پس از بمب گذاری های مرگبار که بیش از 200 نفر را کشتند، نخست وزیر مودی به سریلانکا کمک کامل می کند.

دهلی نو: نخست وزیر نارندرا مودی یا یکشنبه در حالی که به شدت مجموعه بمب گذاری های مرگبار در کلمبو پایتخت سریلانکا و سایر شهرها را محکوم می کند، کمک کامل به کشور جزیره ای در مواقع بحران ارائه کرد و اظهار داشت که “در منطقه جایی برای بربریت وجود ندارد”.

نخست وزیر مودی همچنین در تماسی تلفنی با همتای سریلانکای خود و رئیس این کشور جزیره ای، جان باختن بیش از 200 نفر در مجموعه بمب گذاری های مرگبار روز یکشنبه در این کشور را تسلیت گفت.

نخست وزیر مودی طی مکالمات تلفنی خود با مایتریپالا سیریسنا، رئیس جمهور سریلانکا و رانیل ویکرمسینگه، نخست وزیر سریلانکا، این بمب گذاری ها را “اقدامات وحشیانه، خونسردانه و از پیش برنامه ریزی شده” توصیف کرد.

نخست وزیر مودی در پیام خود به دولت سریلانکا گفت که این انفجارها یادآور تلخ ترین چالش پیش روی تمام بشریت به دلیل تروریسم در منطقه و جهان به طور کلی است.

بر اساس بیانیه ای که دفتر نخست وزیری منتشر کرد، نخست وزیر پیشنهاد هر گونه کمک و کمک ممکن را به سریلانکا برای تضمین امنیت آن در برابر چالش هایی مانند چالش های ناشی از تروریسم تکرار کرد.

نخست وزیر مودی همچنین برای مجروحان این انفجارها آرزوی شفای عاجل کرد و هر گونه کمک لازم برای درمان آنها را ارائه کرد.

نخست وزیر مودی در توییتر این انفجارها را محکوم کرد و گفت: “بمب گذاری های هولناک در سریلانکا را به شدت محکوم می کنم. این وحشی گری در منطقه ما جایی ندارد. افکار من با خانواده های داغدار و دعای من برای مجروحان است.”

انفجار چندگانه در سریلانکا، 162 کشته؛ 1 مظنون دستگیر شد

نخست وزیر مودی بعداً خطاب به مردم گفت: “صدها نفر از مردم بی گناه توسط تروریست ها در سریلانکا کشته شدند. آنها در کلیسا نماز می خواندند و عید پاک را جشن می گرفتند و در آن زمان تروریست ها ده ها نفر از جمله کودکان و زنان را کشتند. من تسلیت خود را ابراز می کنم.” ” جلسه در چیتورگار، راجستان.

او گفت: «هند در کنار سریلانکا ایستاده و آماده هرگونه کمک در زمان بحران است.

نخست وزیر مودی با ابراز نگرانی از تهدید تروریسم، از این فرصت استفاده کرد و بر رای به BJP برای تقویت مبارزه با تروریسم در هند تاکید کرد.

چندین رهبر جهان نیز بمب گذاری های روز یکشنبه در سریلانکا را محکوم کردند که منجر به کشته شدن بیش از 200 نفر از جمله ده ها خارجی – که گمان می رود شهروندان بریتانیایی، هلندی و آمریکایی نیز در بین آنها وجود داشته باشد، وجود داشته باشد.

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا، این حملات را «واقعاً وحشتناک» توصیف کرد.

او در توییتر خود نوشت: «خشونت علیه کلیساها و هتل‌ها در سریلانکا واقعاً وحشتناک است و عمیق‌ترین همدردی من با همه کسانی است که در این زمان غم‌انگیز آسیب دیده‌اند».

می در توییتر خود نوشت: «ما باید با هم باشیم تا مطمئن شویم هیچ کس نباید ایمان خود را با ترس تمرین کند.

مارک روته، نخست وزیر هلند گفت: «گزارش های وحشتناک از سریلانکا از حملات خونین به هتل ها و کلیساها در یکشنبه عید پاک».

اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا گفت که استرالیا در حال فکر کردن به کشته شدگان یک “حمله تروریستی وحشتناک” است.

او در بیانیه‌ای گفت: «به مردم زیبای سریلانکا، استرالیا از صمیم قلب تسلیت، دعا و حمایت خود را ارسال می‌کند – و ما پیشنهاد کرده‌ایم هر کاری که می‌توانیم برای حمایت از شما در این زمان سخت انجام دهیم.»

(با ورودی آژانس)


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم