از شهرستان برای کار به تهران آمدم و پس از مدتی معتاد شیشه شدم. بعد از چند ماه به اردو رفتم و رفتم. وقتی پرستار هاشم شدم، او به بیماری‌ها و سکته‌های قلبی زیادی مبتلا بود.

شب حادثه متوجه شدم که قصد تعرض به من را دارد، به همین دلیل قرص های خوابی را که برای رهایی از اعتیاد مصرف می کردم در غذایش ریختم. اما چند قاشق بیشتر نخورد و بعد خوابش برد. صبح روز بعد به محض بیدار شدن روی زمین افتاد.

من هم همان موقع به خانواده اش اطلاع دادم. من قصد کشتن او را نداشتم. هاشم چندین بار از من خواست که از همسرم طلاق بگیرم و با او ازدواج کنم.

خانواده اش که فکر می کردند هاشم دچار سکته قلبی شده است، او را به پزشکی قانونی نبردند تا اینکه شب قبل از مرگش حقیقت را به آنها گفتم. اگر می خواستم او را بکشم، هرگز در مورد قرص ها به تو نمی گفتم.

در پایان جلسه قضات به حرم آمدند و با توجه به شواهد موجود در پرونده، متهم را از اتهام قتل عمد تبرئه و به پرداخت دیه محکوم و به اتهام قتل عمد به زندان افتادند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم