پلیس ایران در حال بررسی یک حادثه پیرامون یک زن در خیابان | CNNCNN

ویدئویی از تهران نشان می‌دهد که گروه بزرگی از مردان امنیتی یک زن را در خیابان مسدود کرده و نگه می‌دارند.

در پایان آنها او را رها کردند و او به سرعت به آنجا رفت. این کلیپ به طور گسترده در شبکه های خبری فارسی زبان خارج از ایران به اشتراک گذاشته شد.

انسیه خزعلی، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، به رسانه های دولتی ایران گفته است که بی احترامی به زنان توسط هیچ گروه یا سازمانی قابل قبول نیست. خزعلی می گوید که از مقامات پلیس خواسته است تا گزارشی از علت حادثه ارسال کنند و در صورت مشاهده بی نظمی با این افسر برخورد شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، مرکز اطلاع رسانی پلیس کلانشهر تهران اعلام کرد که در حال بررسی این حادثه است و هرگونه رفتاری که بر خلاف قوانین و مقررات باشد غیرقابل قبول است.

پلیس می گوید زن حاضر در این ویدئو رهبر تظاهرات حقوق زنان در پلازا آرژانتین بوده است.

پلیس ایران گفت که در حال پاسخ به یک کلیپ ویدیویی از تهران است که نشان می‌دهد گروه بزرگی از مردان امنیتی یک رهبر حقوق زنان را محاصره و اخاذی می‌کنند.

قتل یک زن جوان پس از دستگیری توسط پلیس اخلاق کشور، اعتراضات سرکشی را در سراسر ایران برانگیخته است.

دختران و زنان جنبش اعتراضی سراسری را رهبری کردند که پس از مرگ یک زن جوان در بازداشت پلیس ایران را فرا گرفت.

مهسا امینی 22 ساله در شهریور ماه پس از بازداشت توسط پلیس اخلاق کشور ظاهراً به دلیل عدم حجاب جان باخت. مقامات ایران از آن زمان سرکوب وحشیانه ای را علیه معترضانی که حول طیفی از نارضایتی های رژیم خودکامه کشور متحد شده اند، آغاز کرده اند.

شاهدان پیشتر گفته بودند که نیروهای امنیتی ایران دانشجویان دانشگاه شریف تهران را مورد ضرب و شتم، تیراندازی و بازداشت قرار داده اند. بر اساس گزارش سازمان عفو ​​بین الملل، ماه گذشته، نزدیک به 22 کودک در جریان اعتراضات کشته شدند.

در این گزارش آمده است که دست کم 23 کودک – برخی از آنها 11 ساله – تنها در ده روز پایانی ماه سپتامبر توسط نیروهای امنیتی کشته شده اند.

اوایل این هفته، یک مقام ایرانی نیز اعتراف کرد که دانش‌آموزان مدرسه‌ای شرکت‌کننده در اعتراضات خیابانی بازداشت و به موسسات روان‌پزشکی منتقل می‌شوند.

سرکوب وحشیانه دولت ایران با معترضان توجه رهبران جهان را به خود جلب کرده است.

ایالات متحده هفت مقام ارشد ایرانی را تحریم کرده است و جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا متعهد شده است که هزینه‌های بیشتری را «برای عاملان خشونت علیه معترضان مسالمت‌آمیز» متحمل شود.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، گفت: «نگران گزارش‌هایی است که اعتراضات مسالمت‌آمیز با استفاده بیش از حد از زور مواجه شده و ده‌ها کشته و زخمی برجای گذاشته است».

صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) روز سه شنبه خواستار حمایت از کودکان و نوجوانان در میان ناآرامی های عمومی شد.

یونیسف در بیانیه‌ای اعلام کرد: «ما عمیقاً از گزارش‌های مستمر درباره کشتار، زخمی شدن و بازداشت کودکان و نوجوانان در بحبوحه ناآرامی‌های عمومی در ایران نگران هستیم».

Giovanna Yu

گیک بیکن. ماون قهوه. ارتباط ظریف جذاب. متخصص مواد غذایی به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما