پلانکتون؛ مجموعه ای از عکس ها در مورد عالم صغیر پلانکتون – زومیت

[ad_1]

“پلانکتون” مجموعه ای از عکس های عالم کوچک پلانکتون است. هدف مجموعه ون ایجکن عنوان “پلانکتون” قرار بود بیننده را به سفری ببرد. برای سفری که او به عنوان دنیایی مخفی توصیف می کند که موجودات بیگانه در آن زندگی می کنند.

اصطلاح پلانکتون برای توصیف میکروارگانیسم ها به کار می رود. پلانکتون در اقیانوس منبع غذایی اصلی و مهم برای بسیاری از آبزیان بزرگ و کوچک است. تا به امروز، دانشمندان حدود 5000 گونه شناخته شده از پلانکتون های دریایی را طبقه بندی کرده اند. پلانکتون ها به دو نوع اصلی فیتوپلانکتون و زئوپلانکتون تقسیم می شوند.

Yan van I Ziken / Planktonimچرتکه حامل تخم مرغ


Yan van I Ziken / Planktonimفانتوم مگ بزرگ


Yan van I Ziken / Planktonimون ایکن با تور پلانکتون کار می کند


Yan van I Ziken / Planktonimگلئوتریشیا – سیانوباکتری


Yan van I Ziken / Planktonimدیاتوما

مانند گیاهان و درختان زمین، فیتوپلانکتون ها (سلول های کوچک گیاه مانند) مسئول تولید نیمی از اکسیژن زمین از طریق فرآیندهای فتوسنتزی خود هستند. زئوپلانکتون پایه زنجیره غذایی آبزیان است. پلانکتون همچنین نقش مهمی در چرخه کربن جهانی ایفا می کند. زیرا این پلانکتون ها هستند، نه گیاهان، که مسئول انتقال بیشتر دی اکسید کربن به خارج از جو هستند.

مقالات مرتبط:

به گفته ناسا، پلانکتون ها مسئول انتقال 10 گیگا تن کربن از جو به اعماق اقیانوس هستند. حتی یک تغییر جزئی در رشد فیتوپلانکتون ها می تواند بر غلظت دی اکسید کربن در جو تأثیر بگذارد که مستقیماً با دمای زمین مرتبط است.

مانند بسیاری از اشکال حیات روی زمین، این پلانکتون حیاتی توسط تغییرات آب و هوایی، گرم شدن کره زمین و اسیدی شدن اقیانوس ها تهدید می شود.


Yan van I Ziken / Planktonimتخم خارپشت دریایی


Yan van I Ziken / Planktonim


Yan van I Ziken / Planktonimفاز پلانکتون تروکوفور لارو کرم لارو


Yan van I Ziken / Planktonimدیاتومه های کوزینودیسک


Yan van I Ziken / Planktonimکلنی دیاتومه متصل به جلبک دریایی قرمز


Yan van I Ziken / Planktonimخارپوستان لارو


فون ایکن می گوید:

این حیوانات بسیار زیبا، متنوع و پرجمعیت برای بسیاری از ما ناشناخته هستند. زیرا با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیستند. آنها در زیر تمام سطح آب اطراف ما حرکت می کنند و برای تمام زندگی روی زمین ضروری هستند.

این مجموعه توسط حیوانات زیر میکروسکوپ عکاسی شده است و زیبایی و ساختار ظریف حیوانات کوچک را با جزئیات بسیار به نمایش می گذارد.


Yan van I Ziken / Planktonim

کک های آبی حامل تخم


Yan van I Ziken / Planktonimجان ون ایسکن در محل کار

ون ایسکن عکاسی، کارگردانی، تهیه کنندگی و تدوین عکس ها و فیلم ها را در این زمینه انجام داده است. فیلم علاوه بر سرگرمی و اطلاع رسانی، موفق می شود یانا وندرنهنرمند معروف نروژی آن را روی موسیقی گذاشتند. صداها در محیط های آب یا یخ عمیق ضبط می شوند و دارای محدوده فرکانسی هستند که معمولاً برای گوش انسان قابل شنیدن نیست.

اگر این مقاله را دوست داشتید و کنجکاوی شما را برانگیخته است، می توانید کارهای بیشتری انجام دهید وب سایت Yan van Aijken ساعت

***

به امید این قسمت شاتر خوش بگذره آیا اهمیت پلانکتون را می دانید؟ به نظر شما مجموعه Van Iken چقدر برای ارائه اطلاعات در مورد این گونه مفید است؟ لطفا نظرات خود را با ما و سایر کاربران زومیت در میان بگذارید.

[ad_2]

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

تماس با ما