پرسپولیس در اکباتان – ورزشی که همه منتظرش بودند – ورزش سوم

کد خبر: 1842333
15 سپتامبر 1401 در 02:36
9.9 هزار بازدید |

0
نقطه نظر

من دوباره برگشتم

یک ششم لیگ بیست و دوم قرمزها به پایان رسید و اکنون می توانیم نظر کارشناسی بیشتری را در مورد کیفیت و پتانسیل آنها ارائه کنیم.

پرسپولیس در اکباتان - مکانی که همه منتظرش بودند

به گزارش “ورزش سه”، ترسیم فوتبال آسان نیست و هرگز نمی توان تیم خوبی ساخت، ستاره خوبی خلق کرد و در مدت کوتاهی به آن چیزی که می خواهی تبدیل شد. یک فوتبالیست خوب تیمی و درجه یک با تلاش شبانه روزی و آجر به آجر آرام آرام ساخته می شود.
به شخصه هنوز اولین بازی مهدی مهدوی کیا و علی کریمی با پیراهن پرسپولیس را به یاد دارم. اولی علیه سایپا و دومی علیه پلی اکریل است. هر دو رگه های خوبی داشتند اما کمتر کسی حدس می زد که این دو بعد از چند سال بهترین فوتبالیست های آسیا شوند. زیاد دور نرویم، مهدی طارمی و ده ها مثال دیگر را که می گوید یادتان هست؛ یک تیم متحد و یک فوتبالیست خوب محصول صبر است.
گفتیم این مقدمه نسبتا طولانی برای رسیدن به پرسپولیس امروز است. این تیم در دو هفته اول دو تساوی متوالی مقابل دو تیم بسیار بد و سخت بازنده به دست آورد و در مقاطعی اعتراضاتی نیز صورت گرفت. تا جایی که یکی از بازیکنان سابق قرمزها پیش بینی عجیب و غافلگیرکننده ای را در پروفایل خود نوشت. ; پایان یک دوره است و باید اعتراف کرد که امسال خبری از جام نیست!
نه اینکه عملکرد قرمزها در آن دو بازی اول بی عیب و نقص بود، اما یک تیم خوب که دستخوش تغییرات زیادی شده است، هرگز در چند هفته ساخته نمی شود و عقل سلیم در پایان هفته دوم به نتیجه مطلق نمی رسد.


وقتی می گوییم تغییرات گسترده دقیقاً از چه چیزی صحبت می کنیم؟

بیرانوند درون دروازه خط دفاعی با سه بازیکن جدید و یک دوست قدیمی به پست جدیدی منتقل شد. دانیال، فولسیانی و مرتضی بورالیگنجی سه نفر از بازیکنان جدید هستند و علی نعمتی به پست جدید خود در دفاع چپ منتقل شده است.
از فصل قبل فقط سه بازیکن در خط هافبک و حمله حضور داشتند، سرلک، ترابی و عالیشاه. از سوی دیگر سروش، صادقی و لوکادیا سه نفر از بازیکنان تازه وارد هستند. خب مسلما با این حجم از تغییرات، پرسپولیس هرگز نمی تواند مثل چند فصل گذشته در ابتدا صحنه سازی و هماهنگ شود.
تیمی که در زمین فوتبال را دنبال می کند، پاس های متوالی را راه حل اساسی برای برچیدن لایه های دفاعی حریف می داند و از همه مهمتر اجرای تاکتیک های خود، نیاز به هماهنگی بسیار بالایی از بازیکنان خود دارد، حداقل 5 مسابقه برای آن لازم است. بیش از 70 درصد آماده سازی

ستاره ای در اکباتان متولد شد
یک اصل بزرگ در فوتبال ایران: بازی در استقلال و پرسپولیس مثل تیم های دیگر نیست، میلیون ها نفر به شما چشم دوخته اند و حتی اگر بازیکن باتجربه و درخشانی مثل صادقی و اسماعیلورد باشید، باز هم کارتان سخت است.
از ابتدای فصل یکی از بزرگترین مشکلات یحیی عدم هماهنگی در کانال های کناری بود، سرلک، ترابی و نعمتی در سمت چپ و سروش، صادقی و دانیال در سمت راست باید مرتب پاس می دادند و همدیگر را پیدا می کردند. . چشمانشان بسته است. در سه دیدار اول که دو تساوی و یک برد به دست آمد، هماهنگی چندان بالا نبود، اما در دو دیدار اخیر شاهد هماهنگی هایی بودیم که در نهایت لازم بود.
یک بار دیگر به گل اول پرسپولیس مقابل هوادار توجه کنید. چگونه صادقی و دانیال سوراخ را پیدا کردند، لوکادیا چگونه موضع گرفت و از همه مهمتر اینکه چگونه دانیال با چشم بسته توپ را زیر پای مهاجم هلندی رها کرد. اولین هدف آنها باز کردن یک قفل بزرگ است و به دلیل استحکام ویژه در خط دروازه و دفاع می دانند که در صورت وقوع برخلاف پارسال مشکلی برای توقف موج حملات حریف نخواهند داشت.


جلوی همین هوادار اگر کمی بیشتر شانس می آوردند شاید لوکادیا در نیمه اول هت تریک می کرد. یکی پس از دیگری بدون جهت گیری بد تلویزیونی، سپس یک حرکت مشابه دیگر از جناح راست، این بار صادقی توپ را کمی محکم و از روی زمین بلند کرد تا لوکادیا با ضربه سر نتواند گلزنی کند. یک شوت خشک مثل گل اول. بازکردن
با این حال سعید صادقی که فصل گذشته در گیلگر کیفیت بالایی از خود نشان داد در نهایت به صبوری خود لبیک گفت. او معمار اصلی گل اول بود و دو گل زیبا برای تکنیک و هوش خود به ثمر رساند تا اینکه قرمزها خود را به عنوان مدعی شماره یک قهرمانی جام بیست و دوم لیگ معرفی کردند.
از طرفی با اضافه شدن شیخ در خط حمله و آماده شدن وحید امیری، کیفیت قرمزها جهشی بزرگ خواهد داشت و شاید این پتانسیل هواداران را خواهان پیروزی های زیبا و پر گل و همچنین نتیجه کند.

فرار از سایه برانکو
یحیی پیش از این تجربه خود را با کسب دو قهرمانی متوالی در لیگ های نوزدهم و بیستم به نمایش گذاشته بود، اما به دلیل از دست دادن این عنوان در لیگ قبل، با اتهامات جدی «میراث» برونکوها مواجه شد. اما حالا با این همه تغییرات، پرسپولیس جدید ساخته است و البته اگر امسال نتیجه بگیرد، کمتر کسی می تواند حتی درصد کمی از او را با تیم فنی در چهار فصل گذشته همراه کند.
یک ششم لیگ بیست و دوم قرمزها به پایان رسید و اکنون می توانیم نظر کارشناسی بیشتری را در مورد کیفیت و پتانسیل آنها ارائه کنیم.
اگر یحیی و پسرانش دچار بدبختی های عجیب فوتبالی و مصدومیت های متعدد ستاره های تاثیرگذار نشدند، با این نمایش که دوشنبه شب در اکباتان از آنها دیدیم، سال فوق العاده ای را برای هواداران خود رقم خواهند زد. البته این بدان معنا نیست که فکر می کنیم کار تمام شده است و پرسپولیس همین کیفیت را تکرار می کند و 25 بازی باقی مانده را تولید می کند. شروع کنید.

مهدی طاهرخانی

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

تماس با ما