پلیس مالاوی اجساد بیشتری را در نزدیکی گور دسته جمعی 25 اتیوپیایی پیدا کرد | CNNCNN

به گفته پلیس این کشور آفریقای جنوبی، چهار جسد دیگر از مهاجران غیرقانونی از اتیوپی در نزدیکی محل یک گور دسته جمعی در شمال مالاوی که شامل بقایای 25 شهروند اتیوپیایی است، پیدا شده است.

پیتر کالایا، سخنگوی پلیس مالاوی گفت که اتیوپیایی ها مظنون به قربانی شدن قاچاق انسان هستند. این چهار جسد یک روز پس از نبش قبر 25 مهاجر اتیوپیایی از یک گور دسته جمعی در منطقه مزیمبا در شمال مالاوی پیدا شدند. پلیس متوجه شد که 25 قربانی مردی بین 25 تا 40 سال هستند.

در به روز رسانی روز پنجشنبه، کالایا گفت: “اجساد (تازه کشف شده)… در حالت تجزیه بر روی زمین در حدود یک کیلومتری یک گور دسته جمعی که در آن 25 جسد دیگر در روز چهارشنبه در منطقه حفاظت شده جنگل Mtangatanga نبش قبر شدند، پیدا شدند.

وی افزود: کالبد شکافی از قربانیان برای مشخص شدن علت مرگ در حال انجام است.

کلایا روز جمعه به سی ان ان گفت که تعدادی دستگیر شده اند.

سخنگوی پلیس گفت: “72 اتیوپیایی به دلیل “ورود غیرقانونی” ناقض قوانین مهاجرت مالاوی (و) ده مالاوی دستگیر شده اند زیرا ما گمان می کنیم که آنها از طریق مالاوی به این مهاجران غیرقانونی کمک می کردند.”

به گفته دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد، مالاوی در حال تبدیل شدن به یک مسیر رایج برای باندهای قاچاق مهاجران غیرقانونی، به ویژه از شاخ آفریقا، از طریق این کشور جنوب آفریقا با هدف رسیدن به آفریقای جنوبی است.

وزیر امنیت داخلی مالاوی، یان سندیسا، از جنگل Mtangatanga بازدید کرد که در آن روستاییان یک گور دسته جمعی با 25 جسد را کشف کردند و پنج جسد دیگر پس از جستجوی بیشتر در اطراف جنگل پیدا شد.  (از یان سندیسا)

کالایا در مورد سرکوب مهاجران غیرقانونی توسط دولت مالاوی به سی ان ان گفت: «ما مهاجران غیرقانونی را هرازگاهی در کشور رهگیری می کنیم.

وی با بیان اینکه در هشت ماه گذشته بیش از 200 مهاجر غیرقانونی رهگیری شده اند، تصریح کرد: از این تعداد 186 نفر اتیوپیایی هستند.

اداره مهاجرت این کشور در آن زمان اعلام کرد سال گذشته بیش از 100 اتیوپیایی «پس از گیر افتادن در مرز مالاوی» به کشورشان بازگردانده شدند.

در سال 2012، نزدیک به 50 مهاجر از اتیوپی بر اثر واژگونی قایق آنها هنگام عبور از دریاچه مالاوی جان خود را از دست دادند.

Nylah Rasmussen

قادر به تایپ با دستکش بوکس نیست. گیک الکل. دانشجوی بی عذرخواهی ایجاد کننده. کاوشگر بسیار جذاب تلویزیون نینجا. علاقه مند به وب معمولی معتاد آبجو

تماس با ما