پمپ بازار فروشگاه آنلاین پمپ آب، الکتروموتور و تجهیزات کشاورزی

یا آب به‌خوبی به طبقات بالایی نمی‌رسد یا دبی آن‌قدر پایین است که باید برای پرشدن یک لیوان آب چند دقیقه صبر کنند.ما در این مطلب می‌خواهیم با روشی ساده، پمپ مناسب هر ساختمان را با طراحی یک جدول برای شما توضیح دهیم. طبیعتاً با خواندن این مطلب مشکل شما از بابت اینکه پمپ آب مناسب برای ساختمان 7 طبقه یا کمتر و بیشتر چه پمپی است، حل خواهد شد؛ برای راحتی کار شما جدول انتخاب پمپ آب برای هر طبقه را هم در زیر آن آورده‌ایم تا دچار سردرگمی نشوید. به طور کلی پمپ از الکتروموتور، پروانه، بدنه و اجزاء دیگری تشکیل شده که عموما در انواع این دستگاه ها، یکسان هستند.

یکی از متداول ترین پیشنهادها برای انتخاب پمپ آب خانگی مناسب ساختمان شما بر حسب طبقه و تعداد واحد،  است. در جدول زیر انواع سری PM برای استفاده در طبقه های مختلف ساختمان ارائه شده است که برای دریافت اطلاعات تکمیلی و محاسبه دقیق نیاز کاربری موردنظرتان می توانید با کارشناسان فروش نمایندگی آبیاران تماس بگیرید.

داب یک برند ایتالیایی است که کار خود را در سال 1976 آغاز کرده‌است.

با اینکه کیفیت پمپ های چینی به پمپ ایتالیایی نمی رسد اما برای صرفه جویی در هزینه ها و استفاده مدت دار بهتر هستند.

پمپ آب

امروزه با پیشرفت تکنولوژی تمامی کارها به صورت اینترنتی انجام می شود. اگر به صد سال قبل باز گردیم و به آن ها بگوییم که قرار است یک روزی تنها با فشردن یک دکمه محصولات مورد نظر خود را خریداری کنیم؛ حتما تعجب خواهند کرد و حتی شاید از شما بترسند. برای تعیین فشار بوستر پمپ بر حسب بار (bar) ابتدا از ستون سمت راست ارتفاع ساختمان را بیابید و سپس به طور افقی حرکت کنید تا حداقل فشار بوستر پمپ در محل تلاقی با ستون (سطح زیر بنای هر طبقه) به دست آید.

سیالات از طریق یک لوله مجزا پمپاژ می شوند و استهلاک پمپ بسیار کم است. از این پمپ برای سیالات شکننده، حساس، سیالات ساینده یا خورنده، سیالات نامطبوع و یا سیالات آلوده کننده استفاده می شود.

بهترین و معروف ترین برندهای پمپ آب در بازار ایران

بهتر است بدانید که الکتروپمپ آب خانگی به وسیله جریان برق و موتور الکتریکی که دارد که می کند.

به بیان دیگر پمپ آب خانگی یا موتور آب خانگی وظیفه انتقال، پمپاژ و افزایش فشار آب شهری را در انواع ساختمان‌های مسکونی، اداری، پاساژها و ساختمان های مشابه بر عهده دارد و یکی از انواع پمپ آب به شمار می آید.

جهت اطلاع از چگونگی کار کردن پمپ آب می توان به مجموعه آراد برندینگ مراجعه و از راهنمایی های آنها کمک گرفت چرا که دارای تیمی متخصص و آگاه در این زمینه می باشد.

این عمل تا آنجایی ادامه می‌یابد که آب از پیچ هوا بیرون بیاید و ثابت بماند. شفت، قطعه‌ای استوانه‌ای شکل است که پروانه برروی آن قرار می‌گیرد.

با توجه به شرایط ساختمان گاهی اوقات لازم است که پمپ آب خانگی که نصب می کنید دارای مخزن انبساط باشد.

این پمپ‌ ها ساختاری مشابه با نمونه‌ های قبلی که در مورد آنها صحبت کردیم دارند و از نوع سانتریفیوژی می ‌باشد. قرارگیری دو پروانه روبروی هم در آنها باعث شده که عملکرد بسیار بهتر و قوی ‌تری نسبت به نمونه‌ های تک پروانه داشته باشند.

پمپ آب خانگی یک اسب دو پروانه

از جمله سوالات رایج در بین مصرف کنندگان ما، انتخاب بین ست کنترل یا منبع تحت فشار است. در نوع اول یعنی سانتریفیوژی برای مایعاتی استفاده می شود که روان تر بوده و برای پمپ کردن ویسکوزیته پایینی داشته باشد. اما در مدل دوم یعنی جابه‌جایی مثبت، هر چه قدر عمق آب افزایش پیدا کند پمپ آب هم کمتر می شود. برای همین این پمپ برای پمپاژهای خاصی طراحی شده و استفاده می شود.

نصب پمپ آب خانگی در پشت بام خیلی ساده نیست و تنها در شرایطی خاص انجام می‌شود.

مشابه پمپ بشقابی، با این تفاوت که قادر به پمپاژ آب تا ارتفاع بسیار بیشتری هستند. اگر به هر دلیلی مجری کار را به درستی انجام نداد و یا در زمان گارانتی پس از تحویل کار دوباره مشکل ایجاد شد، تاسیسات 24 ساعته متعهد به انجام صحیح توسط همان مجری یا ارسال متخصص دیگر بدون دریافت هزینه اضافه می باشد. پمپ هایی که در ابعاد خانگی بتوان از آنها استفاده کرد در نوع نیم اسب، یک اسب، یک و نیم اسب و دو اسب می باشند که البته نوع 2.5 اسب و 3 اسب هم در متمع های مسکونی و آپارتمان ها و در بوستر های پمپ استفاده می شوند. جهت مصرف در ساختمان های پنج طبقه 10واحد با حداکثر متراژ 100متر نصب می گردد.

در این حالت محصول تحت لیسانس و استاندارد های برند طرف قرار داد ( اروپایی، ژاپنی و… ) در ایران تولید شده و بسته به نوع قرارداد بخشی از سود آن به طرف خارجی پرداخت می شود. کیفیت محصولات به این شکل بالا بوده و از نظر قیمت نیز مقرون به صرفه تر از مدل تماماً خارجی خواهد بود. البته به این شکل گارانتی و خدمات بر عهده طرف ایرانی بوده و همچنین از انجایی که تولید قطعات در ایران صورت می گیرد. فشار آب و حداکثر ارتفاع (Max Head) بهم مربوط هستند، زیرا فشار تعیین می کند که آب چقدر می تواند منتقل شود.

  • از این نوع پمپ هم در ساختمان های و هم در مصارف کشاورزی و صنعتی در ابعاد کوچک استفاده میگردد.
  • اگر پمپ برای چاه یا منبع آب عمیق‌تر باشد، نیاز به پمپ‌های قوی‌تر و با عملکرد بهتری دارید که ممکن است هزینه بیشتری داشته باشد.
  • همان طور که گفته شد می توان صدای پمپ آب را با انتخاب درست تا حد زیادی کاهش داد.
  • در ایران نیز مانند تمامی کشورها تقاضا برای این محصولات بسیار بالا است.

برای این کار به دم باریک، فازمتر، پیچ گوشتی و سیم چین نیاز دارید. حالا بعد از باز کردن کاور کلید اتوماتیک، چهار عدد سیم قرار گرفته روی کلید را مشاهده می کنید که هر کدام از آنها توسط یک پیچ محکم شده اند. این شرکت بیشتر از نیم قرن سابقه فعالیت خود را در قالب سهامی خاص و با سرمایه‌ی بخش خصوصی داشته است. و در زمینه فروش تجهیزات صنعتی از قبیل الکتروموتور، پمپ و لوازم فعالیت خود را ادامه می دهد.

توان نیم اسب مناسب استفاده در خانه های یک طبقه و یک اسب مناسب استفاده در ساختمان های چهارطبقه با هشت واحد هستند. برای ساختمان هایی با بیش از ده واحد از الکتروپمپ با توان دو اسب و همچنین برای ساختمان های بزرگتر و مجتمع ها از بوستر پمپ آب استفاده می شود. هنگامی که به خرید پمپ آب فکر می کنید؛ اولین دغدغه و اولویتی که در ذهنتان به وجود می آید، قیمت آن است که بهترین قیمت فروش پمپ آب چقدر است؟ امروزه به دلیل وضعیت ناپایدار اقتصادی افراد به دنبال ارزان‌ترین محصول می گردند. برای مثال امکان دارد که محصولات تقلبی را با قیمت بسیار پایین به شما بفروشند.

پمپ آب

از آنجاکه پمپ ایتالیایی مصرف انرژی کمتری دارند اما باید هنگام خرید توجه نمایید که مصرف انرژی آن چگونه است. پمپ هایی که قدرت زیادی دارند قیمت پمپ آب کشاورزی هزینه برق مصرفی و انرژی ای که به کار می برند بسیار بالا است. پس در انتخاب پمپ سعی کنید پمپ دارای مصرف انرژی بهینه را انتخاب کنید.

اما باید در نظر داشته باشید با هر بار، باز یا بسته شدن شیر کلید اتومات استارت خورده و پمپ شروع به کار می کند. پس در نتیجه مواقعی که مصرف شما بیشتر می باشد باید از این مدل پمپ صرف نظر کرد. از مزایای این مدل می توان به کنترل آمپر مصرفی اشاره کرد و اینکه در صورتی که در سیستم شما آب وجود نداشته باشد پمپ شما نخواهد سوخت. بدنه پمپ‌های آب خانگی از جنس چدن، برنز یا استیل بوده و پروانه‌های موجود در ساختار آن نیز برنجی هستند.

پمپ و مخزن ذخیره بهتر است نزدیک بهم و در جایی صاف و تراز قرار گرفته و همچنین باید لوله کشی ساختمان بررسی شود تا در مسیر آنها انسداد و گرفتگی وجود نداشته باشد. در محل ورودی آب به مخزن برای جلوگیری از ورود املاح ریز و درشت باید هوزینگ نصب گردد. در صورت نصب در مناطق سردسیر، برای محافظت از پمپ و جلوگیری از یخ زدگی باید از پوشش عایق مناسب استفاده شود.

به عنوان مثال در ساختمان های 4 طبقه از پمپ 1.5 اسب و دو اسب استفاده می شود که این عامل بسته به تعداد نفرات ساختمان ، متراژ و ارتفاع ساختمان متغیر است . به همین دلیل نمی توان بدون انجام محاسبات اولیه در این خصوص اظهار نظر صریح کرد.

این امر ممکن است برای استفاده‌هایی که نیاز به حجم بالای آب دارند، ناخواسته باشد.

حال که با خواندن مزیت های پمپ آب خانگی؛ عزم خود را جذب کرده اید که یک پمپ آب بخرید، باید به طور دقیق درباره انواع پمپ آب و اینکه پمپ آب خانگی چیست؟ اطلاعات کافی داشته باشید که ما در ادامه همه را توضیح می دهیم.

در غیر این صورت به دلایلی اعم از گیر کردن سنگ ریزه بین پروانه یا داغ کردن پمپ آب به دلیل کارکرد به صورت یک سره پروانه پلاستیکی آن آسیب دیده است. عوامل متعددی در هوا گیری پمپ دخیل هستند لذا در ابتدا باید دلیل این اتفاق را بفهمید. بر اساس فشار هوا پمپ خاموش می شود و وقتی این اتفاق بیافتد پمپ ناچار به فعالیت خود به صورت متداوم  می شود.

از نمونه های پمپ آب خانگی سایر می توان به KF- FC-CM سانتریفیوژی ، چدنی و خطی مستغرق و شناور و خودمکش اشاره کرد. سایر از بهترین و با کیفیت ترین پمپ ها را دارا است که زود خراب نمی شود.

پمپ آب

برای انتخاب پمپ آب مناسب میتوانید به صورت رایگان از کارشناسان ما در پویاموتور مشاوره دریافت نمایید.شرکت پویاموتور ارائه دهنده برندهای برتر مانند پمپیران, ابارا و پنتاکس می باشد. پمپ آب (Water pump) علاوه بر ساختمان ها در مصارف صنعتی و کشاورزی کاربردی فراوان دارد.

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، به علت کم بودن فشار آب ورودی ساختمان ها برای تامین نمودن آب مصرفی اغلب ساکنین دچار مشکل می شوند. پمپ های آب که در ساختمان های بزرگ و مجتمع های مسکونی استفاده می شود. به طور معمول بوستر پمپ های آبرسانی است که بیشتر از دو عدد پمپ خانگی را شامل می شود.

تو فصل گرم سال منطقه ما آب کم فشار و گاهی هم قطع هست.با نصب پمپ مشکل فشار کم اب حل میشه و دیگه دغدغه ای نداریم. این واشرها فقط برای کاربرد ثابت مثل کوپلینگ، لوله‌ها، پوسته پمپ و امثال آن‌ها با پرکردن قسمت‌های ناصاف آب‌بندی را انجام می‌دهد و ممکن است فلزی یا غیر فلزی باشند.

پروانه‌ها به شکل‌ها و ابعاد مختلفی طراحی می‌شوند و تاثیر زیادی بر کارایی و فشار ایجاد شده توسط پمپ دارند. به این شکل، آب با حجم مورد نیاز و فشار مناسب به هر طبقه ساختمان یا هرنقطه ای دیگر انتقال می یابد.

انواع مختلف پمپ¬های آب برای مصارف گوناگون و مطابق شرایط محیطی مورد استفاده قرار می¬گیرند. بلبرینگ حرکت پروانه را نرم‌تر و روان‌تر خواهد کرد؛ اما نکته‌ای که نباید فراموش کرد عدم نفوذ آب به بلبرینگ و روتور است. درصورتی‌که داخل این بخش‌ها آب نفوذ کند، خوردگی ایجادشده و حرکت پروانه به‌سختی صورت خواهد گرفت. کار مکانیکال سیل آب‌بندی و جلوگیری از نفوذ آب به قطعات داخلی پمپ است.

نمی‌توان برای عنوان بهترین پمپ آب خانگی یک اسب و نیم اسب یک یا چند پمپ آب را نام برد؛ چون تمامی برندها دارای دو الی سه پمپ بی‌نظیر خانگی با این مشخصات هستند. پمپ آب یک اسب، یکی از رایج‌ترین و پرکاربردترین پمپ‌های آب خانگی برای مصارف مختلف از جمله مصارف خانگی است.

سیال مورد استفاده جهت آزمون پمپ، بیشتر آب یا گازوییل، در دمای محیط می‌باشد.

ظرفیت یا حداکثر دبی پمپ به میزان آبی که می‌تواند در واحد زمان پمپ کند، مرتبط است.

قیمت پمپ آب خانگی ایتالیایی را کاملا مقرون به صرفه در سولار بررسی و اقدام به خرید نمایید. در ادامه انواع پمپ آب خانگی کوچک و اجزای پمپ آب را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

آهنگ جدید

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

تماس با ما