پنج آمریکایی در تیراندازی در اورشلیم مجروح شدند

حدود ساعت 1:30 بامداد روز یکشنبه (6:30 بعد از ظهر به وقت محلی) پلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد که یک تروریست مسلح به یک اتوبوس و وسایل نقلیه در یک پارکینگ در نزدیکی شهر قدیمی اورشلیم تیراندازی کرد.

به گفته بیمارستان ها، دو آمریکایی در مرکز پزشکی هداسا و سه آمریکایی در مرکز پزشکی شعر زدک تحت درمان هستند. بیمارستان ها گفتند که حداقل دو نفر از آمریکایی های آلوده توریست بوده اند. رسانه های اسرائیل پیشتر گزارش داده بودند که چهار قربانی آمریکایی گردشگران و اعضای یک خانواده هستند.

اورژانس اعلام کرد که حال دو نفر از مصدومان وخیم و شش مصدوم دیگر جراحات خفیف و متوسط ​​دارند. یکی از مجروحان باردار بود و تحت عمل سزارین اورژانس قرار گرفت. به گفته شفاخانه شعار زدک حال مادر و کودک وخیم است.

سفارت آمریکا در اورشلیم اعلام کرد که از این حمله “شوک و غمگین” شده است. آنها تاکید کردند که در میان قربانیان شهروندان آمریکایی هستند و در حال جمع آوری اطلاعات بیشتر هستند.

سخنگوی سفارت در بیانیه ای به سی ان ان گفت: «ما قویاً تمام اقدامات تروریستی و اقداماتی که تنش ها را تشدید می کند، محکوم می کنیم.

در این بیانیه آمده است: فکر ما با عزیزان قربانیان است و برای همه آنها آرزوی بهبودی سریع و کامل داریم.

تام ندیس سفیر آمریکا در اسرائیل نیز حمله روز یکشنبه را محکوم کرد. ندیس در توییتر خود نوشت: “من حمله تروریستی که در خارج از شهر قدیمی اورشلیم رخ داد را به شدت محکوم می کنم. برای بهبودی سریع همه قربانیان بی گناه دعا می کنم.”

بسیار متأسفانه تایید می کنم که آمریکایی ها در این حمله مجروح شدند. من با خانواده ها صحبت کرده ام و آنها را در دعای خود نگه خواهم داشت. ما به نظارت بر وضعیت ادامه می دهیم.

نایدس در نوامبر 2021 به عنوان سفیر ایالات متحده در اسرائیل تایید شد و با ویرجینیا موزلی، معاون اجرایی بخش تحریریه آمریکایی CNN ازدواج کرده است.

یک پلیس اسرائیلی پس از تیراندازی در اورشلیم بامداد یکشنبه یک اتوبوس را چک می کند.

تیرانداز با تعقیب نیروهای امنیتی، شین بت و ارتش اسرائیل از صحنه گریخت. پلیس گفت که یک هلیکوپتر از واحد هوایی پلیس اسرائیل در جستجو کمک کرده است.

مظنون بعداً تسلیم پلیس شد. سخنگوی پلیس اعلام کرد اسلحه ای که با خود حمل می کرد کشف و ضبط شده است.

یک منبع امنیتی به سی ان ان گفت که مظنون یک شهروند اسرائیلی اهل بیت المقدس شرقی است.

این منبع امنیتی به سی ان ان گفت که او مرتکب هیچ گونه جرایم مرتبط با تروریسم نشده است، اما سابقه کیفری دارد و مدتی را در زندان گذرانده است.

این منبع گفت: مظنون – که هویتش فاش نشده – متولد سال 1375 است.

رسانه های اسرائیلی او را یک فلسطینی با تابعیت اسرائیل توصیف کردند.

به گفته پلیس، ماموران پلیس و پزشکی قانونی برای بررسی این حمله عملیات خود را در محل آغاز کرده اند.

تیراندازی روز یکشنبه پس از درگیری در غزه رخ داد که در آخر هفته گذشته ده ها فلسطینی کشته شدند. آتش بس بین اسرائیل و جنبش جهاد اسلامی یکشنبه گذشته در غزه اعلام شد.

این داستان به روز شده است.

الکس استامپو و جانی هالام از سی‌ان‌ان در گزارش‌سازی مشارکت داشتند.

Kendrick Patel

پیشگام مادام العمر الکل. پزشک بیکن. گورو معمولی تلویزیون نرد قهوه. عاشق توییتر. کاوشگر آماتور

تماس با ما