پشت عکس خام راجر فدرر و رافائل نادال که تجسم دوستی همیشگی آنهاست | CNNCNN

این لحظه ای از زمان – به اندازه نیم ثانیه – بود که شدت رابطه و رقابت راجر فدرر و رافائل نادال را به تصویر کشید.

عکاس الا لینگ با دوربین آماده در کنار زمین آماده شد و پیش بینی کرد که خداحافظی فدرر از تنیس مملو از احساسات باشد – اگرچه وقتی لحظه فرا رسید، ریزش اشک و چاپلوسی او را شگفت زده کرد.

در مقابل او در O2 Arena لندن، فدرر و نادال – دوست دیرینه و رقیب ستاره سوئیسی – کنار هم نشستند و او بی اختیار گریه می کرد.

با باز شدن صحنه بعد از مسابقه فینال فدرر، لینگ شروع به تکان دادن به دوربین خود کرد و به بهترین ها امیدوار بود.

لینگ، که تنیس مردان و زنان را در سراسر جهان ردیابی می کند، گفت: «تنها زمانی بود که به کامپیوترم برگشتم و همه چیزهایی را که در آن شات پیدا کردم دانلود کردم و فکر کردم، وای، این چیزی است که می خواهم با همه به اشتراک بگذارم. CNN Sport.

تصویر مورد بحث – شلیک لد فدرر روی سر نادال در حالی که الی گولدینگ آهنگ “I Still Fall For You” را در طول جام لیور اجرا می کند – توجه گسترده ای را به خود جلب کرده است و صحنه ای را ثبت کرده است که شبیه هیچ صحنه ای است که لینگ در زمین تنیس تجربه کرده است.

من فقط می‌خواستم عکسی بگیرم که واقعاً حس شب را خلاصه کند، اما همچنین لحظه‌ای از تاریخ را که [Federer] او بالاخره آخرین بازی خود را انجام می دهد و بازنشسته شده است.”

من دوست داشتم یک عکس نمادین داشته باشم، اما هرگز تصور نمی کردم که واقعاً یک عکس داشته باشم.”

عکس لینگ از فدرر (سمت چپ) و نادال در حالی که در طول جام لیور دست در دست هم گرفته بودند بین طرفداران تنیس بسیار محبوب بود.

لیور کاپ فرصتی برای ادای احترام به حرفه درخشان فدرر در تنیس فراهم کرد، حتی اگر نتایج به نفع او نبود.

او که در کنار نادال بازی می‌کرد، مسابقه دوبل خود را به جک سوک و فرانسیس تیافو از آمریکایی‌ها در روز اول مسابقات باخت، سپس در دو روز بعد در حاشیه بود زیرا تیم اروپا با نتیجه 13 بر 8 به تیم جهانی شکست خورد.

اما تصاویری که به احتمال زیاد سوانسون فدرر را تعریف می کند، او و نادال هستند – رقبای بیش از 15 سال با 42 عنوان گرند اسلم بین آنها – که در تلاش برای کنترل احساسات خود هستند.

لینگ می گوید: خارج از زمین، فکر می کنم آنها (فدرر و نادال) ارزش ها و اخلاقیات بسیار بسیار مشابهی دارند.

آنها برای خانواده ارزش زیادی قائل هستند، برای احترام ارزش قائل هستند.

اما در عین حال، فکر نمی‌کنم هیچ‌کدام از ما واقعاً درک نکرده باشیم که چقدر به هم نزدیک هستند.

فدرر (سمت چپ) و نادال پس از مسابقه دونفره لیور کاپ مونتاژ ویدیویی را تماشا می کنند.

در طول رقابت خود، فدرر و نادال 40 مسابقه از جمله 9 فینال گرند اسلم انجام دادند – نادال در 6 مسابقه پیروز شد. به گزارش لینگ، پس از دعواهای زیاد در زمین، تماشای گریه هر دو بازیکن یک منظره تکان دهنده بود.

او می‌گوید: «شما این دو مرد مرد را دارید – آنها ورزشکاران مرد هستند… آنها سعی می‌کنند هیچ احساسی در زمین نشان ندهند، و شما به ندرت در خارج از زمین چنین احساساتی را می‌بینید.

«اینکه آن‌ها هم‌اکنون آنجا نشسته‌اند، بی‌کنترل گریه می‌کنند، دست‌های همدیگر را در مقابل 17000 نفر در آنجا گرفته‌اند – و میلیون‌ها نفر دیگر در تلویزیون – و این‌قدر خالص، قوی و علنی بودن در این مورد باورنکردنی است.

من فکر می‌کنم دیدن این موضوع برای جامعه نیز مفید خواهد بود.»

به نوبه خود، فدرر گفت لحظه حضور نادال یک “تشکر مخفیانه” بود و او امیدوار بود که چند عکس از جام لیور بگیرد.

“من فکر می کنم همه مردان – اندی [Murray]نواک [Djokovic] فدرر به نیویورک تایمز گفت و همچنین رافا – آن‌ها حرفه‌های خود را در مقابل چشمانشان دیدند و فهمیدند که همه ما به‌نوعی زمان زیادی را از دست داده‌ایم.

با بالا رفتن سن، رسیدن به سی سالگی، شروع به یادگیری آنچه واقعاً در زندگی و همچنین از ورزش برایتان اهمیت دارد، می‌کنید.»

فدرر افزود: “تقریباً فراموش کردم که شما هنوز در حال عکس گرفتن هستید… زیرا واضح است که من نمی توانم صحبت کنم و موسیقی آنجا بود، فکر می کنم فقط او را لمس کردم.”

فدرر برای تماشاگران در جام لیور در لندن دست تکان می دهد.

لینگ می‌گوید که موقعیت خوبی برای گرفتن عکس از فدرر و نادال داشت، دور از دوربین‌های تلویزیونی که دیگر پاپاراتزی‌ها را از گرفتن عکس محافظت می‌کردند. او امیدوار است که برای مدت طولانی به عنوان یکی از نمادین ترین تصاویر تنیس – و به طور کلی ورزش در خاطره بماند.

لینگ می گوید: «زیبایی عکاسی در همین است، شما این لحظات را ثبت می کنید و برای همیشه آنجا خواهند بود.

Braylon Mccoy

محقق حرفه ای وب. پیشگام الکل متعصب تلویزیون دوست حیوانات در همه جا.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکورdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency channel