پمپ بنزین مهم در هائیتی پس از هفته ها مذاکره با رهبر گروه G9 آزاد شد | CNNCNN

مقامات هائیتی گفتند که کنترل پمپ بنزین اصلی در پورتو پرنس، پایتخت، را دوباره به دست گرفته اند و به کنترل باندها بر تاسیسات انرژی حیاتی پایان داده اند.

به گفته سیاستمدار هائیتی، دکتر هریسون ارنست، که گفت چندین بار با شرزر صحبت کرده و با آریل هنری، نخست وزیر هائیتی، ملاقات کرده است، این خبر پس از دو هفته مذاکره با جیمی شریزر، رهبر باند هائیتی برای کنار گذاشتن کنترل ایستگاه فارو منتشر می شود.

Chérizier که با نام «کباب‌پز» نیز شناخته می‌شود، رهبر G9 است، فدراسیونی متشکل از ده‌ها باند هائیتی مستقر در پورتو پرنس.

ارنست، گفت: “من با باربیکیو صحبت کردم و از آنها خواستم که ساختمان را ترک کنند زیرا بچه ها باید به مدرسه برگردند. ما از دولت خواستیم تا سهم خود را انجام دهد تا مطمئن شود که سوخت و سوخت برای رسیدن به مشتری مورد نیاز است.” پزشک و سیاستمدار هائیتی از حزب Constoée Lavey این کشور.

ارنست افزود که Constoy LaVey “نقش میانجی بین دولت و باندی را بازی می کند که پمپ بنزین را تعطیل کرده است.”

ما دو هفته با دولت و باندها کار کردیم تا ممنوعیت سوخت لغو شود.»

دولت هائیتی مذاکره با G9 برای بازگشایی پمپ بنزین را تکذیب کرد، اگرچه مشاور هنری به CNN گفت که رهبر کشور کارائیب با ارنست ملاقات کرده است.

ما با باندها کار نمی کنیم و با گروهک ها مذاکره نمی کنیم، می خواهیم مدارس را بازگشایی کنیم و فعالیت های اقتصادی را هر چه سریعتر احیا کنیم. ژان جونیور جوزف، بازرس ویژه گفت: «نخست وزیر با (ارنست) ملاقات کرد، اما آنها از طرف ما در هیچ مذاکره ای با باندها شرکت نکردند.

گری دسروسیرز، سخنگوی پلیس ملی هائیتی نیز تایید کرد که ایستگاه فاروی اکنون تحت کنترل پلیس است. این ترمینال که در جنوب غربی پورتو پرنس قرار دارد، بیشتر نفت را به هائیتی می رساند. اعضای باند G9 آن را در شش هفته گذشته ممنوع کرده اند و دسترسی به سوخت در کشور را محدود کرده اند.

یک منبع امنیتی ارشد به CNN گفت که G9 در آخر هفته واروکس را رها کرد.

اما کمک رسانی به سوخت در هائیتی بزرگ هنوز بسیار دور است زیرا جاده های دسترسی نهایی به دلیل کانتینرهای حمل و نقل و موانع دیگر بسته هستند.

این منبع گفت که برخی خودروهای زرهی پلیس ملی هائیتی در منطقه اطراف فارو مشاهده شده است، اما تاکنون هیچ حرکت کامیون یا حضور پرسنل در ایستگاه برای از سرگیری عملیات صورت نگرفته است.

دولت هائیتی نزدیک به یک ماه است که درخواست کمک نظامی بین المللی کرده است زیرا با مسائل بهداشتی، انرژی و امنیتی درهم تنیده دست و پنجه نرم می کند.

اعتراضات ضد دولتی نیز کشور را فلج کرده است و مدارس، مشاغل و حمل و نقل عمومی در سراسر کشور بسته شده است.

از 22 اوت، مردم هائیتی علیه خشونت مزمن باندی، فقر، ناامنی غذایی، تورم و کمبود سوخت تظاهرات کرده اند.

تصحیح: این داستان تصحیح شده است تا نشان دهد که ارنست گفته است که با شریزر صحبت کرده است، اما او را ملاقات نکرده است.

Fletcher Hobbs

نینجا آبجو عمومی. محقق اینترنت. معتاد وب هیپستر پسند. خواننده مغرور. زیاد می افتد

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکورdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliancesدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان