پس از کشته شدن هشت نفر در تلاش برای بالا رفتن از آتشفشان روسیه، امدادگران در جستجوی بازماندگان هستند | CNNCNN

مقامات محلی گفتند که امدادگران در حال تلاش برای رسیدن به بازماندگان یک کمپین کوهنوردی بر روی مرتفع‌ترین آتشفشان اوراسیا هستند که تا روز دوشنبه هشت کشته بر جای گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری ریانووستی، کشته شدگان بخشی از یک گروه 12 نفره شامل دو راهنما بودند که از 30 اوت در حال صعود به Klyuchevskaya Sopka در شمال شرقی شبه جزیره کامچاتکا روسیه بودند.

Klyuchevskaya Sopka با ارتفاع 4750 متر (15580 فوت) یکی از مرتفع ترین آتشفشان های فعال جهان است.

وزارت دفاع مدنی، اورژانس و امداد بلایای روسیه به رسانه های دولتی گفته است که یک گروه نجات در حال صعود برای رسیدن به بازماندگان است که بین اردوگاه خود در ارتفاع حدود 3300 متری (10826 فوت) و در جایی در آتشفشان در ارتفاع 300 متری تقسیم شده اند. بیشتر از 4150 متر (13500 فوت).

این وزارتخانه گفت که امدادگران امیدوارند تا نیمه شب به کمپ برسند و صبح روز بعد به صعود ادامه دهند. پیشرفت آنها به دلیل شرایط خائنانه و غیرقابل پیش بینی، بادهای شدید، دمای سرد و برف در ارتفاعات دشوارتر می شود.

این وزارتخانه گفت که نتایج عملیات جستجو و نجات به آب و هوا، ابرهای خاکستر در دامنه ها، ذوب شدن یخچال ها، جریان گل و لای و بهمن سنگ بستگی دارد.

تلاش‌های قبلی جستجو و نجات برای رسیدن به افراد گرفتار شده ناموفق بود، زیرا باد شدید مانع از فرود هلیکوپتر در آتشفشان در روز یکشنبه، یک روز پس از سقوط و مرگ پنج نفر از اعضای گروه شد. رومن واسیلوسکی معاون نخست وزیر روسیه در کامچاتکا به ریانووستی گفت تا صبح روز دوشنبه، سه نفر دیگر جان خود را از دست دادند.

سخنگوی وزارت اورژانس در منطقه ای که آتشفشان در آن واقع شده است گفت که خط تماس اطلاع رسانی برای بستگان گروه کوهنوردی باز کرده است.

سرویس مطبوعاتی این وزارتخانه گفت: “بستگان می توانند از پیشرفت عملیات جستجو و نجات مطلع شوند و در صورت لزوم از کمک های روانی بهره مند شوند.”

ریانووستی گزارش داد که یک پرونده جنایی برای بررسی علل مرگ باز شده است.

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

تماس با ما