پرسپولیس سقوط کرده اما مشکل خاصی ندارد

[ad_1]

روزنامه اعتماد: پرسپولیسی ها پس از ناکامی در فینال لیگ قهرمانان آسیا مقابل نساجی و ذوب آهن نگران دو تساوی متوالی پرسپولیس هستند. آنها می ترسند که تیم ما کوچکتر شود. همچنین گل نخوردن مهاجمان سرخپوشان پس از 60 بازی، سوال گلزنی را در این تیم مطرح کرده است. برای بررسی آخرین وضعیت پرسپولیس، پیش از دو بازی حساس این تیم مقابل سپان و استقلال، با اسماعیل حلالی پیشکسوت پرسپولیس به گفت وگو نشستیم. هافبک پارسال سرخ ها معتقد است افت این تیم بعد از فینال آسیا طبیعی است و از این نظر تیم مشکل خاصی ندارد.

آیا در پرسپولیس بحران گلزنی وجود دارد؟

تیم بدش نمی‌آید که به این شکل گل بزند. در نهایت، او بهترین مهاجم تیم را گرفته است و وقتی این اتفاق می‌افتد و به نظر می‌رسد تیم در گلزنی یکی دو بازی چندان موفق نیست، می‌گوید تیم برای گلزنی مشکل دارد. عیسی در تیم احساس خالی بودن می کند، اما تیم برای گلزنی مشکلی ندارد. به خصوص با یکی دو بازی چنین تحلیلی اشتباه است. تیم در ورزش موقعیت های خوبی ایجاد می کند و این مهم است. انشالله کادر فنی هوشیارتر باشد و روی ضربات نهایی در تمرینات سخت کار کند تا تیم در آینده شرایط را تغییر دهد.

به نظر می رسد شکست مقابل اولسان در فینال لیگ قهرمانان باعث تضعیف روحیه این تیم شده است.

پرسپولیس بعد از فینال آسیا ضعیف نشده اما باید اجازه داد این تیم افت جزئی را تحمل کند. همه بچه ها تشنه بازی برای آوردن جام بودند. وقتی چیزی که همه دیدند اتفاق افتاد، طبیعی بود که همه چیز از هم بپاشد. خیلی از اتفاقاتی که در آن بازی افتاد ناعادلانه بود. تیم قبل از بازی از وسط نصف شد. اتفاقی که در فینال افتاد بعدا رخ داد. خیلی دوست نداشتم وارد آن بازی شوم اما در نهایت دو سیم و دو پنالتی در حالی که جلو بودیم همه دست به دست هم دادند تا پرسپولیس برنده نشود. این یک شوک برای تیم بود. اثرات آن شوک روی تیم هنوز مشخص است.

هر چقدر هم می گویید شکست در فینال هیچ تاثیری نداشت، اشتباه است. در نتیجه این تیم با در پیش بودن نیمه اول و بازی در دستان خود، لحظه را از دست داد و گل تساوی را به ثمر رساند. از طرفی پرسپولیس اگر تمرکز لازم را داشت می توانست در نیمه دوم دو یا سه گل دیگر به ثمر برساند و به راحتی پیروز شود و برای بازی بعد هیجان زده شود. با این حال کادر فنی و تیم باید این دوره را به سرعت پشت سر بگذارند. هر چی بود تموم شد برای موفقیت در لیگ باید قوی تر بازی کنیم و بتوانیم آن باخت را در فصل آینده جبران کنیم.

آیا انزوای بشار رسن بر وضعیت فعلی پرسپولیس تاثیر گذاشته است؟

بشار رسن در تیم احساس خالی بودن می کند. بشار رسن بازیکنی است که تاثیر زیادی در جریان بازی دارد. تیم پرسپولیس دو سه بازیکن تاثیرگذار داشت بشار، مهدی ترابی و شجاع خلیل زاده که رفتند. به زودی جای خالی این 3 بازیکن پر نمی شود. ما در حال درمان این مشکل هستیم، اما مطمئن نیستیم که بتوانیم 100 درصد موفق باشیم.

آیا بشار بازیکن باکیفیتی در لیگ داخلی ما دارد که پرسپولیس بتواند در پایان فصل جذبش کند؟

در لیگ داخلی به نظر من بشار بازیکن باهوش و باهوشی نیست. فکر نمی کنم بازیکنی داشته باشیم که بتواند به عنوان بشار بازی کند و چیزی به تیم اضافه کند.

برخی از هواداران از جمله ذوب آهن یحیی گل محمدی از تغییر بازی ابراز نارضایتی کردند. نطر شما چی هست

من هیچ وقت در مورد تصمیمات فنی سایر مربیان نظر نداده ام چون فکر می کنم مربی باید در مورد این موارد اظهار نظر کند در حالی که مسئولیت آن بر عهده تیم است. اما من هم تا حدودی با هواداران موافقم. دو ساعت بعد از بازی، به اتفاقاتی که در نیمه دوم باختیم فکر کردم، به این نتیجه رسیدم که تعویض باعث بهبود روند تیم نشد. مربیان معمولاً برای بهبود ساختار بازی و تیم تغییراتی ایجاد می کنند، در غیر این صورت اگر هرکس کار خود را به درستی انجام دهد، تغییری ایجاد نمی شود. نقل و انتقالات برای بهبود تیم انجام می شود.

اما تعویض پرسپولیس به نظرم کمی عادت شده است. یعنی ماه رمضان باید در دقیقه 60 وارد زمین شده باشد. منظورم این است که انواع تعویض ها جالب نبودند. شاید آنهایی که می خواستیم زودتر عوض کنیم دیرتر تغییر کردند و بازیکنانی که مدت بیشتری در زمین ماندند زودتر تغییر کردند. اصولاً همچنان به نظر مربیان احترام می گذارم و سعی می کنم فقط نظر شخصی ام را در این زمینه بیان کنم.

پرسپولیس دو بازی مهم مقابل سپاهان و استقلال دارد. فکر می کنید وضعیت آن دو مسابقه چگونه خواهد بود؟

تیم ما پرسپولیس است و هر چه حریفان قوی‌تر باشند، تمرکزمان بیشتر می‌شود و طبیعتاً قدرتمان قوی‌تر می‌شود. معتقدم اگر پرسپولیس مقابل ذوب آهن پیروز شود، وضعیت روحی او خوب می شود، اما در اینکه پرسپولیس برمی گردد و بهترین بازی را به نمایش می گذارد و بهترین نتیجه را می گیرد، شکی نیست.

هیچ تیمی در لیگ به میانگین 2 امتیاز در هر بازی نرسیده است. آیا این نشان دهنده سطح بالای رقابت است یا افت کیفیت مدعیان؟

نه، سطح رقابت بالا نیست. کیفیت تیم ها در نوسان است. ما هر سال سه چهار مدعی خیلی بزرگ داریم اما امسال مدعی نیستند. پرسپولیسی ها هم مسابقات ویژه ای مثل فینال آسیا برگزار کرده اند و شاید امتیاز خوبی کسب نکرده باشند. همه اینها مانع از کسب میانگین دو امتیاز در هر بازی توسط رقبا می شود. رقبا همیشه طوری بازی می کردند که می توانستند از هر تیم 3 امتیاز بگیرند. اما این بار اوضاع اینطور نیست. سپاهان با مربی جوانی کار می کند و همچنان در آزمون و خطا است. یک بازی برد و یک بازی باخت. از طرفی تراکتور به دلیل تغییرات زیادی که در قاب آن دیده می شود پایدار نیست و عملکرد مطلوبی را از خود نشان نمی دهد. آنها در 5 بازی اخیر خود کمتر از 9 امتیاز کسب کرده اند.

اگر قرار باشد این وضعیت ادامه پیدا کند، شکایت نمی کنند. اما هر چه تیم های بیشتری شکل بگیرند بهتر است. در عین حال می بینید که تیم سرجان گل گهر عملکرد خوبی داشته است اما می گویم قطعا جای او کم می شود. این تیم در ابتدای فصل مقابل تیم های کم قدرتی بازی کرد و امتیازات خوبی هم گرفت، اما هرچه جلوتر می رویم می بینیم که در داخل و خارج از خانه امتیاز از دست می دهد و تیم رقیب چنین فرمی ندارد.

تیم ما پرسپولیس است و هر چه حریفمان قوی‌تر باشد، تمرکزمان بیشتر می‌شود و طبیعتاً قدرتمان قوی‌تر می‌شود. شک نکنید پرسپولیس برمی گردد و بهترین بازی را به نمایش می گذارد و بهترین نتیجه را می گیرد.

[ad_2]

Damion Young

تحلیلگر. متخصص تلویزیون به طرز خشمگینی فروتن. علاقه مندان به فرهنگ پاپ طرفدار معمولی توییتر

تماس با ما