پس از از دست دادن ترجیح خودروهای الکتریکی، خودروهای هیبریدی پلاگین در حال افزایش هستند

در اواخر دهه 2010، جنرال موتورز با ولت هیبریدی به دنبال کسب جایگاه موفق تویوتا پریوس هیبریدی بود – خودرویی که می‌توانست مسافت‌های کوتاه را فقط با برق طی کند و برای سفرهای طولانی یک موتور بنزینی کار کند.

اما ولت و سایر خودروهای مشابه آن برای جذب رانندگان مشکل داشتند زیرا بسیاری از خریداران اولیه خودروهای تمام الکتریکی مانند مدل S و نیسان لیف تسلا را انتخاب کردند. جنرال موتورز در سال 2019 بی سر و صدا ولت را کنار گذاشت، زیرا هدف خود را بر روی خودروهای تمام الکتریکی گذاشته بود.

اما یک اتفاق خنده دار در منسوخ شدن این منسوخ شدن رخ داده است: فروش پلاگین هیبریدی در ایالات متحده در حال افزایش است که بخشی از آن به دلیل افزایش اخیر قیمت بنزین است. طبق گزارش Wards Intelligence، خودروسازان سال گذشته 176000 دستگاه از این خودروها را به فروش رساندند که از 69000 دستگاه در سال 2020 افزایش یافته بود. تحلیلگران گفتند امسال فروش خودروهای هیبریدی پلاگین می تواند به 180000 دستگاه برسد، حتی اگر کل بازار خودروهای جدید به 14.4 کاهش یابد. بر اساس گزارش Cox Automotive، از 15.3 میلیون در سال گذشته، میلیون نفر بود.

خودروهای تمام برقی حدود 5 درصد از بازار خودروهای جدید را تصاحب کرده‌اند و اکثر تحلیلگران و مدیران صنعت انتظار دارند که در نهایت از خودروهای هیبریدی سبقت بگیرند، زیرا خودروسازان متعهد به حذف آلاینده‌های اگزوز هستند که سهم عمده‌ای در تغییرات آب و هوایی دارد. اما هیبریدها – به رهبری گروه رو به رشدی از پلاگین ها – هنوز حدود 7 درصد از فروش را تشکیل می دهند و این تعداد می تواند حداقل برای چند سال افزایش یابد.

خودروسازان در تلاش هستند تا تولید خودروهای الکتریکی را افزایش دهند زیرا منابع باتری به اندازه کافی سریع رشد نمی کنند. در نتیجه، میانگین هزینه یک وسیله نقلیه الکتریکی جدید اکنون به 66000 دلار می رسد. این یک باز برای اجزای هیبریدی ایجاد می کند.

بر خلاف هیبریدی های معمولی که فقط با بنزین سوخت گیری می شوند و متکی به موتور هستند، انواع پلاگین می توانند به طور کامل از باتری تغذیه شوند. و از آنجایی که این خودروها باتری های کوچک تری نسبت به خودروهای تمام برقی دارند، می توانند مقرون به صرفه تر باشند. خودروها همچنین جذاب هستند زیرا برای شارژ کامل نیازی به چندین ساعت اتصال به برق ندارند. در سفرهای جاده‌ای، بنزین می‌تواند سوخت‌گیری شود و اضطراب برد را کاهش دهد که بسیاری از مردم را از خرید خودروهای برقی باز می‌دارد.

کارل برائر، مدیر اجرایی تحقیقات در iSeeCars.com، یک شرکت تحقیقاتی خودرو، می‌گوید: «فکر می‌کنم برخی از خودروسازان، از جمله جنرال موتورز، بسیار سریع PHEV‌ها را در مواجهه با خودروهای تمام الکتریکی کنار می‌گذارند. و من نمی دانم که آیا آنها از این تصمیم پشیمان هستند، با توجه به مشکلات زنجیره تامین و افزایش قیمت که اکنون شاهد آن هستیم.

آقای Brauer و دیگران همچنین اشاره کرده اند که بسیاری از خریداران خودرو آمادگی خرید خودروهای برقی را ندارند. یک نظرسنجی JD Power نشان داد که یکی از بزرگترین دلایلی که مردم برای نخریدن آن ذکر می کنند این است که ایستگاه های شارژ عمومی کافی در ایالات متحده وجود ندارد. شارژ یک خودروی برقی در ایستگاه های عمومی به مدت تقریباً 30 تا 60 دقیقه – که حتی برای سریع ترین شارژرها نیز معمول است – یا گذراندن شب در خانه ناراحتی است که بسیاری از رانندگان نمی خواهند آن را تحمل کنند.

خودروهای هیبریدی پلاگین به عنوان یک فناوری انتقالی طراحی شده‌اند که مزایای رانندگی الکتریکی را در اختیار مردم قرار می‌دهد و در عین حال نگرانی‌های آن‌ها در مورد فناوری را کاهش می‌دهد. اما زمانی که بنزین حدود 3 دلار در هر گالن بود، صرفه جویی این خودروها همیشه افزایش نمی یافت.

اکنون، زمانی که یک بنزین می تواند 100 دلار یا بیشتر قیمت داشته باشد، برخی از مردم نگاهی دوباره به این خودروها می اندازند. این به خریداران برخی از مدل‌های شاخص مانند تویوتا راو4 پرایم، جیپ رانگلر 4کس، بی‌ام‌و 330e و پلاگین هیوندای سانتافه کمک می‌کند تا 7500 دلار اعتبار مالیاتی فدرال مطالبه کنند.

Wrangler 4xe یک موفقیت شگفت‌انگیز بوده و محبوب‌ترین در آمریکاست و فروش خود را در نیمه اول سال به بیش از 19000 دستگاه در نیمه اول سال نسبت به سال قبل تقریباً دو برابر کرده است. مایکل کربس، تحلیلگر اجرایی در شرکت خودروسازی Cox گفت: RAV4 Prime به قدری محبوب است که فروشندگان نمی توانند آن را در انبار نگهداری کنند و خریداران باید ماه ها منتظر بمانند تا آن را دریافت کنند.

RAV4 Prime با شروع قیمت 41515 دلار رسماً 42 مایل را تنها با برق طی می کند. به رانندگی ادامه دهید و Prime مانند یک تویوتا هیبریدی آشنا، با صدایی بیشتر رانندگی خواهد کرد: پرایم سریعترین و قدرتمندترین RAV4 است، با سه موتور الکتریکی و 302 اسب بخار قدرت. در حالت هیبریدی گاز-الکتریک، سوخت با سرعت 38 مایل در هر گالن جرعه جرعه جرعه جرعه جرعه جرعه جرعه می نوشند. با برد کلی حدود 600 مایل، می تواند دو برابر بیشتر از وسایل نقلیه برقی پیش از نیاز به سوخت گیری حرکت کند.

یک آمریکایی به طور متوسط ​​29 مایل در روز رانندگی می کند که یک نخست وزیر به راحتی می تواند تنها با برق از عهده آن برآید. شارژ روزانه بیش از یک هفته – باتری پرایم را می توان در حدود دو ساعت و نیم با استفاده از شارژر خانگی دوباره پر کرد – ماشین می تواند بیش از 280 مایل را بدون بنزن سولفات بپیماید که معادل 94 مایل در کیلوگرم است.

برخی از دارندگان خودروهای هیبریدی پلاگین مانند مینی ون کرایسلر پاسیفیکا که از سال 2017 عرضه شده است، ادعا می کنند که چندین هفته از پمپ بنزین بازدید نکرده اند. طبق گفته وزارت انرژی، شارژ RAV4 Prime برای 25 مایل رانندگی حدود 1.07 دلار هزینه دارد.

اما منتقدان هیبریدهای پلاگین استدلال می کنند که این اعداد و محاسبات بر این فرض استوار است که افرادی که آنها را دارند آنها را به طور منظم وصل می کنند و از مزایای زیست محیطی موتورهای الکتریکی و باتری های آنها استفاده کامل می کنند. برخی از دارندگان خودروهای هیبریدی پلاگین ممکن است هرگز یا به ندرت خودروهای خود را شارژ نکنند و مانند خودروهای بنزینی از آنها استفاده کنند. هیبریدهای پلاگین مورد استفاده در این روش تمایل به دستیابی به مصرف سوخت متوسط ​​دارند و در کاهش انتشار گازهای گلخانه ای کار چندانی انجام نمی دهند.

بر اساس مطالعه ای که در ژوئن توسط شورای بین المللی حمل و نقل پاک، یک سازمان تحقیقاتی غیرانتفاعی منتشر شد، در اروپا، خودروهای هیبریدی پلاگین بین 45 تا 49 درصد مواقع در حالت تمام الکتریکی کار می کنند.

برخی از پلاگین هیبریدی ها تنها می توانند حدود 20 مایل را با نیروی الکتریکی پیش از نیاز به کارکردن موتور گازی طی کنند. مهندسان و تحلیلگران شکاک، پیچیدگی بیهوده ای را در پیوند دو نوع پیشرانه در یک خودرو برای دستیابی به چنین دستاوردهای بی اهمیتی می بینند.

برخی از مدیران خودرو، از جمله جنرال موتورز، استدلال کرده‌اند که خودروهای پلاگین هیبریدی ارزش سرمایه‌گذاری ندارند، زیرا باید روی خودروهایی کار کرد که آلایندگی خروجی آنها صفر است. جنرال موتورز اعلام کرد که قصد دارد تا سال 2035 فقط خودروهایی با آلایندگی صفر بفروشد.

تیم گرو، مدیر بخش الکتریکی جنرال موتورز گفت: با بهبود خودروهای الکتریکی و توسعه زیرساخت های شارژ، پلاگین هیبریدی منسوخ خواهد شد.

آقای گرو گفت: «ماشین های برقی بهتر هستند. “فناوری باتری به جایی رسیده است که نیازی به موتور افزایش برد ندارید.”

کشورهای اروپایی که نسبت به ایالات متحده در روی آوردن به خودروهای برقی پیشرفته‌تر هستند، مردم را تشویق می‌کنند که به سمت خودروهای تمام الکتریکی روی بیاورند. در نتیجه، فروش خودروهای هیبریدی در اروپا در سه ماهه دوم 12.5 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافت در حالی که خرید خودروهای تمام الکتریکی 11.1 درصد افزایش یافت.

با این حال، بسیاری از خودروسازان مانند تویوتا، مرسدس بنز، پورشه و جگوار لندرور به معرفی خودروهای پلاگین هیبریدی جدید ادامه می دهند. این شرکت‌ها استدلال می‌کنند که ممکن است یک دهه یا بیشتر طول بکشد تا خودروهای الکتریکی برای اکثر مردم مقرون به صرفه و راحت شوند.

برخی از شرکت‌های خودروسازی لوکس می‌گویند که نسل بهبود یافته‌ای از خودروهای هیبریدی پلاگین را برای پر کردن این شکاف در تولید خودروهای تمام الکتریکی ارائه کرده‌اند. مدیران استدلال می‌کنند که این خودروها با استفاده از مدل‌های بنزینی راحت‌تر و در عین حال سرگرم‌کننده‌تر و قدرتمندتر، خریداران بیشتری را به عصر برق جذب می‌کنند.

رنجروور 104900 دلاری با لوکس لندنی هماهنگ است و 443 اسب بخار قدرت دارد. تنها با برق می تواند 48 مایل را طی کند. سدان BMW 330e دارای دکمه‌ای به نام Xtraboost است که با فشار دادن، تکان‌های الکتریکی 40 اسب بخاری را برای سرعت بخشیدن به غاز ارسال می‌کند، شبیه به عکس‌های اکسید نیتروژن در فیلم‌های «سریع و خشمگین». قیمت 330e 43495 دلار است که همتراز با نسخه های استاندارد همان خودرو است، حتی قبل از کسر مالیات.

حتی سازندگان سوپراسپرت مانند فراری و مک لارن از وسایل نقلیه هیبریدی به عنوان راهی برای حذف آخرین قطرات دیونیزیا از موتورهای احتراق داخلی استقبال کرده اند. فراری گفت خودروی هیبریدی پلاگین 296 GTB با 818 اسب بخار قدرت، که از 323000 دلار شروع می شود، در پیست تست استاندارد سریعتر از هر V-8 تولید شده است.

برخی از تحلیلگران می گویند که این مدل های پر زرق و برق به کنار، نقش مهمی ایفا می کنند، زیرا افراد بیشتری را زودتر از زمانی که صنعت صرفاً به خودروهای تمام برقی متکی بود، وارد خودروهای برقی می کرد. آقای Brawer از iSeeCars.com اشاره می کند که از هر ده خریدار خودروی آمریکایی، 9 نفر هنوز یک خودروی معمولی می خرند.

او گفت: «اگر یک PHEV بتواند به عنوان یک وسیله نقلیه صرفاً الکتریکی حتی پاره وقت کار کند، و به عنوان یک وسیله نقلیه هیبریدی که هنوز سوخت کمتری نسبت به خودروهای معمولی مصرف می‌کند، باز هم کاهش قابل توجهی CO2 را نشان می‌دهد، با هزینه آن را برای مصرف‌کنندگان قابل استفاده‌تر می‌کند. “

Cassie Wells

حل کننده مشکل به طرز خشمگینانه ای فروتن. ماون فرهنگ پاپ استاد عمومی موسیقی. متعصب وب هیپستر پسند. ارتباط دهنده.

تماس با ما