پل سوروینو، رهبر باندهای میانه رو در 83 سالگی درگذشت

پل سوروینو، بازیگر قدرتمند – و خواننده اپرا و مجسمه‌ساز – که به خاطر نقش‌هایش به‌عنوان مردانی آرام و اغلب ساکت اما خطرناک در فیلم‌هایی مانند «رفقای خوب» و برنامه‌های تلویزیونی مانند «قانون و نظم» شناخته می‌شد، روز دوشنبه درگذشت. او 83 سال داشت.

راجر نیل، روزنامه نگار او، مرگ را در کلینیک مایو در جکسونویل، فلوریدا تایید کرد. دلیل خاصی ارائه نشده است، اما آقای نیل گفت که آقای سوروینو “در چند سال گذشته با مسائل بهداشتی سروکار داشته است.”

آقای سوروینو پدر میرا سوروینو است که برنده اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم آفرودیت قدرتمند وودی آلن (1995) شد. او در سخنرانی پذیرش خود گفت که پدرش “هر آنچه را که در مورد بازیگری می دانم به من آموخت.”

«رفقای خوب» (1990)، حماسه معروف مافیایی مارتین اسکورسیزی، زمانی به وجود آمد که آقای سوروینو در دهه پنجاه و دهه فعالیت سینمایی خود بود. شخصیت او، پاولی سیسرو، یک رئیس اوباش محلی بود – تنبل، نرم زبان، و سرد.

هنری هیل با بازی ری لیوتا، دخترخوانده محله‌اش در این فیلم، می‌گوید: «پولی ممکن است به آرامی حرکت کرده باشد، اما این فقط به این دلیل بود که او مجبور نبود برای هیچ‌کس حرکت کند.» (آقای لیوتا در ماه مه 67 درگذشت.)

جان استوارت، کمدین جان استوارت، که با گروهی از فارغ التحصیلان «رفقای خوب» در جشنواره فیلم ترایبکا 2015 مصاحبه کرد، گفت: آقای سوروینو تقریباً نقش را رها می کرد زیرا نمی توانست از نظر احساسی کاملاً با هم ارتباط برقرار کند. سوروینو گفت: همه تصمیمات برای شما گرفته می شود.

او به یاد می آورد که فقط یک روز بود که داشت کراواتش را مرتب می کرد، در آینه نگاه کرد و چیزی در چشمانش دید. وقتی آقای سوروینو در سال 2019 آنچه را که «این نگاه قاتل پولی» نامید، به «لاو کانتری ویکلی»، یک نشریه کارولینای جنوبی، دید، «در آن لحظه می دانستم که رئیس اوباش درونی را در آغوش گرفته ام.

او در «فصل قهرمانی» (1972)، تراژیکمدی برنده جایزه پولیتزر جیسون میلر درباره دیدار دوباره دلخراش بسکتبالیست های دبیرستانی که روزهای شکوهشان دهه ها گذشته است، به عنوان شخصیتی کاملاً متفاوت، اما شاید بی روح، نشان خود را روی صحنه گذاشت. در تولید اصلی برادوی، آقای سوروینو در نقش فیل رومانو، یک میلیونر معدن شهر کوچک که با همسر شهردار رابطه دارد، بازی کرد.

آقای سوروینو نامزد جایزه تونی برای بهترین بازیگر نقش اول مرد در یک نمایشنامه شد و در سال 1982 این نقش را در یک فیلم اقتباسی ایفا کرد.

پل آنتونی سوروینو در 13 آوریل 1939 در بروکلین به دنیا آمد، کوچکترین پسر از سه پسر فورتوناتو سوروینو، معروف به فورد، و ماریتا (رنزی) سوروینو، خانه دار و معلم پیانو. آقای Sorvino the Elder، سرکارگر در یک کارخانه پوشاک، در ناپل ایتالیا به دنیا آمد و در سال 1907 به همراه والدینش به نیویورک مهاجرت کرد.

پل در بخش بنسون هرست بروکلین بزرگ شد و در دبیرستان لافایت تحصیل کرد. رویای اصلی او در زندگی حرفه‌ای‌اش آواز خواندن بود – او عاشق ماریو لانزا، خواننده و بازیگر ایتالیایی-آمریکایی بود – و از هشت سالگی یا بیشتر شروع به آموزش صدا کرد.

در اواخر دهه 1950، او شروع به اجرا در استراحتگاه های Catskills و رویدادهای خیریه کرد. در سال 1963، به عنوان عضوی از گروه کر در “South Pacific” و “Student Prince” در تئاتر Westbury در لانگ آیلند، کارت سهام بازیگران را دریافت کرد. در همان سال تحصیل در رشته نمایش را در آکادمی موسیقی و درام آمریکا در نیویورک آغاز کرد.

شغل بازیگری دور از دسترس بود. اولین بازی آقای سوروینو در برادوی، در گروه کر موزیکال Bajor (1964)، نزدیک به هفت ماه به طول انجامید، اما نمایش بعدی او، کمدی رقص جفت گیری (1965)، با بازی ون جانسون، در شب افتتاحیه به پایان رسید.

آقای Sorvino به عنوان پیشخدمت و پیشخدمت کار می کرد، ماشین می فروخت، بازیگری را به کودکان آموزش می داد و در تبلیغات دئودورانت و سس گوجه فرنگی ظاهر می شد. پس از تولد اولین فرزندش، میرا، او به مدت 9 ماه نسخه تبلیغاتی نوشت، اما کار میز کار او را دردناک کرد.

او در سال 1972 به نیویورک تایمز گفت: “بیشتر اوقات من یک بازیگر بیکار دیگر بودم که نمی توانستم دستگیرش کنم.” من او را نمی شناسم.”

سپس شانس او ​​تغییر کرد. او اولین بازی خود را در «پوپا کجاست؟» انجام داد. (1970)، یک کمدی سیاه به کارگردانی کارل راینر، در نقشی کوچک به عنوان یک صاحب خانه بازنشسته. سپس “این فصل از مسابقات قهرمانی” آمد، که با تولید خارج از برادوی در تئاتر عمومی شروع شد.

نقش فیلمی که در ابتدا توجه او را به خود جلب کرد، نقش پدر ایتالیایی غرغرو جوزف بولونیا در فیلم ساخته شده برای برخی دیگر (1971) بود. آقای سوروینو که تقریباً پنج سال از او کوچکتر است، برای این نقش از گریم پیری استفاده کرد.

او سپس در نقش یک نیویورکی ظاهر شد که توسط یک فاحشه مورد سرقت قرار گرفته بود او در «هورش در پارک سوزنی» (1972) بلافاصله قربانی کلیشه پلیس و گانگستر نشد. در سال 1973، دوست جورج سگال تهیه کننده فیلم «لمس کلاس» و یک مامور مرموز دولتی در «روز دلفین» بود.

آقای سوروینو بعداً در کمدی اوه خدای من نقش یک مبلغ خودخواه و پول پرست را با لهجه جنوبی بازی کرد! (1977) و خود خدا در “کارناوال شیطان” (2012) و دنباله آن در سال 2015. او یک گزارشگر واقعی بود که عاشق بالرین در “رقص آهسته در شهر بزرگ” (1978) بود. در قرمزها (1981)، او پیش از انقلاب بلشویکی یک رهبر سرسخت کمونیست روسی آمریکایی بود.

این هنری کیسینجر، وزیر امور خارجه، با لهجه آلمانی، در «نیکسون» الیور استون (1995) بود. او در «رومئو + ژولیت» باز لورمن (1996) نقش Fulgencio Capulet، پدر با روحیه ژولیت با کینه قدیمی را بازی کرد.

اما در نیم قرن فعالیت حرفه ای در سینما، شخصیت های آقای سووینو اغلب در سمت اشتباه قانون قرار گرفته اند. او از جمله، ژابی دی کوکو (“Bloodbrothers”، 1978)، لیپس مانلیس (“دیک تریسی”، 1980)، مایک سیسرو بزرگ (“چقدر شیرین است” 2013) و جیمی اسکامبینو (“خون آشام سیسیلی”، ” 2015) و مرگ تونی سالرنو (“کشتن ایرلندی”، 2011).

و حداقل در 20 نقش، نقش افسران قانون را با عناوینی چون کارآگاه، سروان یا فرمانده بازی کرده است. برای یک فصل (1991-1992)، او گروهبان بود. فیل سرتا در سریال قانون و نظم شبکه NBC، اما برنامه فیلمبرداری برای او بسیار سخت بود – و برای صدایش سخت بود.

آقای سوروینو به خوانندگی حرفه ای ادامه داد و اولین بار در اپرای شهر فرانک لوسر شروع به کار کرد “خوشبخت ترین یارو” در سال 2006.

زندگی شخصی او گاهی اوقات تصویر قوی او را تقویت می کرد. اخیراً، در سال 2018، زمانی که هاروی واینستین غول سینما به دلیل اعمال جنسی جنایتکارانه محاکمه شد – و میرا سوروینو او را به آزار و اذیت متهم کرد – آقای سوروینو پیش بینی کرد که آقای واینستین در زندان خواهد مرد. چون در غیر این صورت، او باید با من ملاقات کند و من می کشم [expletive deleted] آقای سوروینو در یک مصاحبه ویدئویی که به طور گسترده پخش شد گفت.

چهار ماه بعد، آقای واینستین به ۲۳ سال زندان محکوم شد.

آخرین نقش‌های آقای سوروینو روی پرده در سال 2019 بود. او در فیلم کمدی جاسوسی به آکاپولکو، یک سناتور فاسد و در سریال پدرخوانده هارلم، رئیس جنایی فرانک کاستلو، نقش یک سناتور فاسد را بازی کرد.

او در سال 1966 با لورن دیویس بازیگر ازدواج کرد و آنها قبل از طلاق در سال 1988 صاحب سه فرزند شدند. او در سال 2014 با دی دی پینکی، یک استراتژیست سیاسی جمهوری خواه ازدواج کرد.

آقای سوروینو ساخت مجسمه های برنزی را در دهه 1970 آغاز کرد و آثار هنری غیراجرای خود را رضایت بخش دانست. او در سال 2005 به The Sun-Sentinel، یک روزنامه فلوریدا گفت: “به همین دلیل من آن را ترجیح می دهم، هیچ کس واقعاً به شما نمی گوید که چگونه کاری را تمام کنید.”

گفت: بازی روی صحنه مثل مجسمه سازی است. بازی در فیلم مانند دستیار یک مجسمه ساز است.

از آقای Sorvino همسرش De Di Sorvino به یادگار مانده است. سه فرزند، میرا، آماندا و مایکل. و پنج نوه

جانی دیاز در تهیه گزارش ها مشارکت کنید.

Brendon Rice

نادر موسیقی لاعلاج. خالق تایید شده متعصب تلویزیون پیشگام غذا. یک قهوه ساز به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما