پناهندگان اوکراینی: مشتاق کار هستند، اما نیاز به حمایت بیشتری دارند

زندگی در انتظار: نیات و دیدگاه های پناهندگان از اوکراین، بر اساس 4800 پاسخ از افرادی است که از جنگ وحشیانه در کشور خود فرار کردند و اکنون در کشورهای اروپایی و فراتر از آن زندگی می کنند.

این نظرسنجی بین ماه اوت و سپتامبر انجام شد.

در لحظه بمان

متیو سالتمارش، سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در ژنو، گفت که هفت ماه پس از آغاز درگیری، پناهندگان اوکراینی هنوز به خاطر استقبال گرمی که در سراسر اروپا از آنها شده است سپاسگزار هستند و بیشتر آنها قصد دارند فعلا در مکان های خود بمانند.

اکثریت، 81 درصد، قراره بری خونه برای پیوستن به خانواده های خود، اما تنها 13 درصد قصد دارند در سه ماه آینده این کار را انجام دهند.

بخش‌های زیادی از اوکراین ویرانه باقی مانده است و شهرها و وسایل زندگی در بسیاری از مناطق ویران شده است. او گفت که شروع زمستان و افزایش قیمت انرژی – یا کمبود انرژی – در حال حاضر بازگشت بسیاری از آوارگان به خانه را دشوار کرده است.

مشتاق مشارکت

بسیاری از پناهندگان مورد بررسی ذکر کردند عوامل مثبت در کشورهای میزبان آنهامانند ارتباطات آنها با خانواده یا دوستان، امنیت و ثبات، در دسترس بودن خدمات پزشکی، دسترسی به آموزش و وضعیت اقتصادی عمومی.

اکثر آنها تحصیلات عالی دارند، آماده کار هستند و می خواهند کمک کنند. حدود 70 درصد از کسانی که مدارک بالاتری داشتند، دو سوم آنها قبلاً در اوکراین کار می کردند.

«پناهندگان مشتاق ورود مجدد به بازار کارکه وابستگی آنها به رفاه را کاهش می دهد، اما در حال حاضر کمتر از یک سوم آنها شاغل یا خوداشتغال هستند.

او افزود که آنها می خواهند نقش فعال تری در جوامع جدید خود ایفا کنند، اما به حمایت هایی مانند کلاس های زبان، شناخت رسمی مهارت ها و مهمتر از همه، کمک در خدمات مراقبت از کودکان نیاز دارند تا بتوانند در خارج از خانه کار کنند.

تلاش برای زنده ماندن

سه چهارم از افراد مورد بررسی گفتند که قصد دارند فرزندان خود را به مدارس محلی بفرستند، در حالی که 18 درصد آموزش از راه دور با استفاده از برنامه درسی اوکراین را ترجیح می دهند.

بدون کار، بسیاری برای گذران زندگی و یافتن مسکن مناسب تلاش می کنند. نزدیک به نیمی، 41 درصد، با خانواده های میزبان اقامت می کنند و 20 درصد در سایت های گروهی یا هتل ها زندگی می کنند. یک چهارم مستاجران.

آقای سالتمارش گفت: “بسیاری به شدت نگران یافتن راه حل های پایدار جایگزین قبل از شروع زمستان هستند.”

در حالی که، حمایت روانی و کمک های تخصصی برای کودکان دارای معلولیت و سالمندان، از جمله نیازهای فوری باقی مانده آنها.

اکثریت پناهندگان، 87 درصد، زن و کودک هستند و نزدیک به یک سوم، یکی از اعضای خانواده حداقل یک معلولیت دارند.

پشتیبانی در داخل و خارج از کشور

با بیش از 7.4 میلیون پناهنده اوکراینی در سراسر اروپا، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد از کشورهای میزبان برای اطمینان از دریافت کمک های کافی و نیز مشمولیت اجتماعی و اقتصادی حمایت می کند.

این آژانس همچنین به عملیات خود در اوکراین ادامه می‌دهد، جایی که نزدیک به هفت میلیون نفر از آنجا ریشه‌کن شده‌اند.

با نزدیک شدن به فصل زمستان، کارکنان در حال تعمیرات و ایزوله کردن خانه ها برای خانواده های آسیب پذیر هستند.

بیش از 815 هزار کالای خوراکی و غیرخوراکی از جمله پوشاک زمستانی دریافت شده و بیش از 31 هزار مورد اقلام سرپناه اضطراری دریافت کرده اند.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل (UNHCR) قصد دارد تا پایان سال، کیت های سرپناه اضطراری را برای بیش از 100000 نفر توزیع کند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم