پس از 350 سال سنت، گروه کر پسران اکنون دختران را می پذیرد

کمبریج، انگلستان – در ساعت 8 صبح پنجشنبه گذشته، پسران گروه کر کالج سنت جان، کمبریج، در حالی که اولین تمرین روز خود را با چند تمرین آوازی آغاز کردند، خمیازه کشیدند. به زودی اتاق با آرایه ای از صداهای “اوو” و “زا” پر شد.

هنگامی که گروه کر داغ شد، اندرو نتسینگا، مدیر موسیقی آن، پسر پسربچه ای را دعوت کرد تا چند خط از مزمور انفرادی را بخواند.

پس از آن، کارگردان کاری کرد که هیچ یک از پیشینیان او در طول تاریخ 350 ساله گروه کر انجام ندادند: او دختر را به خواندن دعوت کرد. آملیا کرایتون استوارت، 10 ساله، به سرعت عینک خود را به سمت بینی خود برد و با صدای بلند و خالص، دو خط در مورد “سوگند پر از عدالت خدا” خواند.

نتسینگا با لبخند گفت: خیلی خوب. پس از اینکه گروه کر دیگری متوجه شد که کرایتون-استوارت یک کلمه را اشتباه خوانده است و آن را مانند نت نویسی طولانی نکرده است، نتسینگا گفت که او آنچه را که او می خواند ترجیح می دهد. “ما گروه کر را برای اجرای نسخه شما تغییر می دهیم!” کرایتون استوارت که با خوشحالی لبخند زد گفت.

برای قرن‌ها، موسیقی کرال بریتانیا عمدتاً مکانی مردانه بوده است، با کلیساها و کلیساهای این کشور مملو از صدای فرشته‌ای پسرانی است که خدمات روزانه را با خوانندگان مرد اجرا می‌کنند و قطعات باس را برای آنها فراهم می‌کنند.

در دهه 1990، گروهی از کلیساهای جامع در بریتانیا، گروه های کر جداگانه ای را برای دختران راه اندازی کردند تا خدمات را نیز انجام دهند، اما حرکت اخیر گروه کر سنت جان – که عموماً یکی از بهترین کلیساهای انگلستان محسوب می شود – برای مخلوط کردن جنسیت ها مورد استقبال خودی های گروه کر قرار گرفت. رهبر. برخی آن را به‌عنوان گامی دیرینه به سوی برابری جشن گرفتند، در حالی که برخی دیگر از این که ممکن است خبر از مرگ گروه‌های کر فقط پسرانه باشد، عذاب می‌کشیدند.

اندکی پس از اینکه Nethsingha این تغییر را در اکتبر گذشته اعلام کرد، سه گروه کر دیگر گفتند که دختران و پسران را نیز ترکیب خواهند کرد، از جمله St. 2018).

نتسینگا در مصاحبه‌ای گفت که می‌دانست این حرکت اقدامی جسورانه است، اما او همچنین احساس می‌کند “در مهمانی دیر آمده است”، زیرا گروه‌های کر کمتر شناخته شده، از جمله گروه کر کلیسای جامع سنت مری در ادینبورگ، با نوازندگان در دهه 1970 ترکیب شدند. . او افزود که Nethsinga شکایاتی در مورد این تصمیم دریافت کرده است که بیشتر در صفحه فیس بوک کالج بوده است.

گروه های دیگری که تصمیم گرفتند با دختران و پسران ترکیب شوند، گفتند که به همین ترتیب با واکنش های منفی مواجه شدند. چارلز هریسون، رئیس گروه کر در کلیسای جامع چیچستر، گفت که “شش” نامه شکایت ارسال شده است، از جمله یکی از یک اهدا کننده معمولی که اعلام کرد حمایت خود را پس خواهند گرفت.

اما نتسینگا گفت که از این حرکت پشیمان نیست. در آوریل، او کرایتون استوارت را به همراه مارتا گرتن، 9 ساله، و اینگرید بی، 9 ساله، پذیرفت (والدین اینگرید به دلایل حفظ حریم خصوصی نمی خواستند نام خانوادگی او را در این مقاله بگنجانند). دختران مانند پسران شروع به صعود به مدرسه مرتبط با گروه کر کردند. در همان ماه، نینا وینتر، 24 ساله، به جمع بزرگسالان گروه کر پیوست.

بریتانیا تنها کشوری نیست که در آن دنیای کر به خاطر گنجاندن دختران عذاب آور است. در سال 2019، یک دادگاه آلمانی تلاش یک دختر 9 ساله برای پیوستن به یکی از قدیمی‌ترین گروه‌های کر برلین را به این دلیل که آزادی هنری مهم‌تر از رفتار برابر است – با وجود مطالعات نشان می‌دهد که تفاوت‌های بین صدای دختران و پسران تفاوت‌هایی است، مسدود کرد. . خواننده های کوچک و حتی خوانندگان حرفه ای همیشه نمی توانند تفاوت بین گروه ها را تشخیص دهند.

مخالفان اختلاط گروه های کر اصرار دارند که دلایل خوبی برای حذف دختران وجود دارد. آلن تورلو، مدیر بازنشسته گروه کر و نایب رئیس انجمن کر کلیسای سنتی، که کمک های مالی برای گروه های کر مردانه و پسرانه ارائه می دهد، در یک مصاحبه تلفنی گفت که او نگران است اگر گروه های کر دختران را بپذیرند، به این معنی است که پسران کمتری می توانند یا می خواهند. پیوستن.

او گفت: «شما گروه کر را بزرگ‌تر نمی‌کنید، شانس پسرها را کاهش می‌دهید،» و افزود که پسرها فقط می‌توانند چند سال قبل از تغییر صدایشان، قطعات آوازی بالاتر را بخوانند. وی افزود که کاهش تعداد پسران آموزش دیده همچنین به معنای کاهش تعداد خوانندگان باس و خواننده برای گروه های کر بزرگسالان است.

Nithsinga گفت که گروه کر او تعداد گروه های کر را از 20 به 25 افزایش می دهد تا از کاهش فرصت برای پسران جلوگیری کند. وی افزود که امیدوار است همچنان گروه های سرود جداگانه برای دختران و پسران وجود داشته باشد. او با خنده ای عصبی گفت: نمی خواهم ۱۰۰ سال دیگر از من به عنوان تخریب کننده اصلی گروه های کر پسرانه یاد شود.

حداقل بخشی از دنیای کر در مورد پیامدهای اختلاط فکر نمی کند: بچه ها آواز می خوانند. سال گذشته، وقتی نیتسینگا به پسرانش گفت که دختران به آنها ملحق خواهند شد، گفت که برای “رگباری از شکایت” آماده شده است. نتسینگا گفت، در عوض، پسرها فقط چهار سؤال عملی پرسیدند – از جمله یک سؤال در مورد اینکه آیا آنها توالت کافی برای نجاران جدید دارند یا خیر – و سپس “به درس‌های خود بازگشتند”.

او افزود: «آنها هیچ‌کدام از چمدان‌های بزرگ‌سالان را نداشتند.

در مصاحبه ای پس از آخرین تمرین، دختران با پیوستن به یک گروه کر محبوب، با نمایش های روزانه، تورهای بین المللی و ضبط، به همان اندازه شجاع بودند. وقتی از گرتن پرسیده شد که آیا احساس می کنند پیشگام هستند یا خیر، گفت: “به نوعی، اما نه!” سپس به گروه کر همکارش نگاه کرد و خندید.

کرایتون استوارت گفت که پسرها «واقعاً خوش‌آمد» بودند و در خوابگاه‌هایشان با هم بازی می‌کردند. گرتن گفت که بهترین بخش زندگی گروه کر تا کنون، روز معراج بود – به مناسبت عروج عیسی به آسمان – در حالی که کل گروه کر از طریق یک پلکان مارپیچ به بالای کلیسای کوچک کالج صعود کردند و از پشت بام آن آواز خواندند.

چندین گروه کر اصلی در اینجا به صراحت اعلام کرده اند که به صورت روزانه گروه های کر را با هم مخلوط نخواهند کرد. در ماه مه، کلیسای جامع سنت پل در لندن اعلام کرد که از سال 2025 یک گروه کر دخترانه جداگانه ارائه خواهد کرد. اندرو کاروود، مدیر موسیقی آن، در یک مصاحبه تلفنی گفت که کلیسای جامع نیاز به جمع آوری 7.5 میلیون پوند، نزدیک به 9 میلیون دلار برای پرداخت دارد. برای آن. . هزینه های مدرسه برای دوره ها و تغییر ساختمان ها برای پذیرش 30 خواننده زن جدید. او افزود که احتمالاً دختران و پسران برای خدمات بزرگ با هم آواز می خوانند.

در سنت جان، دختران قبلاً به طور کامل در تمام خدمات شرکت کرده اند. حدود هشت ساعت پس از تمرین صبحگاهی خود، 18 عضو گروه کر کودک و 13 دانش پژوه بزرگسال برای آواز خواندن در مراسم آواز سنتی آن روز وارد کلیسای بزرگ کالج شدند. آنها در دکه ها ایستاده بودند، صدایشان بلند می شد و در سراسر فضای وسیع طنین انداز می شد.

در یک مورد، گروه کر به جلوی کلیسا رفتند و یک قطعه آزمایشی را اجرا کردند که شامل پشتیبانی الکترونیکی از صدای نهنگ بود و لباس‌های قرمز دختران در میان لباس‌های سفید پسران برجسته بود. اما بسیاری از شصت جمعی که در کلیسا بودند چشمان خود را بستند، غوطه ور شدند در موسیقی که اطرافشان می پرید و به اینکه چه کسی آن را می سازد، غوطه ور شدند.

Howard Gaines

مزاحم عمومی کافه قهوه. موسیقی نینجا. طرفدار فرهنگ پاپ

تماس با ما