پوتین به اوکراین پس از حمله به پل کریمه هشدار داد: پاسخ روسیه سخت خواهد بود

مسکو: ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه روز دوشنبه پس از حمله روز شنبه به پل کریمه نسبت به اقدامات تلافی‌جویانه «شدید» هشدار داد. پوتین روز دوشنبه در یک برنامه تلویزیونی گفت روسیه در پی انفجار پل کریمه، اهداف نظامی و زیرساخت‌های اوکراین را بمباران کرده است. پوتین در حالی که کیف را به «تروریسم» متهم کرد، پاسخ‌های «سخت‌تر» را تهدید کرد که «مطابق با سطح تهدید برای فدراسیون روسیه است و آنها در آن تردیدی ندارند». در آنچه به نظر می‌رسید سنگین‌ترین موج حملات موشکی و موشکی از هفته اول جنگ بود، کیف و سایر شهرهای اوکراین روز دوشنبه هدف حملات مرگبار روسیه قرار گرفتند.

مقامات گفتند که زیرساخت های انرژی حیاتی را هدف قرار داده اند و بسیاری از مناطق اوکراین اکنون با قطع برق مواجه هستند. کرملین امروز اعلام کرد که پرتاب گسترده موشک از طریق اوکراین توسط نیروهایش بخشی از آنچه روسیه «عملیات نظامی ویژه» خود در اوکراین می‌خواند است.

در همین حال، اوکراین مسئولیت حمله به پل کرچ را که یک حلقه کلیدی بین سرزمین اصلی روسیه و کریمه است، بر عهده نگرفته است. به گفته نخست وزیر دنیس شمیل، یازده سایت زیرساختی حیاتی در کیف و هشت منطقه دیگر اوکراین بمباران شدند. شمیحال گفت که برخی از مناطق دچار قطعی برق هستند و افزود: “ما باید برای قطع موقت برق و آب آماده باشیم. یک مقام ارشد نظامی اوکراین گفت که “نسل های روس ها به موج بمباران هایی که چندین شهر اوکراین را در نوردید پاسخ خواهند داد”. روز دوشنبه.” بازنده های بی شرم. آندری یرماک، رئیس دفتر رئیس جمهور زلنسکی درباره این حملات گفت: «آیا قصد داشتید ما را بترسانید؟»

یرماک در تلگرام گفت: “به هر حمله ای پاسخ سختی داده خواهد شد. شما مسئول هر مرگ و رنجی خواهید بود. و نه فقط شما. نسل های کامل روس ها پاسخ خواهند داد.” ما به نابود کردن همه کسانی که با سلاح به اوکراین می آیند ادامه خواهیم داد. این حملات ما را بیشتر عصبانی می کند. این حملات فقط پیشرفت ما را سرعت می بخشد.” ما نمی ترسیم. یرمک افزود: “ما عصبانی تر و دقیق تر می شویم.”

انفجارهای قوی صبح دوشنبه در سراسر کیف به وقوع پیوست که چندین کشته برجای گذاشت. او گفت که در پنج منطقه – لویو، پولتاوا، سومی، خارکف و ترنوپیل – برق وجود ندارد و منبع تغذیه در بقیه کشور تا حدی مختل شده است.

Morgan Bullock

هاردکور الکل ماون. علاقه مند شدید به اینترنت دوست داشتنی توییتر متعصب. دردسر ساز.

تماس با ما