پنج سایت جدید ارتباطی روستایی ایرانسل در خراسان جنوبی افتتاح شد

استاندار خراسان جنوبی به مناسبت روز ملی روستا و بادیه نشین پنج پایگاه جدید ارتباطی روستایی ایرانسل را در روستاهای این استان افتتاح کرد.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، در جشن روز ملی روستا و بادیه نشین 16 مهر ماه 1401 با حضور جواد زوانت استاندار خراسان جنوبی، علی فضلی فرد استاندار بیرجند و مدیرکل ارتباطات و مرکز خراسان جنوبی. . IT مصطفی بهایی و جمعی از مدیران منطقه ای و محلی، استاندار به نمایندگی از 5 سایت جدید ارتباطی روستایی ایرانسل در استان خراسان جنوبی، سایت جدید ارتباطی ایرانسل را در روستای علی آباد لولو شهرستان بیرجند افتتاح کردند.

این پنج سایت جدید مخابراتی که با سرمایه بیش از 150 میلیارد ریال بهره برداری شد، در روستاهای «علی آباد لولی» از توابع باگیران شهرستان بیرجند، «علی آباد» از توابع مؤمن آباد واقع شده است. شهرستان سربیشا، «ولی آباد» از توابع زرکوه شهرستان زیرکو. حسن آباد در روستای سده از توابع شهرستان قنات و «حسین آباد» در روستای باگران از توابع شهرستان بیرجند که با افتتاح آن جمعیت آن از مرز 3500 نفر عبور می کند. مردم از تورنت ایران و شبکه ملی اطلاعات به اینترنت پرسرعت موبایل دسترسی دارند.

افتتاح این مکان‌های روستایی در کاهش شکاف دیجیتال و کمک به توسعه کسب‌وکارهای دانش‌بنیان در این مناطق از طریق دسترسی به زیرساخت‌های مخابراتی پرسرعت ایرانسل برای جمعیت روستایی مؤثر است.

پنج سایت ارتباطی روستایی

ایرانسل، اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران و اپراتور پیشرو در توسعه اینترنت پرسرعت روستایی، توانسته نقش مهمی در دسترسی به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت برای مردم ساکن در این منطقه ایفا کند. روستاهای بیش از 20 خانواری در کشور به ویژه در استان های سیستان بلوچستان، هرمزگان و کهگیلویه و بویراحمد.

در جدیدترین گزارش ادواری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که در صفحه اینستاگرام دکتر عیسی زریبور در هفته پایانی اردیبهشت ماه 1401 منتشر شده است، از مجموع 70 روستای بالای 20 خانوار در 13 فرمانداری. . ، دسترسی به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت در 37 روستا توسط ایران سل ایجاد شد

همچنین در گزارش اینستاگرامی وزیر سابق ارتباطات و فناوری اطلاعات که از آمار اقدامات توسعه روستایی اپراتورهای مخابراتی در فروردین ماه 1401 منتشر شد، ایرانسل با ایجاد دسترسی به 25 روستا موفق شد اپراتور اول توسعه مخابرات روستایی باشد. از مجموع 36 روستا در 11 استان.

پیش از این در سوم بهمن ماه 1400 و در «آیین رونمایی از اتصال 1000 روستای بالای 20 خانوار به شبکه ملی اطلاعات» با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیرعامل شرکت ایران سل زریبور با تشکر از مدیر اجرایی دکتر بیژن عباسی آرند و جمعی از کارکنان ایرانسل که در ایجاد ارتباطات روستایی مشارکت داشتند و نقش بسیار فعالی داشتند، گفت: روستاییان عزیز این کار توسط این عزیزان انجام می شود.

در این مراسم سایت مخابرات روستایی ایرانسل به نمایندگی از 250 سایت مخابرات روستایی ایرانسل در شهر غدیر از توابع شهرستان سیاخ درنگون استان فارس افتتاح شد و با استفاده از فناوری LTE-Pro امکان دسترسی ساکنان این روستا به اینترنت پرسرعت را فراهم کرد.

در اولین گزارش وزیر ارتباطات از اقدامات اپراتورها در توسعه ارتباطات روستایی که در 23 آذر 1400 منتشر شد، ایران سل اولین ارائه دهنده 5G و رکورددار سرعت و تعداد سایت های 5G در ایران است. با ارائه اینترنت پرسرعت به ساکنان 14 روستای بوشهر و خراسان، رضوی، خوزستان، سیستان، بلوچستان و فارس از مجموع 32 روستای سراسر کشور، پیشگام توسعه ارتباطات روستایی در یک کشور بود.

Yareli Estes

دانش آموخته مواد غذایی هاردکور. حلال مشکل لاعلاج متعصب الکل متخصص توییتر پیشرو پرشور اینترنت.

تماس با ما